آخرین آمار کرونا در دنیا؛شمار مبتلایان از 5میلیون و640هزار گذشت

به گزارش دکترای اقتصاد، شمار مبتلایان به ویروس کووید19 در جهان از پنیج میلیون و ششصدوچهل هزار گذشته است.

آخرین آمار کرونا در دنیا؛شمار مبتلایان از 5میلیون و640هزار گذشت

به گزارش خبرنگاران، شمار فوتی ها نیز تا به این لحظه به سیصد و پنجاه هزار تن رسیده و بیش از دو میلیون و چهارصدوشش هزار تن بهبود یافته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

آمریکا

به گزارش واشنگتن پست، سازمان جهانی بهداشت نسبت به موج دوم شیوع ویروس کرونا هشدا داده است. بر همین اساس این سازمان گفته است: کشورها با موج دوم بیماری کرونا روبرو خواهند شد و مخالفان بازگشایی کسب و کارها نگرانی خود را ابراز خواهند کرد. به همین دلیل مایک رایان ، رئیس برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت، به کشورهای آمریکای شمالی، آسیای جنوب شرقی، اروپا و مناطق که به سرعت محدودیت های ناشی از ویروس کرونا و اقدامات بهداشت عمومی را کاهش داده اند هشدار داد.

در پی لغو محدودیت ها در آمریکا واشنگتن پست از افزایش بستری شدن در بیمارستان ها اطلاع داده است. با ابتلای 8,159 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز1,714,385 تن عبور نموده است. همچنین در 24 ساعات گذشته 300 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم 100,105 برسد.

مکزیک

به گزارش رویترز، شرکت های تویوتا، نیسان و هوندا که بدون شک از بزرگترین و مشهورترین خودروسازان ژاپنی به شمار می فرایند و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده اند، پس حدود دو ماه قرنطینه و تعطیلی قصد دارند هر چه زودتر فعالیت کارخانه های خود را در مکزیک از سر بگیرند.اما به نظر می رسد که شرایط بحرانی کشورهای منطقه آمریکای لاتین از جمله مکزیک در مورد شیوع گسترده و پاندمی ویروس خطرناک و مرگبار کرونا موجب شده که پیش بینی و برنامه های دولت و خودروسازان مختلف برای شروع و از سرگیری فعالیت و خطوط فراوری کارخانه های فعال در صنعت خودرو تا حد زیادی سخت و غیر ممکن گردد.

با ابتلای 2,485 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز 71,105 تن عبور نموده است. همچنین در 24 ساعات گذشته 239 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم 7,633 برسد.

شیلی

به گزارش فرانس 24 دو وزیر این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. آلفردو مورنو وزیر امور عمرانی که 63 سال سن دارد به همراه خوان کارلوس جوبت، وزیر 44 ساله انرژی شیلی نیز به کووید-19 مبتلا شده اند. سه وزیر دیگر دیگر که با افراد مبتلا در ارتباط بودند و خود را قرنطینه نموده بودند، جواب آزمایششان منفی است و همگی به کار خود بازگشته اند.

هفته گذشته سه سناتور به کووید-19 مبتلا شدند که موجب تعطیلی مجلس سنا و برگزاری نشست های پارلمانی به وسیله ویدیو کنفرانس شد. در مجلس نمایندگان نیز یک نماینده به این بیماری مبتلا شده است.سانتیاگو، پایتخت شیلی کانون اصلی شیوع این بیماری است و حدود 90 درصد موارد ابتلا را به خود اختصاص داده است. از دو هفته پیش که موارد ابتلا در شیلی به شدت افزایش یافته است، دولت مجبور شد از 16 مه هفت میلیون ساکن پایتخت را قرنطینه اجباری کند.

با ابتلای3,964 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز77,961 تن عبور نموده است. همچنین در 24 ساعات گذشته 45 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم 806 برسد.

انگلیس

انگلیس که یکی از آسیب پذیرترین کشورها بوده است امروز اعلام نمود بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور می توانند با رمدسیویر که داروی ابولا محسوب می گردد، درمان شوند. سرویس سلامت همگانی انگلیس موسوم به NHS امروز سه شنبه اعلام نمود به افراد بزرگسال و نوجوانانی که از ویروس جدید کرونا به شدت رنج می برند، اجازه داده می گردد در صورت رعایت معیارهایی تعیین، با دارای رمدسیویر درمان شوند.طبق اعلام دیلی میل، این دارو سبب می گردد بخش هایی از این ویروس به منظور متوقف ساختن بازفراوری آن، تخریب گردد. همین مسأله سبب شده است تا پزشکان از این دارو برای درمان این بیماری استفاده نمایند.

مقامات انگلیس گفته اند آزمایش های نخستین داروی رمدسیویر نشان داده است این دارو می تواند زمان بهبود افراد مبتلا به کرونا را تا چهار روز افزایش دهد.

همچنین پزشکان در آمریکا و ژاپن در حال استفاده از همین دارو برای درمان بیماران مبتلا به کووید19 هستند. انتظار می رود بزودی این دارو در سراسر انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی در دسترس باشد.

با ابتلای 4,043 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور از مرز265,227 تن عبور نموده است. همچنین در 24 ساعات گذشته 134 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم37,048 برسد.

روسیه

در تازه ترین تحولات روسیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور گفته است که اوج شیوع ویروس کرونای جدید را پشت سر گذاشته است. به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (سه شنبه) گزارش داد که تعداد مبتلایان به عفونت ویروس کرونا در این کشور، طی 24 ساعت گذشته 8 هزار و 915 نفر دیگر افزایش یافت و بدین ترتیب در حال حاضر 362 هزار و 342 نفر در سراسر مناطق کشور به این ویروس آلوده شده اند.

بر اساس این اطلاعات، رشد روزانه ابتلا به کووید-19 کمترین رکورد خود، یعنی 2.5 درصد را به ثبت رساند، روز گذشته این شاخص 2.6 درصد بود.

در عین حال، طی یک روز گذشته، 174 مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا هم در روسیه ثبت شده است تا در مجموع شمار قربانیان این بیماری در کل دوره شیوع آن در این کشور به 3 هزار و807 نفر افزایش یابد.

علاوه بر این، تعداد بیماران مبتلا به کرونایی که طی 24 ساعت گذشته، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شدند، نیز بیشترین رکورد روزانه را برجای گذاشت و 12 هزار و 331 نفر ثبت شد. بدین ترتیب تعداد کل بیماران بهبود یافته در روسیه به 131 هزار و 129 نفر افزایش یافته است که 36.2 درصد از کل موارد ابتلا به عفونت ویروس کرونا را تشکیل می دهد.

هند

به گزارش هندوستان تایمز، شتاب زیاد انتشار ویروس کرونا در هند و ابتلای 70 هزار نفر در این کشور به کرونا طی 2 هفته اخیر نگرانی های زیادی در این کشور به همراه داشته است.طبق اعلام وزارت بهداشت هند اینک تعداد مبتلایان به کرونا بالغ بر 150,762 نفر است.رکورد بیشترین تعداد بیمار نیز روز گذشته در هند شکسته شد و طی 24 ساعت آزمایش کرونای بیش از 7 هزار نفر مثبت اعلام شد.

پیش از این حدود 100 روز طول کشیده بود تا 68 هزار نفر در هند به کرونا مبتلا شوند و مقایسه آمارها نشان می دهد که این کشور پرجمعیت شرایط سختی را پیش رو دارد.از سوی دیگر فرایند بازگشت کارگران مهاجر همچنان ادامه دارد و دولت دهلی نو از بازگشت 14 هزار کارگر مهاجر در 10 قطار اطلاع داد.بعضی کارشناسان معتقدند بازگشت این کارگران یکی از دلایل اوج گیری شیوع کرونا در سراسر هند است و مردم باید تدابیر ایمنی و بهداشتی را جدی بگیرند تا بیمار نشوند.

در 24 ساعت گذشته 177 تن جان باخته اند تا شمار کلی فوتی ها در این کشور به 4,349 برسد. در شبانه روز گذشته نیز 5,812 تن به ویروس کرونا آلوده شده اند.

ایران

اما در ایران کیانوش جهانپور در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز 6 خرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و 787 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و با شناسایی این موارد، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 139 هزار و 511 نفر رسید. از بین مبتلایان جدید، 352 مورد بستری و یک هزار و 435 مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.وی اضافه نمود: خوشبختانه تا کنون 109 هزار و 437 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: 2567 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند اما با کوشش همکاران آزمایشگاهی ما، تا کنون 837 هزار و 90 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

جهانپور با بیان اینکه متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 57 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند، ادامه داد: مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 7 هزار و 508 نفر رسید

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 400

به "آخرین آمار کرونا در دنیا؛شمار مبتلایان از 5میلیون و640هزار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار کرونا در دنیا؛شمار مبتلایان از 5میلیون و640هزار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید