17 ایده سریع و آسان برای تغییر دکوراسیون خانه

به گزارش دکترای اقتصاد، حالا که تعطیلات عید نزدیک است، همه ما به نوعی به فکر تغییر دکوراسیون فضای منزل خود افتاده ایم و می خواهیم فصل بهار را با خانه ای مجذوب کننده و تمیز و متفاوت آغاز کنیم. اگر دوست دارید که محیط خانه خود را کمی تغییر دهید و با محدودیت زمان و بودجه روبرو هستید، اصلا نگران نباشید؛ ما در این نوشته به شما 17 ایده برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل را یاد می دهیم. اجرای این ایده ها واقعاً هزینه کمی دارد؛ اما منزل شما را زیبا، تازه، مجذوب کننده و خاص می نماید. این ایده ها به قدری راحت هستند که در یک روز می توانید تمامشان را اجرا کنید. پس بیایید زودتر به سراغ ایده های تغییر دکوراسیون سریع منزل برویم و خانه خود را به طور کلی تغییر دهیم.

17 ایده سریع و آسان برای تغییر دکوراسیون خانه

17 ایده خلاقانه برای تغییر دکوراسیون سریع خانه

برای تغییر دکوراسیون خانه خود در سریع ترین زمان ممکن، از این ایده ها یاری بگیرید.

1. از مبل تک برای مطالعه و استراحت در اتاق پذیرایی بهره ببرید

شاید خانه های امروزی آن قدر بزرگ نباشند که اتاق مطالعه جداگانه ای داشته باشیم؛ اما هنوز هم می توانیم یک خلوت دنج و آرام برای مطالعه بسازیم. با قرار دادن یک مبل مجذوب کننده و متفاوت در گوشه ای از اتاق پذیرایی، شما می توانید یک فضای عالی و خاص برای مطالعه یا خلوت کردن و آرامش گرفتن برای خودتان بسازید.

2. بدون ترس و نگرانی، رنگ های تیره را به خانه خود بیاورید

درست است که بیشتر خانه ها با رنگ های روشن و خنثی پر شده اند؛ اما اضافه کردن رنگ های تیره مانند مشکی و سرمه ای یک ایده عالی برای افزایش مجذوب کنندهیت فضای منزل شما است. شما می توانید یکی از دیوارهای خانه خود را با کاغذ دیواری مشکی بپوشانید و ببینید این ایده ساده چقدر باعث تغییر فضای منزل شما می گردد.

3. قفسه و ویترین منزل خود را تغییر دهید

اگر دائماً شکل و وسایل داخل ویترین شما یک شکل باشد، قطعاً خسته خواهید شد. یکی از برترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که وسایل موجود در ویترین و قفسه ها را جابه جا کنید. مثلا اگر همواره داخلشان کتاب می گذاشتید، برخی از طبقاتش را برای قرار دادن گلدان، ظروف دکوری و تابلوهای انگیزشی خالی کنید.

4. فضای مخصوص نوشیدن چای بسازید

ست دارید چای صبحانه خود را در کنار یک چشم انداز زیبا بنوشید؟ شما می توانید میز و جایگاه کوچکی را پشت پنجره قرار دهید تا با حال و هوای بهتری صبح تان را شروع کنید و خانه زیباتری هم داشته باشید.

5. ورودی خانه را پر از عشق کنید

شاید راهروی ورودی خانه شما بزرگ نباشد، اما می توانید آن را با عناصر پر از عشق و آرامش بخش پر کنید تا هنگام ورود به خانه حس خوبی داشته باشید. با قرار دادن میز کنسول، عکس و تابلو در راهروی خانه، خیلی سریع و راحت این قسمت از منزل تان را زیباتر کنید.

6. بالشتک ها و کوسن های نو را برای مبلمان خود انتخاب کنید

برای افزایش شادابی و زیبایی اتاق نشیمن، شما می توانید بالشتک ها و کوسن های نو را برای مبل های خود انتخاب کنید. همین کار باعث می گردد کل فضا پر از حس تازگی گردد و از برترین ایده ها برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل شما است. قرار دادن کوسن ها با حروف الفبا، شعرهای کوتاه و نقاشی چشم انداز، از ایده های جالب برای تغییر شکل و ظاهر کلی خانه هستند.

7. از وسایل نو در حمام بهره ببرید

اگر می خواهید حمام شما به فضایی آرامش بخش و لاکچری تبدیل گردد، می توانید از وسایل نو در حمام خود بهره ببرید؛ مثلا می توانید یک میز کوچک در کنار وان حمام قرار دهید و لیوان نوشیدنی و وسایل خود را روی آن بگذارید.

8. پرده و سایبان توری را در اطراف تخت خواب آویزان کنید

دوست دارید اتاق خواب شما به فضایی رویایی و سلطنتی تبدیل گردد؟ پس پرده های توری و سایبان های زیبا را در اطراف تخت خواب خود آویزان کنید و مثل شاهزاده ها به رختخواب بروید.

9. روکش مبلمان را عوض کنید

عوض کردن کل مبل و جایگاه ها برای شما گران تمام می گردد، اما شما می توانید هزینه بسیار کمتری بپردازید و روکش مبلمان خود را عوض کنید تا فضای خانه شما به طور کل عوض گردد.

10. آینه های بزرگ را در اتاق پذیرایی نصب کنید

نصب آینه های بزرگ و دکوری باعث افزایش روشنایی و مجذوب کنندهیت محیط داخلی خانه شما می گردد و در افزایش شادابی و نشاط خانه شما تاثیر زیادی خواهد داشت؛ پس آینه های بزرگ را در اتاق پذیرایی نصب کنید و از حضور نور بیشتر در فضای خانه لذت ببرید.

11. چراغ های رنگی و زیبا را به محیط خانه خود بیاورید

یکی دیگر از ایده های جالب برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که چراغ های رنگی و زیبا را به محیط خانه خود بیاورید و نورپردازی خانه خود را کاملاً تغییر دهید.

12. رختخواب و پتوهای خود را عوض کنید

یکی دیگر از ایده های تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم این است که ست ملحفه رختخواب و پتوهای خود را به صورت فصلی عوض کنید. با تغییر فصل از زمستان به بهار، پتوهای گرم و پشمی را بردارید و پتوهای سبک را روی تخت قرار دهید. در فصل تابستان هم از ملحفه های نازک و نخی بهره ببرید.

13. رومیزی نو و زیبایی را برای میز ناهارخوری خود انتخاب کنید

یکی از ایده های کم هزینه و جالب برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که یک رومیزی پرنقش و نگار را برای میز ناهارخوری خود انتخاب کنید. با این کار، فضای سنتی خانه شما کلا تغییر می نماید و حال و هوای تازه ای به خانه شما می دهد.

14. پس زمینه برخی از قسمت های خانه را تغییر دهید

یکی دیگر از ایده های جالب برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت منزل این است که پس زمینه برخی قسمت های خانه مانند کمد دیواری، دیوار پشت تلویزیون و دیوار پشت گاز آشپزخانه را تغییر دهید. برای این کار می توانید از کاغذدیواری های نو، سنگ های دکوراتیو و آینه های کوچک بهره ببرید.

15. مبل های خود را از دیوار فاصله بدهید

اگر دوست دارید فضای صمیمی تری در خانه خود داشته باشید، مبل های خود را از دیوار فاصله بدهید و با همین کار ساده، چیدمان وسایل منزل را کلاً تغییر دهید.

16. از قالیچه و فرش های روستایی برای دکوراسیون مجذوب کننده خانه خود بهره ببرید

ما ایرانی ها به فرش، گلیم و قالیچه علاقه خاصی داریم. برای تغییر دکوراسیون منزل خود، شما می توانید از انواع قالیچه ها و فرش های روستایی یا دستباف بهره ببرید تا حس مجذوب کنندهیت و نشاط را به خانه خود بیاورید. معمولا قالیچه ها و فرش های روستایی با نخ های رنگارنگ و طرح های ظریف و زیبا بافته می شوند و حضورشان در خانه شما، فضای منزلتان را کلاً تغییر می دهد.

17. بشقاب های دیوارکوب را روی دیوار نصب کنید

یکی دیگر از ایده های سریع و راحت برای تغییر دکوراسیون منزل این است که از بشقاب های دیواری در یکی از دیوارهای کانونی خانه خود بهره ببرید تا مجذوب کنندهیت و زیبایی بیشتری به خانه خود بدهید.

جمع بندی

در این نوشته با 17 ایده برای تغییر دکوراسیون سریع و راحت فضای منزل آشنا شدید و دانستید که برای افزایش زیبایی و مجذوب کنندهیت خانه خود باید چه کارهایی انجام دهید. حالا که تعطیلات عید نزدیک است و تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل خود گرفته اید، می توانید از این ایده های جالب و کم هزینه برای تغییر شکل و ظاهر خانه خود یاری بگیرید و مجذوب کنندهیت و تازگی را به خانه خود بیاورید. برایمان بنویسید که شما بیشتر از همه، به کدام ایده علاقه داشتید و می خواهید فضای منزل خود را به چه صورتی تغییر دهید؟

منبع: housebeautiful

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1424

به "17 ایده سریع و آسان برای تغییر دکوراسیون خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 ایده سریع و آسان برای تغییر دکوراسیون خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید