ابراز امیدواری باقری نسبت به حل مسائل موجود در منطقه بر اساس مصاحبه

به گزارش دکترای اقتصاد، هشتمین دور کمیته مشترک مشورت های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در محل وزارت امور خارجه به ریاست علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و شیخ خلیفه الحارثی معاون اموردیپلماتیک وزارت امور خارجه عمان برگزار گردید.

ابراز امیدواری باقری نسبت به حل مسائل موجود در منطقه بر اساس مصاحبه

به گزارش خبرنگاران، دو طرف در این ملاقات با اشاره به فرا رسیدن پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دو کشور از سطح روابط و کوشش برای توسعه آن بر اساس اعتماد متقابل ابراز رضایت نمودند.

باقری با تاکید بر ضرورت حل و فصل مسائل منطقه به وسیله کشورهای منطقه، ابراز امیدواری کرد مسائل موجود بر اساس گفتگو میان کشورهای منطقه حل و فصل گردد.

الحارثی نیز در این ملاقات با اشاره به نقش محوری ایران در تحولات منطقه گفت کشورش همانند گذشته، علاقه مند به توسعه روابط دوجانبه ومنطقه ای بوده و مسیرهای صلح آمیز را برای صلح و آرامش در منطقه ضروری می داند.

دو طرف در این ملاقات علاوه بر موضوعات دوجانبه مورد اهتمام، در مورد موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی از جمله گفتگوهای وین، ضرورت حل و فصل سیاسی بحران در یمن و احتیاج منطقه به گفتگو بحث و گفتگو نمودند.

الحارثی گفت: مناسبات ایران و عمان دارای تاثیرات منطقه ای و فرامنطقه ای بود و ادامه خواهد یافت.

در سرانجام این نشست صورت جلسه هشتمین نشست کمیته مشورت های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان به امضاء معاونین وزرای امور خارجه دو کشور رسید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1322

به "ابراز امیدواری باقری نسبت به حل مسائل موجود در منطقه بر اساس مصاحبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری باقری نسبت به حل مسائل موجود در منطقه بر اساس مصاحبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید