هوای پایتخت برای حساس ها ناسالم شد

به گزارش دکترای اقتصاد، کیفیت هوای تهران درحال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است اما پیش بینی می شود که با وزش باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم شود.

هوای پایتخت برای حساس ها ناسالم شد

به گزارش خبرنگاران، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (28 دی) به دلیل عدم وزش باد موثر افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق شده دور از انتظار نیست. از این رو کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

افزایش تدریجی تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران پیش بینی می شود اما با افزایش ترافیک در اواخر وقت امروز بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود. با این وجود پیش بینی می شود که به دلیل حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد موثر، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

بر این اساس تداوم شرایط جوی ناپایدار تا صبح فردا (29 دی) سبب می شود که با وجود افزایش تردد خودروها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار گیرد. این شرایط مساعد جوی طی روز نیز ادامه دارد بنابراین در اواخر وقت فردا با وزش باد موثر شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون با شاخص میانگین 108 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 803

به "هوای پایتخت برای حساس ها ناسالم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پایتخت برای حساس ها ناسالم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید