همه چیز به یک ایالت بستگی دارد

به گزارش دکترای اقتصاد، خبرنگاران : برخی وبسایت های خبری با افزودن 11 الکترال ایالت آریزونا به سبد جو بایدن، آرای الکترال وی را 264 اعلام کردند. اگر دونالد ترامپ آرای الکترال کارولینای شمالی، جورجیا و پنسیلوانیا را به نام خود ثبت کند، آرای الکترال وی به 265 خواهد رسید و در چنین شرایطی همه چیز به نتیجه ایالت نوادا بستگی دارد.

همه چیز به یک ایالت بستگی دارد

به گزارش خبرنگاران؛ وبسایت خبری پالیتیکو با آبی کردن رنگ ایالت آریزونا در نقشه انتخاباتی خود، آرای بایدن را معادل 264 کالج الکترال گفت. به این ترتیب جو بایدن برای پیروزی تنها به 6 رأی الکترال نیاز خواهد داشت.

همچنین در آرای عمومی شمارش شده در کل کشور تا اینجای کار جو بایدن 72/1 میلیون رأی معادل 50/40 درصد و دونالد ترامپ 68/6 میلیون رأی معادل 47/97 درصد از آرای عمومی را ازآن خود کرده است.

مطلب مرتبط؛

گزارش زنده از انتخابات آمریکا| بایدن در یک قدمی پیروزی؟/ ترامپ مدعی تقلب در انتخابات شد

تصاویر ناآرامی های پساانتخاباتی در آمریکا

نوادا کلید پیروزی را به کدام نامزد می دهد؟

آسوشیتدپرس نیز ایالت آریزونا را به رنگ آبی درآورده و نتیجه درا 264 به 214 به نفع جو بایدن گزارش داده است.

با افزودن ایالت آریزونا -که اغلب به عنوان یک ایالت قرمز قلمداد می شد- به جبهه دموکرات ها، او تا فتح کاخ سفید تنها 6 رأی الکترال فاصله دارد.

در همین حال اگر فرض کنیم دونالد ترامپ آرای الکترال کارولینای شمالی (15)، جورجیا (16) و حتی پنسیلوانیا (20) را به نام خود ثبت کند، آرای الکترال وی به 265 خواهد رسید و با یک الکترال بالاتر از جو بایدن قرار خواهد گرفت. در چنین شرایطی همه چیز به نتیجه ایالت نوادا بستگی دارد.

نگاه ها به نوادا دوخته شد

بنابر گزارش ها از مراکز اخذ و شمارش آراء در ایالت نوادا، تا به امروز حدود سه چهارم از کلیه آرای ثبت شده شمارش شده است که تا اینجای کار بایدن در رقابتی تنگاتنگ از ترامپ پیش افتاده است.

تا اینجای کار جو بایدن 588 هزار و 252 رأی معادل 49/3 درصد و دونالد ترامپ 580 هزار و 605 رأی معادل 48/7 درصد از کل آرای شمارش شده (75٪) در این ایالت را به دست آورده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 665

به "همه چیز به یک ایالت بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز به یک ایالت بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید