ادعای وال استریت ژورنال:استقرار تجهیزات جنگی هوایی روسیه نزدیک اوکراین

به گزارش دکترای اقتصاد، یک روزنامه امریکایی مدعی شد که تصاویر ماهواره ای نشان می دهد، روسیه به طور چشمگیری شمار هواپیماهای جنگی خود را در مرز با اوکراین و همچنین منطقه کریمه افزایش داده است.

ادعای وال استریت ژورنال:استقرار تجهیزات جنگی هوایی روسیه نزدیک اوکراین

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، در این میان اوکراین جدایی طلبان تحت حمایت روسیه را به کوشش برای تحریک ارتش خود متهم کرد.

تصاویر ماهواره ای نیز از افزایش هواپیماهای جنگی روسیه در مرز با اوکراین خبر می دهد.

این نگرانی وجود دارد که حوادث و اتفاقات سال 2014 در شرق اوکراین و درگیری های مشابه آن موقع بار دیگر رخ دهد.

در تصاویر ماهواره ای که روزنامه وال استریت ژورنال آنها را منتشر کرد، معین است که بالگردهای جنگی، پهپادهای شناسایی و نیروهای هوابرد در مرز با اوکراین حضور دارند.

در این تصاویر جنگنده های سوخوی روسیه نیز که در پایگاهی در کریمه مستقر هستند، دیده می شوند.

پیش از این بعضی رسانه ها گزارش داده بودند که روسیه حضور نظامی خود در مرز اوکراین را در هفته های اخیر و همزمان با تشدید درگیری ها در شرق اوکراین با جدایی طلبان هوادار روسیه افزایش داده است.

روابط میان روسیه و اوکراین پس از استقلال این کشور در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی همیشه پرتنش بوده است. از دید کشورهای غربی و به ویژه اعضای ناتو، روسیه در مرزهای غربی خود در حال توسعه طلبی بوده و با همین هدف در سال 2008 به گرجستان و در 2014 به اوکراین لشکرکشی نموده است.

در ادامه درگیری های سال 2014، روسیه توانست شبه جزیره کریمه را به خاک خود ضمیمه کند و از آن پس روابط غرب و روسیه بیش از پیش تنش آلود شد، هرچند اتحادیه اروپا، ناتو و آمریکا، به جز چند مورد تحریم، در عمل کار خاصی علیه روسیه از پیش نبردند.

در روزهای اخیر بار دیگر مناطق مرزی میان روسیه و اوکراین شاهد تنش بوده است. دبیرکل ناتو اخیرا روسیه را به انتقال هزاران نیروی آماده رزم به منطقه مرزی با اوکراین متهم کرد. روس ها این موضوع را رد ننموده و در مقابل، غرب و آمریکا را متهم می نمایند که با مسلح کردن بعضی نیروهای اوکراینی در صدد ایجاد بی ثباتی و ایجاد چالش برای روسیه هستند.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های دنیا نیز در واکنش به گزارش هایی درباره افزایش حضور نظامی مسکو در دریای سیاه، خواهان تنش زدایی بین روسیه و اوکراین شد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 979

به "ادعای وال استریت ژورنال:استقرار تجهیزات جنگی هوایی روسیه نزدیک اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای وال استریت ژورنال:استقرار تجهیزات جنگی هوایی روسیه نزدیک اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید