پنتاگون: هیچ برنامه ای برای سرانجام دادن به حضورمان در پایگاه هوایی اینجرلیک نداریم

به گزارش دکترای اقتصاد، پنتاگون اظهارات یکی از سناتورهای ارشد آمریکایی را که گفته بود آمریکا ظرفیت خود در یکی از جزایر یونان را به عنوان جایگزینی برای حضورش در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه تقویت می نماید، رد کرد.

پنتاگون: هیچ برنامه ای برای سرانجام دادن به حضورمان در پایگاه هوایی اینجرلیک نداریم

به نقل از خبرگزاری آناتولی، پس از آنکه سناتور رون جانسون، رئیس کمیته فرعی اروپا در کمیته روابط خارجی سنا به واشنگتن اگزماینر گفت که آمریکا حضور خود در یکی از پایگاه های نیروی دریایی در جزیره کرت را به عنوان جایگزینی برای پایگاه هوایی اینجرلیک تقویت می نماید، توماس کمپبل، سخنگوی پنتاگون گفت: آمریکا هیچ برنامه ای برای انتها دادن به حضورش در پایگاه هوایی اینجرلیک ندارد.

کمپبل اضافه نمود: آمریکا دهه هاست که به دعوت دولت ترکیه در پایگاه هوایی اینجرلیک فعالیت نموده و حضور مداوم ما در آنجا بیانگر روابط کنونی و محکم میان واشنگتن و آنکاراست.

جانسون در مصاحبه اخیرش با روزنامه واشنگتن اگزماینر گفته بود که در بحبوحه افزایش تنش ها میان واشنگتن و آنکارا بر سر یک سری مسائل، مقامات آمریکایی کوشش ها برای ترک پایگاه هوایی اینجرلیک را افزایش داده اند.

این مسائل تنش زا شامل حمایت آمریکا از یگان مدافع خلق، اقدام ترکیه برای خرید سیستم دفاع هوایی اس-400 روسیه و تصمیم متعاقب آمریکا برای حذف ترکیه از برنامه جنگنده های اف-35 است.

سناتور جانسون گفته بود: ما می خواهیم حضور و همکاری کامل مان در ترکیه را حفظ کنیم. فکر نمی کنم که بخواهیم این استراتژی را تغییر دهیم اما فکر می کنم با در نظر دریافت موضع دفاعی باید به واقعیت اوضاع نگاهی بیندازیم. ما در حال حاضر به یونان به عنوان یک جایگزین نگاه می کنیم.

جانسون تاکید نمود: آمریکا در کوشش است تا پایگاه نیروی دریایی خود در خلیج سودا واقع در جزیره کرت یونان را تقویت کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 579

به "پنتاگون: هیچ برنامه ای برای سرانجام دادن به حضورمان در پایگاه هوایی اینجرلیک نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: هیچ برنامه ای برای سرانجام دادن به حضورمان در پایگاه هوایی اینجرلیک نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید