تازه ترین تحولات مذاکرات وین از زبان عراقچی

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران (پانا) - رئیس هیات مذاکره کننده ایران با اشاره به کاهش اختلافات در مذاکره اطلاع داد چند موضوع کلیدی وجود دارد که باید حل گردد و الان وقت آن است که مجددا به مرکز ها رجوع کنیم تا مشورت های آخر صورت بگیرد و بعد مذاکرات را ادامه می دهیم.

تازه ترین تحولات مذاکرات وین از زبان عراقچی

به گزارش روابط عمومی وزارت خارجه، سیدعباس عراقچی درباره تازه ترین تحولات این مذاکرات گفت: پس از خاتمه دو هفته مذاکرات نشستی برای جمع بندی خواهیم داشت و سپس هیات ها مجدداً برای مشورت به مرکز ها مراجعه خواهند کرد.

مذاکره کننده ارشد کشورمان در مذاکرات وین با بیان اینکه در طول دو هفته گذشته و دور چهارم مذاکرات پیشرفت های خوبی انجام شده است؛ شرح داد: چند موضوع کلیدی به جای مانده است که احتیاج به آنالیز بیشتر و تصمیم گیری در مرکز ها دارد و امیدوار هستیم در جریان چند روز آینده صورت گیرد و در دور بعدی مذاکرات بتوانیم درباره این مسائل هم به جمع بندی برسیم.

این دیپلمات ارشد اظهار داشت: در همه سطوح مذاکرات و دیدارها فشرده انجام شد؛ بین هیات های مختلف در سطوح کارشناسی، در سطح بنده مذاکرات دو جانبه و چند جانبه داشتیم. در طول این بحث ها کوشش کردیم که درباره موضوعات مورد اختلاف به جمع بندی برسیم، اختلافات را یا برطرف کنیم یا هر چه کمتر کنیم و نتیجه این است که در موقعیتی قرار داریم که می توانیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم.

عراقچی اضافه نمود: چند موضوع کلیدی وجود دارد که باید حل گردد و روی بقیه موارد توافق وجود دارد، روی متن ها نگارش خوبی انجام شده و لذا الان وقت آن است که رجوع مجدد به مرکز ها داشته باشیم و مشورت های آخر صورت بگیرد و بعد مذاکرات را ادامه می دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1111

به "تازه ترین تحولات مذاکرات وین از زبان عراقچی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین تحولات مذاکرات وین از زبان عراقچی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید