بلژیک میزبان نخستین دوره پرورش مربیان جوان والیبال اورآسیا شد

به گزارش دکترای اقتصاد، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، نخستین دوره پرورش مربیان جوان اورآسیا تا سرانجام سال 2021 در زمان های متفاوت و به شکل های حضوری و غیرحضوری، در چند مرحله برگزار خواهد شد که مرحله نخست، به مدت یک هفته در ماه مارچ سال 2021 (11 اسفند تا 10 فروردین) به میزبانی بلژیک برگزار خواهد شد.

بلژیک میزبان نخستین دوره پرورش مربیان جوان والیبال اورآسیا شد

نشست آنلاین هماهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری این دوره، روز چهارشنبه با حضور مدرسان دوره و بعضی اعضای کمیته برنامه ریزی از جمله محمود افشاردوست عضو کمیته مربیان کنفدراسیون آسیا، علیرضا طلوع کیان مدرس و مربی بین المللی کشورمان، پارک کی وون رئیس کمیته مربیان آسیا، کیاتیپونگ دبیرکل کنفدراسیون آسیا، ووک کارانوویچ رئیس کمیته توسعه کنفدراسیون اروپا، شهاب الدین احمد الریامی از عمان و سریدهاران از هند برگزار گردید.

افشاردوست با اشاره به اینکه قبل از برگزاری جلسه، دروس مدنظر به صورت پاورپوینت توسط مدرسان برای مسئولان مربوطه ارسال شده بود، اضافه کرد: این جلسه برای نهایی کردن مباحث و دروس بود. این را هم اضافه کنم که علیرضا طلوع کیان، مبحث بررسی و بنده نیز مباحث تکنیکی را برای تدریس انتخاب نموده ایم. فیزیولوژی، تمرین، روانشناسی، آسیب شناسی، استفاده از یوگا در والیبال، ریکاوری کردن و… از دیگر مباحثی است که برای تدریس از سوی مدرسان انتخاب شده است.

عضو کمیته مربیان کنفدراسیون والیبال آسیا درباره زمان شروع اولین کلاس دوره پرورش مربیان اورآسیا هم گفت: نخستین کلاس دوره پرورش مربیان اورآسیا، در ماه مارس سال 2021 به میزبانی بلژیک و دومین کلاس در ماه آوریل به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد. فرایند برگزاری کلاس ها به این صورت است که هر چند ماه یک بار، یک کلاس به میزبانی اروپا و یک کلاس به میزبانی آسیا برگزار خواهد شد. در نشست آنلاین روز گذشته، جمع بندی دروس مربوط به کلاس های اول و دوم انجام شد.

افشاردوست با بیان اینکه پیشنهاداتی هم در جلسه آنلاین کمیته مشترک مربیان اورآسیا ارائه نموده است، اضافه کرد: به شخصه معتقدم به این دوره نباید به چشم یک کلاس FIVB نگاه گردد؛ بلکه باید در آن اطلاعاتی بیش تر از یک کلاس بین المللی به مربیان جوان بدهیم. حتی پیشنهاد دادم که مدرسان حاضر در این دوره، از تجربیات شخصی خود هم در کلاس ها صحبت نمایند تا اطلاعات فنی خوب، فراتر و بیش تر از کلاس درجه یک بین المللی به مربیان جوان داده گردد. چون این دوره، سمیناری است که برای اولین بار بین دو کنفدراسیون آسیا و اروپا برگزار می گردد، پس مهم است که اطلاعات فنی خوبی از تمامی زوایا به شرکت نمایندگانی داده گردد که بعد از عبور از چند فیلتر، برای حضور در این کلاس ها انتخاب شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 793

به "بلژیک میزبان نخستین دوره پرورش مربیان جوان والیبال اورآسیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلژیک میزبان نخستین دوره پرورش مربیان جوان والیبال اورآسیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید