آمریکا یک ایرانی و دو شرکت اماراتی را تحریم کرد

به گزارش دکترای اقتصاد، وزارت خزانه داری آمریکا یک شهروند ایرانی و دو شرکت مستقر در امارات را در رابطه با شرکت هواپیمایی ماهان تحریم کرد.

آمریکا یک ایرانی و دو شرکت اماراتی را تحریم کرد

به گزارش مهر به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای که در سایت خود منتشر نموده، گفت: امین موحدی متولد شهر مشهد و ساکن امارات را به همراه شرکت های پارتیا کارگو و دلتا پارس به لیست تحریم های خود اضافه نموده است.

موحدی مالک شرکت پارتیا کارگو معرفی شده است.

بر اساس تحریم های آمریکا دارایی های این فرد و شرکت های یاد شده در آمریکا مسدود می گردد و شهروندان آمریکایی حق معامله با آن ها را ندارند.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا می گوید ایران از ماهان ایر برای همکاری با سوریه و ونزوئلا و بعضی گروه ها در خاورمیانه استفاده می نماید.

وی گفته آمریکا اقدامات خود علیه افراد و شرکت هایی که از ماهان ایر حمایت می نمایند را ادامه خواهد داد.

دو شرکت مستقر در امارات متهم هستند که با ارائه خدمات به شرکت ماهان، یاری نموده اند جمهوری اسلامی تجهیزات و کادر مهندسی به ونزوئلا ارسال کند.

ظاهراً اشاره خزانه داری آمریکا به ارسال تجهیزات و مهندسان پالایشگاهی ایران به ونزوئلا برای احیای ظرفیت پالایش نفت این کشور است که سه ماه پیش، قبل از ارسال یک و نیم میلیون بشکه بنزین به ونزوئلا صورت گرفته بود.

هواپیمایی ماهان از سال 2011 در فهرست تحریم های آمریکا واقع شده است.

این شرکت دوباره در سال 2019 هدف تحریم آمریکا نهاده شد.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا 19 اردیبهشت سال جاری شرکت ماهان ایر را به جابه جایی سلاح متهم کرد و از کشور های دنیا خواست برای دور ماندن از خطر تحریم های آمریکا، ماهان ایر را تحریم نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 538

به "آمریکا یک ایرانی و دو شرکت اماراتی را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک ایرانی و دو شرکت اماراتی را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید