مقرون به صرفه ترین بسته نیم کیلویی چای خارجی را چند می فروشند؟

به گزارش دکترای اقتصاد، خبرنگاران- قیمت چای خارجی بین دی ماه 1400 تا دی ماه سال جاری 34 درصد افزایش پیدا کرد و حالا گران ترین بسته های نیم کیلویی را به نام چای ممتاز سیاه، چای سیلان، چای عطری و از این دست عنوان ها بین 200 تا 235 هزار تومان می فروشند. با این حال مرکز آمار بعد از رصد و پایش تمام بسته های نیم کیلویی چای خارجی، عدد 154 هزار و 900 تومان را به عنوان میانه قیمت این کالا در دی ماه سال جاری اعلام نموده که این رقم حدود سه درصد بیشتر از آذر برآورد می گردد. وقتی در بازار سراغ مقرون به صرفه ترین بسته های نیم کیلویی چای خارجی را می گیریم، با مدل هایی مثل چای سی تی سی یا همان کله مورچه ای و ارل گری و ... برند های مختلف روبرو می شویم.

مقرون به صرفه ترین بسته نیم کیلویی چای خارجی را چند می فروشند؟

1- قیمت چای کلاسیک خارجی دبش در بسته 500 گرمی به 144 هزار و 900 تومان رسیده است. نسبت به میانگین قیمت بسته های نیم کیلویی چای خارجی، مقرون به صرفه تر فروخته می گردد، اما بد نیست بدانید قیمت همین بسته یک ماه پیش، حدود 15 هزار تومان کمتر بود. چای کلاسیک دبش از نوع چای هندوستان است و مدت زمان دم شدن آن بین دو تا پنج دقیقه است. از برند دبش، می گردد بسته نیم کیلویی چای کله مورچه ای را هم با همین قیمت خرید.

2- چای صبحانه گلستان یکی دیگر از مقرون به صرفه ترین گزینه ها به شمار میرود و کیسه نیم کیلویی آن را 138 هزار و 900 تومان می فروشند. این چای از نوع کله مورچه ای یا همان سی تی سی است که به خاطر رنگ سیاه، شکل پیچ خورده و سایز کوچکی که دارد به نام کله مورچه ای معروف شده است. مدت زمان لازم برای دم کشیدن چای صبحانه گلستان، حدود جهار دقیقه است.

3- قیمت چای شهرزاد مدل ارل گری در بسته 500 گرمی به 124 هزار و 900 تومان رسیده و می توانیم آن را یکی دیگر از بسته های نیم کیلویی مقرون به صرفه در بازار بدانیم. این چای محصول هندوستان است و اساسا چای ارل گری به نوعی از چای سیاه مخلوط با روغن ترنج گفته می گردد. چای شهرزاد ارل گری از نوع عطری به شمار میرود و حدود پنج دقیقه برای دم شدن زمان لازم دارد. به جز بسته نیم کیلویی چای شهرزاد ارل گری، بسته نیم کیلویی چای کلکته هم که 130 هزار تومان فروخته می گردد، جزو گزینه های مقرون به صرفه قیمت بازار محسوب می شوند.

4- قیمت چای محمود مدل باروتی 144 هزار و 900 تومان است. از همین برند مجمود بسته نیم کیلویی چای سیلان و چای سیاه با هل را 174 هزار و 500 تومان می فروشند. چای باروتی محمود که دانه های کوچکتری دارد، نسبت به میانگین قیمت بسته های نیم کیلویی، مقرون به صرفه تر فروخته می گردد و روی بسته آن، مدت زمان لازم برای دم کشیدن را بین پنج تا هفت دقیقه نوشتند.

5- چای طبیعت مدل سی تی سی را در بسته نیم کیلویی حدود 100 هزار تومان می فروشند. روی بسته چای طبیعت مدل سی تی سی، قیمت مصرف کننده را 99 هزار تومان نوشتند و به همین علت آن را یکی از گزینه های این لیست حساب می کنیم. این چای محصول کنیاست و برای دم کشیدن آن حدود پنج دقیقه ضروری است. چای سی تی سی طبیعت را درحالی جزو مقرون به صرفه ترین گزینه محسوب می کنیم، که از همین برند بسته 450 گرمی چای سیلان را 154 هزار تومان می فروشند.

6- قیمت چای نیم کیلویی گلین مدل سی تی سی 89 هزار تومان است. یکی دیگر از گزینه های ارزا نقیمت که برخلاف گزینه های قبلی، بسته بندی آن از نوع قوطی است. چای سی تی سی یا همان کله مورچه ای گلین مقرون به صرفه ترین مدل در این برند محسوب می گردد و در خرده فروشی ها، بسته نیم کیلویی چای ممتاز گلین را کمی بیش از 161 هزار تومان می فروشند.

7- قیمت چای برند کله مورچه که چای آن از نوع سی تی سی هندوستان است، در بسته 500 گرمی دقیقا 100 هزار تومان است. بسته نیم کیلویی چای سی تی سی با طعم هل را با همین قیمت می فروشند و می توانیم این بسته ها را جزو گزینه های مقرون به صرفهقیمت بازار بدانیم. مدت زمان دم کشیدن این چای، طبق چیزی که روی بسته نوشته شده، بین سه تا هشت دقیقه خواهد بود.

مقرون به صرفه ترین بسته نیم کیلویی چای خارجی

انواع چای خارجی

قیمت بسته نیم کیلویی

چای کلاسیک دبش

144 هزار و 900 تومان

چای صبحانه گلستان

138 هزار و 900 تومان

چای ارل گری شهرزاد

124 هزار و 900 تومان

چای باروتی محمود

144 هزار و 900 تومان

چای سی تی سی طبیعت

99 هزار تومان

چای سی تی سی کله مورچه

100 هزار تومان

چای سی تی سی گلین

89 هزار تومان

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1401 بروزرسانی: 14 بهمن 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1572

به "مقرون به صرفه ترین بسته نیم کیلویی چای خارجی را چند می فروشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقرون به صرفه ترین بسته نیم کیلویی چای خارجی را چند می فروشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید