هیجان در قطر با ورزش های آبی در قطر

به گزارش دکترای اقتصاد، از آنجا که قطر شبه جزیره ایست که بیشتر منطقه ها آن به وسیله دریا احاطه شده است، بنابراین جای تعجب نیست که به بهشت ورزش های آبی معروف باشد! خبر خوب اینکه شهر دوحه متنوع ترین تفریحات آبی را به گردشگران ارائه می دهد. فرقی نمی کند در پی بالا بردن آندرنالین و به چالش کشیدن شجاعتتان هستید یا نشستن در قایق و پارو زدن در آب های آرام را ترجیح می دهید، ما در اینجا برترین ورزش های آبی در قطر را گردآوری نموده ایم.

هیجان در قطر با ورزش های آبی در قطر

آنچه در این مطلب می خوانید

  • مهیج ترین ورزش های آبی در قطر
  • ورزش های آبی در قطر با فضای آرام
  • غواصی در آب های قطر
  • سوالات متداول

مهیج ترین ورزش های آبی در قطر

اگر اهل هیجان هستید جای درستی را برای سفر انتخاب نموده اید! شهر دوحه در قطر متنوع ترین بازی های آبی هیجان انگیز را دارد و گردشگران می توانند لحظات مهیجی را در این شهر لوکس خاورمیانه ای تجربه نمایند.

بنانا سواری

زرد است، شبیه موز است و با سرعت بر روی دست میزانای اقیانوس حرکت می نماید! بله، درباره بنانا سواری یا همان قایق موزی صحبت می کنیم! این وسیله بسیار مهیج است و به کسانی که عاشق سرعت و حرکت بر روی آب هستند پیشنهاد می گردد.

بنانا سواری از برترین ورزش های آبی در قطر است که هواداران بسیاری دارد. هر چند که قایق های موزی شکل امن هستند اما جلیقه نجات در اختیار شما قرار می گیرد و توصیه مهم اینکه اگر به داخل آب پرتاپ شدید مراقب باشید که آب دریا را قورت ندهید! پس از یک سواری مهیج می توانید با نشستن بر روی صندلی های آفتابی ساحل استراحت کنید.

جت اسکی؛ از ورزش های آبی در قطر

یک ورزش آبی هیجان انگیز در دوحه که تعادل و هماهنگی شما را به چالش می کشد! جت اسکی واقعا آدرنالین بدن شما را هنگام عبور از دریای گرم قطر افزایش می دهد و از آنجا که یکی از ورزش های آبی مورد علاقه در دوحه است می توانید آن را در تمام سواحل اجاره کنید.

بسیاری از هتل های ساحلی جت اسکی را اجاره می دهند، یا می توانید آن را به وسیله هر یک از شرکت های ورزش های آبی اجاره کنید. اگر اهل هیجان هستید حتما جت اسکی در قطر را تجربه کنید!

برای مشاهده قیمت و خرید تور قطر از خبرنگاران کلیک کنید.

خرید تور قطر

کایت سواری

آب و هوای گرم، آفتابی و بادهای ملایم قطر، آن را به مکانی ایده آل برای تجربه بادبادک سواری تبدیل می نماید. کایت از محبوب ترین ورزش های آبی در قطر است و حتی یک ساحل مخصوص Fuwairit Kite را برای آن در نظر گرفته اند.

این ساحل کایت سرفینگ یا کایت بردینگ، موج سواری، پاراگلایدر و ویک برد را در یک ورزش ترکیب می نماید. از دیگر مکان های محبوب برای امتحان کایت سواری در قطر ساحل فویریت، ساحل الثخیرا، ساحل زکریت و ساحل الوکره هستند.

در شهر دوحه کلاس های بسیاری هستند که کایت سواری را آموزش می دهند.

پاراسلینگ از پرطرفدارترین ورزش های آبی در قطر

دوست دارید با چتر نجاتی که به یک قایق موتوری بسته شده است، در ارتفاع 600 متری بالای آب های آزاد پرواز کنید؟ به نظر ایده هیجان انگیزی می رسد! پس حتما پاراسلینگ را در سواحل قطر امتحان کنید.

ساحل محبوب کاتارا یک مکان ایده آل برای امتحان پاراسلینگ در دوحه است. همانطور که بر فراز آب های شفاف با چتر نجات پرواز می کنید، خود را مانند یک پرنده حس خواهید کرد.

پرواز با چتر حدود 10 دقیقه طول کشیده و در این مدت می توانید در زیبایی خط افق دوحه غوطه ور شوید.

ویک بردینگ

اگر در پی یک ورزش آبی در قطر هستید که هیجان بیشتر داشته باشد، ویک بردینگ برای شما کاملا مناسب است. این فعالیت آبی که با نام های wake surfing و اسکی روی آب نیز شناخته می گردد، شامل ایستادن روی تخته ای شبیه به تخته موج سواری و یدک شدن به وسیله یک قایق موتوری است.

اگر اولین بار است که می خواهید ویک بردینگ را تجربه کنید حتما به توصیه های افراد حرفه ای گوش کنید. استادان حرفه ویک بردینگ در ساحل حضور داشته و به افراد مبتدی آموزش های لازم را ارائه می دهند.

ورزش های آبی در قطر با فضای آرام

علاوه بر فعالیت های آبی مهیج، می توانید ورزش های آبی آرام مانند ماهی گیری، شنا و غیره را در سفر به قطر تجربه کنید. در ادامه با این فعالیت ها آشنا می شویم.

ماهیگیری از محبوب ترین ورزش های آبی در قطر

یکی از ساد ه ترین اما محبوب ترین ورزش های آبی در قطر ماهیگیری است. برای ماهیگیری در قطر نیازی به مجوز ندارید، اما بعضی مکان ها مقررات خاص خود را دارند، بنابراین قبل از پرتاب کردن قلاب ماهیگیریب در آب آن ها را مطالعه کنید.

بعضی از برترین نقاط ماهیگیری در قطر عبارتند از: جزیره العالیا، جزیره الصفلیا، کانال ناوبری دوحه و حلات ام الخیفان. علاوه بر این می توانید از تور لیدر حرفه ای بخواهید که شما را به منطقه ها بکر ماهیگیری ببرد.

بیشتر بخوانید

راهنمای سفر به قطر: جاهای تماشای + شرایط و هزینه ها

کایاک سواری

یکی از برترین راه ها برای گذراندن یک آخر هفته گرم و آفتابی در دوحه، گزدش در خط ساحلی متنوع آن، به وسیله کایاک است. علاوه بر این یک سفر کایاک سواری فرصتی سرگرم نماینده برای گذراندن وقت با دوستانتان و تماشا بعضی از زیبایی های طبیعی قطر را در اختیارتان قرار می دهد.

حرا الثخیرا با آب های آرام و چشم میزانای حیات وحش یکی از برترین مکان ها برای گشتی در تنوع زیستی قطر است. می توانید یک کایاک اجاره نموده و با گشت و گذار در میان آبراه های قطر حسابی خوش بگذرانید.

گردش با کشتی

می خواهید قطر را از زاویه دیگری ببینید؟ یکی از برترین راه های تماشا قطر با خط ساحلی وسیعش، کشتی سواری است. در سواحل این کشور تورهای کشتی متنوع ارائه شده و گردشگران می توانند با انتخاب هر یک از تماشا زیبایی های قطر لذت ببرند. گردش با کشتی را هم می توان در فهرست ورزش های آبی در قطر قرار داد.

شنا از پرطرفدارترین ورزش های آبی در قطر

آیا به میزان کافی آمادگی بدنی دارید یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت است پس برای سفر به قطر لباس و عینک شنا را هم کنار بگذارید.

قطر دارای سواحل بسیار زیبا با ماسه های نرم و آب های آرام است. در این کشور سواحل عمومی و خصوصی زیادی وجود دارد که برای شنا در هوای گرم بسیار مناسب هستند. بی علت نیست که شنا در فهرست پرطرفدارترین ورزش های آبی قطر دیده می گردد.

بعضی از سواحل مورد علاقه گردشگران برای شنا عبارتند از: Sealine Beach، Al Wakrah Beach، Maroona Beach و Dukhan.

بیشتر بخوانید

آشنایی با جشنواره های قطر

غواصی در آب های قطر

قطر با سواحل بکر، آب های آرام و حیات دریایی منحصربه فرد، بهشتی واقعی برای غواصان است. در دوحه می توانید صخره های طبیعی، مرجان ها، فسیل های باستانی، لاک پشت ها، هامورها، فرشته ماهی ها و اگر واقعاً خوش شانس باشید، حتی چند داگونگ و کوسه های سرچکشی را ببینید.

ویژگی که غواصی را در بین برترین ورزش های آبی در قطر قرار می دهد این است که می توانید در تمام طول سال در این کشور غواصی کنید. مرکز غواصی پوزیدون در هیلتون دوحه از معروفترین مکان های قطر برای تجربه این فعالیت خاص است.

سخن پایانی

قطر به عنوان شبه جزیره ای که به وسیله آب احاطه شده و دارای هوای آفتابی در تمام طول سال است، مکانی ایده آل برای ورزش های آبی در خاورمیانه به شمار می آید. این کشور حتی در فصل زمستان هم میانگین دمای 26 درجه سانتی گراد را تجربه می نماید. پس اگر هم از سرمای زمستان فراری هستید و هم به ورزش های آبی علاقه دارید، می توانید این مقصد را برای گذراندن تعطیلات زمستانه انتخاب کنید.

سوالات متداول

.

محبوب ترین ورزش های آبی در قطر کدام ها هستند؟

جت اسکی، پاراسلینگ، کشتی سواری، اسکی روی آب و ویک بردینگ، موج سواری و بادی بوردینگ، غواصی و کایاک سواری از محبوب ترین فعالیت های آبی در قطر هستند.

آیا می توانی در قطر غواصی کرد؟

شش سایت غواصی در کنار شهر مسعید و خور العدید (دریای داخلی) با اعماق بین 6 تا 20 متر و تعدادی سایت در فاصله دورتر هستند که غواصی در آب های قطر را امکان پذیر می نمایند.

می توانیم در دریای قطر شنا کنیم؟

ساحل Sealine در مسعید واقع در جنوب قطر، دارای تپه های شنی وسیع و آب های کم عمق است که مبتدیان می توانند در آن شنا نمایند. بعلاوه بیشتر سواحل قطر مکان امن را برای شنا فراهم نموده اند.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 27 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1403 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1675

به "هیجان در قطر با ورزش های آبی در قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان در قطر با ورزش های آبی در قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید