جشنواره مهیج پرتاب گوجه در اسپانیا

به گزارش دکترای اقتصاد، یکی از برترین جشنواره‌های شاد و مهیج جهان جشنواره پرتاب گوجه‌فرنگی در اسپانیا می‌باشد که بی‌هدف و یا با هدف که تصمیم با شماست می‌توانید گوجه‌فرنگی پرتاب کنید.

جشنواره مهیج پرتاب گوجه در اسپانیا

نحوه پیدایش این جشنواره به این صورت بود که در یکی از روزهای ماه آگوست سال 1945 عده‌ای جوان در میدان اصلی شهر تلاش می‌کردند توجه رژه‌ی کله‌گنده‌های این شهر را به سوی خود جذب کنند تا در آخر یکی از شرکت‌کنندگان در رژه به زمین خورد و به دلیل اینکه یک میوه فروشی در اطرف این محل بود شروع به پرتاب میوه کرد و به تبعیت از آن مردم شروع به پرتاب میوه به سمت هم کردند تا توانستند این کار را به یک سنت دیرینه تبدیل نمایند. این کار درسالهای بعد نیز تکرار شد و نام این جشن توماتینا نام گرفت.

این جشنواره در سال 1950 ممنوع شد، اما شرکت‌کنندگان به این موضوع اهمیتی نداده و با اینکه دستگیر می‌شدند به این کار خود ادامه می‌دانند. تا این که چند سال بعد ممنوعیت این جشنواره ملغی شد و تعداد شرکت‌کنندگان آن نیز افزایش یافت. این جشنواره در شهر Bunol کشور اسپانیا برگزار می‌شود و هر ساله بیش از 20 هزار نفر را گرد هم جمع می‌کند و شهرداری برای شرکت در این جشنواره بلیت می‌فروشد و به طور میانگین 145 تن گوجه در آن مصرف می‌شود. برای شرکت در جشنواره‌های مهیج این کشور با تور اسپانیا ارزان همراه شوید.

انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 19

به "جشنواره مهیج پرتاب گوجه در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره مهیج پرتاب گوجه در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید