همه چیز را درباره انواع ویزا کانادا بدانیم

به گزارش دکترای اقتصاد، تمامی فعالیت های سفارت کانادا به علت تعطیلی سفارت در ایران به حالت تعلیق درآمده و شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا می توانند به وسیله نمایندگان قانونی یا شخصا به سفارت کانادا در کشورهای همسایه از جمله سفارت کانادا واقع در آنکارا، پایتخت ترکیه، مراجعه و مراحل قانونی دریافت ویزا را طی نمایند.

همه چیز را درباره انواع ویزا کانادا بدانیم

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با دور زمین همراه باشید، سفر دل اگیز به شهرهای تورنتو و ونکوور را با ما تجربه کنید.

البته با توجه به اینکه مراجعه حضوری به سفارتخانه های کانادا در کشورهای هم جوار اتلاف هزینه و زمان بر است، بنابراین ثبت نام و دریافت آنلاین ویزا معقول ترین و کم هزینه ترین و نیز سریع ترین راه ممکن به نظر می رسد.

داشتن ویزای شینگن الزام نیست اما تاریخچه سفر قوی، در پرونده درخواست شما برای دریافت ویزای کانادا موثر است

ویزای تضمینی کانادا بدون شینگن چگونه ممکن است؟

با دقت به نکات زیر درباره ویزای مولتی کانادا توجه بفرمایید

✅ داشتن ویزای شینگن الزام نیست اما تاریخچه سفر قوی، در پرونده درخواست شما برای دریافت ویزای کانادا موثر است.

این مورد به صورت تجربی ثابت شده که زمانی که افراد از سوی سفارت کانادا ریجکت می شوند در نامه ریجکتی سفارت کانادا موردی رو انتخاب میکنند با عنوان ضعیف بودن تاریخچه سفر و در هیچ کجا عنوان نشده که الزام به وجود ویزای شینگن خواهید داشت.

ویزای شینگن برای اثبات بازگشت شما از سفر به کانادا می باشد؛ با داشتن ویزای شینگن به آفیسر کانادا تفییهم میگردد که اگر قصد ماندن در کشور دیگری را داشته اید در همان کشور عضو اتحادیه اروپا درخواست اقامت خود را مطرح می کردید؛ پس اگر دارای سفر هایی به کشورهای دیگر بوده اید و مدارک دیگر شما برای دریافت ویزای کانادا کامل است اجباری برای دریافت ویزای شینگن نخواهید داشت.

✅ یکی از مواردی که میتواند در دریافت ویزای کانادا بسیار تاثیر گذار باشد (حتی بدون اینکه به اروپا سفری داشته باشید) داشتن دعوتنامه معتبر از کشور کاناداست.

حال این دعوتنامه میتواند از سوی یک دوست یا شرکت یا اقوام شما باشد. در صورتی که نمیتوانید به دعوتنامه دسترسی داشته باشید ما میتوانیم در دریافت آن به شما یاری کنیم تا شانس دریافت ویزای کانادا چند برابر گردد؛ البته متاسفانه بسیاری از افراد به دروغ عنوان میکنند که از دعوتنامه در پرونده شما استفاده شده و ما دعوتنامه را همراه با دیگر مدارک به سفارت فرستاده ایم! و شما نمیتوانید دعوتنامه را مشاهده کنید چون منبع صدور دعوتنامه افشا میگردد! یا اینکه از دعوتنامه های فاقد اعتبار برای درخواست ویزای کانادا استفاده میکنن که اتفاقا در مواردی دلیل ریجکتی درخواست ویزا همان دعوتنامه فاقد اعتبار است.

✅. مراقب باشید که فریب وعده های دروغین لیبل جعلی ویزای شینگن یا ویزای کانادا را نخورید متاسفانه بسیاری از افراد با وعده هایی همچون چسباندن لیبل شینگن جعلی و جعل مهر ورود و خروج ویزا از متقاضیان ویزای کانادا سودجویی میکنند. باید بدانید که علاوه بر عواقب جعل که میتواند گریبان گیر شما گردد در صورتی که آفیسر به جعلی بودن مهر شینگن پی ببرد شما از 5 سال تا مادام العمر از سفر به کانادا محروم خواهید شد.

متاسفانه در ماه اکتبر 2018 خبر های خوبی از ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی به گوش نرسید. بیشتر از 90 درصد درخواست متقاضیان ویزای کانادا ریجکت شد و همچنین اجازه سفر به تعدادی از مسافران و دانشجویان از فرودگاه های ترانزیتی مانند استانبول، مسقط، دبی، دوحه و ... داده نشد و این اشخاص اجبارا به ایران بازگشتند. در برخی از تبلیغات میبینیم که حرف از اخذ ویزای کانادا بدون مدارک و موارد این چنینی زده شده است؛ واقعیت این است که برخی از کارگزاران و عاملان ویزای تضمینی کانادا، اقدام به جعل مدارک و جعل ویزای شینگن میکنند و به خیال خود با این کار شانس ویزای کانادا متقاضی را افزایش میدهند. در صورتی که این کار نه تنها شانس اخذ ویزای تضمینی کانادا متقاضی را افزایش نمیدهد، بلکه در خواست ویزای کانادا متقاضی نیز ریجکت میگردد. افسران ویزای کانادا تمامی و در مواردی، برخی از ویزا های شینگن متقاضیان را از سفارت کشور هایی که این ویزا را صادر کرده اند چک میکنند و اگر پی به جعلی بودن ویزا ببرند قطعا با درخواست ویزا مخالفت خواهند کرد و شخص خاطی را وارد بلک لیست خواهد نمود.

✅ در بسیاری موارد از مشاوران موسسه سوال شده که آیا رابطی در سفارت کانادا دارند و آیا دارای امتیاز خاصی در سفارت کانادا هستند؟ گفتنی است که؛ هیچ کس نه رابطی در سفارت کانادا داشته و نه دارای امتیاز خاصی است. سیستم مهاجرت و ویزای کانادا بسیار دقیق بوده و بر مبنای قانون پایه ریزی شده و به نوعی هیچ شخصی جرات رابطه بازی در این سیستم را ندارد و باید تاکید کنیم کسانی که این مورد را عنوان میکنند، دارای تجربه کافی در این حیطه نبوده و میخواهند با این عناوین هر طور شده از موقعیت سوء استفاده کنند و از شما مبالغی را بابت دستمزد دریافت کنند.

✅ در بسیاری از موارد عنوان میگردد که در انتهای کار ویزای تضمینی کانادا مبلغ دستمزد و یا حق الوکاله را پرداخت کنید! این امر نشان دهنده آن است که شرکت یا شخص مذکور شانس خود را برای دریافت ویزای شما امتحان خواهد نمود؛ اگر با درخواست ویزا موافقت شد دستمزد را دریافت میکند و اگر با درخواست ویزا مخالفت شد و شما ریجکت شدین مسئله ای نیست نفر بعدی...!!!

✅ مراقب باشید که چیزی با عنوان ویزای فوری کانادا وجود ندارد و فقط میتوان زمان انگشت نگاری را با انتخاب کشوری که برای انگشت نگاری انتخاب می نمایید کوتاه تر کرد؛ و زمان تایید مدارک توسط سفارت تعیین میگردد و هیچ شخصی در کوتاه کردن زمان پاسخگویی سفارت دخالتی نخواهد داشت.

✅ زمانی که سخن از ویزای تضمینی کانادا می باشد توجه داشته باشید که تضمین در عودت وجه خواهد بود و کسی نمیتواند تضمین کند که دریافت کننده ویزا خواهد بود مگر آفیسر باشد! البته در مواردی هم بیان میکنند که در سفارت مثلا ترکیه آفیسر از دوستان آنهاست و یا از این افراد مبالغی دریافت میکند! باید توجه داشته باشید که افسرهای ویزای کانادا در شرایط بسیار سختی انتخاب می شوند و هیچوقت به طور ثابت در یک سفارت نمی مانند و نکته مهم این است که تعیین نیست پرونده شما به کدام آفیسر کانادا ارجاع داده خواهد شد و پرونده ها به صورت رندوم توسط افسرهای ویزا آنالیز میگردد. پس به طور کل رابطه در سفارت کانادا و اخذ ویزای تضمینی کانادا وجود ندارد.

✅ ارائه دعوتنامه به هیچ عنوان تضمین کننده ویزا نخواهد بود اما در دریافت ویزای کانادا بسیار موثر خواهد بود البته در صورت که جعلی نبوده و به صورت قانونی و دارای اعتبار باشد. متاسفانه بسیاری از شرکتها اقدام به درخواست ویزای کانادا با دعوتنامه های جعلی یا نامعتبر کرده اند که موجب ریجکتی بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا شده است.

✅ گروگان گیری سند ملکی به عنوان ضمانت بازگشت!! لطفا توجه داشته باشید برای درخواست ویزای کانادا سفارت این کشور هیچگونه ضمانت بازگشتی از متقاضیان دریافت نمی نماید. به هیچ عنوان سند املاک خود را در اختیار سودجویان و افراد یا شرکتهای نامعتبر قرار ندهید که یک عمر پشیمانی به بار خواهد آورد.

توجه داشته باشید که سفارت به هیچ شخص، موسسه، آژانس یا شرکتی هیچگونه امتیازی نمی دهد و متقاضی خود میتواند درخواست کننده ویزا باشد و الزامی برای انتخاب کارگزار از سوی سفارت ندارد. اما میتواند از تجربه کارگزاران دارای اعتبار استفاده نماید.

این مورد را میتوان با این مثال بیان نمود که شخصی برای دریافت حق خود در دادستانی میتواند شخصا از حق خود دفاع کند، در عین حال می تواند یک وکیل با تجربه را انتخاب کند تا مدافع حقوق شخص باشد، اما دادگاه شخص را مجبور به انتخاب وکیل و مشاور نمی نماید.

مدارک مورد احتیاج برای دریافت ویزای کانادا

مدارک مورد احتیاج سفارت کانادا :

❌ اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.

❌ یک قطعه عکس جدید 3.5*4.5 رنگی با زمینه سفید؛

❌ ترجمه شناسنامه

❌ ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر

❌ در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه گردد

❌ تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه

❌ رزور هتل و پرواز

❌ اراعه مدارک کاری

❌اراعه مدارک اقتصادی

مدارک اقتصادی:

شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی با مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن اقتصادی و پرینت 4 ماه اخر یک ماه است.) ترجمه اسناد ملکی.

مدارک شغلی:

کارمندان : گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ آغاز به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر

کارفرمایان : ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی کارفرمایان؛ ترجمه آگهی تاسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده

تجار و بازرگانان : نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت 4 ماه آخر به لاتین، ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه مهندسان؛ ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد، ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده

بازنشستگان: ترجمه لیست پرداخت بیمه، ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه گردد.

دعوت نامه، شامل تعیینات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر (Notary Public) برسد.

مدارک فرد دعوت کننده (کسی که دعوت نامه میدهد):

✅ ویزای کانادا فرصت مطالعاتی :

کشور کانادا برای جذب تفکرات و طرحهای علمی ، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی به واجدین شرایط، اعطا می نماید. متقاضیان میتوانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزا اقدام کنند. از آنجائیکه این ویزا در رده بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزا از اهمیت زیادی در فرایند اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است. بیشتر مسافران باید جهت دریافت ویزای کاری اقدام کنند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می کنند یا خیر، باید فرم های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. کسانی که برای دریافت این ویزا اقدام می کنند معمولا از شرایط علمی ، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند و می توانند دانش اکتسابی خود را در اختیار سایر همکاران و هم رشته ای های خود قرار دهند. مدارک لازم برای ویزای کانادا فرصت مطالعاتی: ترجمه شناسنامه. ترجمه اسناد ملکی.

✅ مدارک لازم برای ویزای کانادا فرصت مطالعاتی

ترجمه شناسنامه. ترجمه اسناد ملکی. ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه گردد.) ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیل. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است. یک قطعه عکس جدید 5*4.5 رنگی با زمینه سفید. تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه مدارک اقتصادی، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن اقتصادی و ریزپرینت 4 ماه اخر یک ماه است.) مدارک شغلی برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ آغاز به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی. کارفرمایان: ترجمه آگهی تاسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست اقتصادیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت 4 ماه آخر به لاتین بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه گردد.) گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن. رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی در صورت موجود بودن. نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی. نامه از دانشگاه محل تحصیل یا وزارت علوم (ایران) مبنی بر اینکه شما را حمایت اقتصادی می کنند. فرم LMIA. رسید پرداختی 230 دلار که از کانادا پرداخت شده باشد. ارائه مدرک زبان معتبر، در صورت لزوم. کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و به تایید دادگستری برسند.

✅ ویزای کانادا شغلی:

ویزای کانادا شغلی یا همون ویزای کار کانادا، برای آن دسته از افرادی ایست که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. دریافت ویزای کار کانادا بسیار سخت است، اما اگر به صورت موقت در کانادا مشغول به کار شوید و شما فرد مفیدی برای کشور کانادا باشید میتوانید درخواست اقامت دائم کنید. فاکتورهایی که برای شما برای دریافت ویزای کار کانادا امتیاز می آورد: مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه میزان تحصیلات تجربه کاری سن پیدا کردن کارفرما در کشور کانادا سازگاری با محیط زندگی

✅ ویزای کانادا سرمایه گذاری :

یکی از روشهای دریافت ویزای کانادا، روش سرمایه گذاری در کشور کاناداست که شرایط خاص خود را دارد و اگر واجد شرایط باشید می توانید ویزای سرمایه گذاری کانادا درخواست نمایید. شرایط دریافت ویزای کانادا سرمایه گذاری: داشتن دارایی بالغ بر دلار کانادا 1.600.000 شما باید تعهد دهید تا مبلغ 1/200/00 دلار در کانادا سرمایه گذاری کنید و این مبلغ تا 5 سال نزد دولت کانادا خواهد ماند.(البته این مبلغ هر ساله با توجه به قوانین مهاجرتی کانادا تغییر میکند و برای هر استان در کانادا متفاوت است) مثلا شما با دارایی 2 میلیون دلاری کانادا و پرداخت 365 هزار دلار به کبک میتوانید اقامت کانادا را دریافت کنید. همچنین شما باید نشان دهید که به اندازه کافی پول برای پشتیبان اقتصادی خود و خانواده در کانادا خواهید داشت. داشتن حداقل 35 امتیاز از 100 که این امتیازها بر اساس موارد زیر تعیین می گردد: سن تحصیلات تجربه کاری میزان سطح دانش زبان انگلیسی یا فرانسه انطباق فرد متقاضی با محیط کانادا

⛔️ چند دلیل که باعث رد درخواست ویزای کانادا می گردد⛔️

دلیل عمده رد درخواست ویزای کانادا تشخیص افسر(آفیسر) ویزای سفارت کاناداست. به این دلیل که شما نتوانسته اید افسر را قانع کنید که به صورت موقت در کانادا مانده وفقط قصد سفر دارید. بنابراین باید برنامه ریزی شده نسبت به اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. در صورتی که افسر ویزای کانادا شما را ریجکت کند اقدام مجدد برای دریافت ویزای کانادا سخت تر خواهد شد پس اولین درخواست بسیار مهم است.

منبع: معراج
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 214

به "همه چیز را درباره انواع ویزا کانادا بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز را درباره انواع ویزا کانادا بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید