ابراز همبستگی کامل روسیه با ایران علیه تحریم های ضد بشری آمریکا

به گزارش دکترای اقتصاد، وزیر امور خارجه روسیه با ارسال نامه ای به وزیر امور خارجه کشورمان بر همبستگی کامل مسکو با تهران علیه تحریم های ضد بشری و یک جانبه آمریکا تأکید کرد.

ابراز همبستگی کامل روسیه با ایران علیه تحریم های ضد بشری آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران از سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو، سرگئی لاوروف با ارسال نامه کتبی به محمدجواد ظریف علاوه بر تبریک ماه مبارک رمضان به مردم ایران با جمهوری اسلامی ایران در زمینه مخالفت با خط مشی ضد بشری آمریکا در زمینه گسترش تحریم های غیر قانونی و یک جانبه علیه ایران اعلام همبستگی کرد.

وزیر امور خارجه روسیه در متن نامه آورده است: در ابتدا مایلم حلول ماه رمضان که برای تمامی مسلمانان مقدس است را به شما و همکاران وزارت امور خارجه ایران تبریک عرض کنم و آرزوی استقامت و پایداری دارم.

وی اضافه نمود: تمایل دارم همبستگی کامل مسکو را با ارزیابی های شما در زمینه خط مشی ضد بشری واشنگتن در زمینه گسترش تحریم های غیرقانونی یک جانبه علیه ایران که همانند بسیاری از کشورهای دنیا از شیوع ویروس جدید کرونا به طور جدی آسیب دیده است، ابراز کنم.

لاوروف گفت: این رویکرد اصولی در گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران که 21 آوریل امسال انجام شد، مورد تأکید نهاده شد.

وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد: با نظارت بر پیغامدهای سنگین پاندمی برای بسیاری از کشورها و ملت ها به اهمیت پیشنهاد ولادیمیر پوتین که در اجلاس سران گروه 20 در 26 مارس امسال مطرح شد و درباره لغو محدودیت های تحویل دارو و مایحتاج اولیه و همچنین تراکنش های خرید آن ها بود، بیشتر متقاعد می شویم.

اروپا تحت تأثیر ارعاب واشنگتن قرار نگیرد

دیپلمات ارشد روسیه در این نامه نوشته است: مسکو به طور مداوم بر ماهیت غیرقانونی تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران تأکید می نماید. همیشه از آمریکا می خواهیم تحریم ها را لغو کند و مانعی برای مبارزه تمام عیار با عفونت ویروس کرونا ایجاد نکند. کشورهای اروپای غربی را نیز فرا می خوانیم تحت تأثیر ارعاب و تهدید واشنگتن قرار نگیرد و به تعامل با شرکای ایرانی ادامه دهند.

لاوروف نوشت: دیپلماسی مصرانه و هماهنگ ما با کشورهای هم سو نتایج مشخصی به بار می آورد. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیغام خود به رهبران کشورهای گروه 20 از آن ها خواست تحریم های جاری علیه سایر کشورها را با هدف مقابله با پاندمی COVID-19 متوقف نمایند. میشل باچلت، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز از منظر حفظ حقوق بشر اظهارات انتقادی در این زمینه بیان کرد.

وی اضافه نمود: موضوعات مطرح شده در نامه شما دائما در دیدارهای ما با شرکای خود در مجامع بین المللی، به ویژه در چارچوب بریکس آنالیز می شوند.

لاوروف تأکید کرد: با توجه به اهمیت بسیاری که به روابط ایران و روسیه معطوف می داریم، در آینده نیز کار فعال دیپلماتیک خود را ادامه خواهیم داد. هم زمان با آن، اجرای برنامه ها و پروژه های عظیم مالی که روسیه با وجود فشار تحریم ها و اوضاع سخت، در ایران تحقق می بخشد ادامه خواهیم داد و با این کار از مردم دوست ایران حمایت کاربردی خواهیم کرد.

4033/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 354

به "ابراز همبستگی کامل روسیه با ایران علیه تحریم های ضد بشری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز همبستگی کامل روسیه با ایران علیه تحریم های ضد بشری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید