3 افسانه درباره گربه سیاه از سرتاسر دنیا

به گزارش دکترای اقتصاد، اگر فقط چند ثانیه یک گربه سیاه را نوازش کنید متوجه محبت و مهربانی بیش از حد او خواهید شد. او با همین نوازش ساده به شما وفادار می گردد. اما در طول قرن ها در اسطوره های فرهنگی و تاریخی به این دوستان تیره خوش تیپ و مهربان پشمالو لقب های نامناسبی داده اند. افسانه ها و داستان هایی که درباره گربه سیاه گفته شده باعث ایجاد احترام زیاد یا ایجاد ترس در بین مردم شده است. حتی متاسفانه برخی از مردم به علت شنیدن خرافات درباره گربه های سیاه با آن ها بدرفتاری می نمایند.

3 افسانه درباره گربه سیاه از سرتاسر دنیا

من از 5 گربه مختلف نگهداری می کنم و یکی از آن ها سیاه است. این گربه سیاه آنقدر شیرین و مهربان و حساس است که حتی نمی توانم کوچکترین اشتراکی بین او و افسانه های منفی درباره گربه های سیاه پیدا کنم. برای اینکه نشان دهم از هواداران حیوانات و مخصوصا گربه های سیاه هستم تصمیم گرفتم در این مطلب از خبرنگاران مگ 3 افسانه بسیار رایج درباره آن ها را بنویسم تا شما هم بدانید که این دوستان پشمالوی مشکی هیچ خطری برای شما و زندگی تان ندارند.

افسانه شماره یک: گربه های سیاه جادوگرانی هستند که با ظاهر مبدل در بین مردم ظاهر می شوند.

اگر با تماشا یک گربه سیاه می ترسید احتمالا فکر شما درگیر یک افسانه از دوران قرون وسطی است. از دوران خیلی قدیم گربه های سیاه با جادوگران و جادوگری ارتباط داشته اند. این افسانه از آنجا آغاز شد که مردم گربه سیاهی را تماشاد که به سمت خانه ای می دوید که به خانه جادوگر شناخته می شده است.

به همین علت تصور می کردند که گربه های سیاه شب گرد جادوگرانی هستند که با وردهای جادویی خود را به شکل گربه در می آورند و شب ها در گوشه و کنار شهر پرسه می زنند. بعلاوه این افسانه ها می گوید که جادوگران حیوانات خانگی خود را برای جاسوسی به خانه انسان ها می فرستند.

از اوایل قرن 13 تا قرن 17 میلادی محاکمه جادوگران در اروپا ادامه داشته و حتی در ماساچوست،گربه های سیاهی که به همراه این جادوگران بود هم کشته می شدند. این واقعا وحشتناک است! در طول تاریخ گربه های سیاه به نمادهایی در ارتباط با جادوگری تبدیل شده اند و این موضوع خود را به شکل پررنگی در جشن های هالووین نشان می دهد.

افسانه شماره دو: گربه های سیاه نشانه و عامل بدشانسی هستند.

از زمان قدیم افسانه ها و قصه هایی درباره ارتباط گربه سیاه با بدشانسی و مرگ گفته می شده و تا امروز هم شنیده می گردد. اینطور به نظر می رسد که ترس از گربه های سیاه از قرون وسطی آغاز شده و همه حیوانات تیره مثل کلاغ و زاغ را هم به عنوان نشانه ای از مرگ می شناختند.

در قرن 16 میلادی در ایتالیا مردم اعتقاد داشتند که اگر یک گربه سیاه روی تخت فردی بیمار بخوابد مرگ آن فرد نزدیک است. حتی این روزها در آمریکای شمالی همچنان خرافات درباره گربه های سیاه شنیده می شوند. آن ها معتقدند که اگر یک گربه سیاه از جلوی شما رد گردد شما بدشانسی می آورید اما رد شدن گربه سفید نشانه خوش شانسی است.

بعلاوه مردم نقاط زیادی از دنیا معتقدند اگر در طول مراسم خاکسپاری یک گربه سیاه دیده گردد احتمالا یکی دیگر از اعضای خانواده می میرد. یک روایت دیگر هم می گوید که اگر گربه سیاهی از شما دور می گردد نشانه فال بد و بدشانسی است. خوشبختانه تمام این قصه ها و افسانه ها خرافات هستند و گربه های سیاه هیچ بدشانسی و اخبار بدی با خود به همراه ندارند.

افسانه شماره سه: گربه های سیاه نشانه و عامل خوش شانسی هستند.

سومین افسانه دقیقا برعکس افسانه قبلی است؛ یعنی گربه های سیاه را نشانه خوش شانسی و خوش یُمنی می دانند. گربه های سیاه در مصر باستان از بالاترین درجه احترام برخوردار بوده اند چون ظاهرشان شبیه به باستِت (خدابانوی خانه، باروری و محافظت در برابر بیماری) را دشتند. گربه های سیاه در نقاط دیگری از دنیا هم نشانه خوش شانسی هستند:

  • در آسیا و بریتانیا اگر گربه سیاه داشته باشید در زندگی خوش شانس خواهید بود.
  • در ژاپن اگر یک گربه سیاه ببینید نشانه وجود شانس در پیدا کردن عشق است.
  • در بخش هایی از انگلستان اگر یک گربه سیاه به عروس هدیه بدهید یعنی برای او آرزوی خوش شانسی دارید.
  • در اروپا دریانوردان با امید داشتن یک سفر دریایی ایمن همواره گربه ای سیاه با خود به کشتی می آوردند.
  • در فرانسه تماشا گربه سیاه این پیام را به شما می دهد که قرار است یک اتفاق جادویی برایتان پیش بیاید.
  • در فرهنگ های دیگر از سراسر دنیا آمده است که اگر در خواب گربه سیاه ببینید، گربه ای سیاه به سمت شما بیاید یا اگر روی بدن گربه سیاه موهای سفید ببینید نشانه خوش شانسی است.

مرور کلی

تمام قصه هایی که درباره نقش داشتن حیوانات در اتفاقات منفی و دردآور می شنوید همه ریشه در ترس دارند. این نکته را نباید فراموش کنید که هیچ حیوانی نه وحشی است، نه بدخواه و نه نماینده نیروهای شر و شیطانی. تمام حیوانات به جز عشق و محبت نیستند و اگر به آن ها مهربانی کنید، عشق بی دریغشان را دریافت خواهید کرد.

منبع: thesprucepets

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 خرداد 1403 بروزرسانی: 21 خرداد 1403 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1679

به "3 افسانه درباره گربه سیاه از سرتاسر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 افسانه درباره گربه سیاه از سرتاسر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید