افزایش غیرقانونی قیمت اینترنت ثابت آنالیز می گردد

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران (پانا) - سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خاطرنشان کرد، موضوع افزایش قیمت اینترنت ثابت در بعضی اپراتورها در دست آنالیز است تا چنانچه خارج از چارچوب قانونی باشد، نسبت به اصلاح صریح و جریمه قانونی متخلفان اقدام گردد.

افزایش غیرقانونی قیمت اینترنت ثابت آنالیز می گردد

به گزارش ایرنا، سازمان تنظیم مقررات در واکنش به اخبار مربوط به گرانی اینترنت به وسیله بعضی اپراتورها که در فضای مجازی منتشر شده است، اقدام به انتشار اطلاعیه ای کرد.

در این اطلاعیه با اشاره به این که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان بالاترین رکن تصمیم گیر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، آمده است: هیچگونه مصوبه جدیدی در خصوص تعرفه اینترنت نداشته است و آخرین تعرفه مصوب اینترنت همراه مربوط به سال 95 و ثابت مربوط به سال 96 است که طی آنها سقف و کف قیمت مشخص شده است تا اپراتورهای بخش خصوصی نسبت به مشخص قیمت خدمات و بسته های اینترنتی در محدوده سقف و کف اقدام نمایند. مورد اخیر افزایش قیمت اینترنت ثابت در بعضی اپراتورها در دست آنالیز است تا چنانچه در خارج از چارچوب قانونی (مصوبات سالهای 95 و 96) باشد، نسبت به اصلاح صریح و جریمه قانونی متخلفان اقدام گردد.

در ادامه این اطلاعیه ذکر شده است: از آنجا که فراهم کردن تمهیدات لازم برای خدمات باکیفیت و پایدار به وسیله اپراتورها از مسئولیت های اصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، لازم می دانیم توجه کاربران به این نکته را نیز جلب کنیم که بر اساس مقررات مصوب سال های گذشته اپراتورها در محدوده مشخصی مجاز به تعریف بسته های خدماتی بودند که به علت شرایط رقابتی بعضا در سطح بسیار پایینتری اقدام به تعرفه گذاری میکردند و اکنون با افزایش چندبرابری هزینه ها، ادامه سرمایه گذاری و پاسخ به مصرف روزافزون مشترکین با چالش جدی روبرو شده است. قطعاً ادامه این فرایند، دسترسی مردم عزیزمان به خدمات با کیفیت و پایدار را دچار مشکل خواهد نمود.

در سرانجام اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات تاکید شده است: در عین حال، اپراتورهای ارتباطی لازم است با رعایت شرایط اقشار مختلف جامعه و حتی الامکان تامین بخشی از منابع اقتصادی موردنیاز خود از طرق دیگر و با هماهنگی با این سازمان، افزایش حداقلی قیمت ها را مبتنی بر چارچوب مصوبات مدنظر قراردهند و آن هم حتما صرف توسعه شبکه گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1422

به "افزایش غیرقانونی قیمت اینترنت ثابت آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غیرقانونی قیمت اینترنت ثابت آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید