توانایی کنترل احساسات به کاهش ریسک زوال عقل یاری می نماید

به گزارش دکترای اقتصاد، طبق تحقیقات آن ها دریافتند که در افراد مسن مستعد نشخوار فکری و تفکر منفی ارتباط بین نواحی مغزی مرتبط با پردازش احساسی و زندگی نامه ای افزایش یافته است.

توانایی کنترل احساسات به کاهش ریسک زوال عقل یاری می نماید

مطالعات نشان می دهد که افراد مسن تر می توانند به طور مؤثرتری حالت های عاطفی خود را نسبت به بزرگسالان جوان تر کنترل نمایند، زیرا آن ها تمایل دارند تعاملات اجتماعی و عاطفی را در اولویت قرار دهند و دارای سوگیری مثبت هستند.

تحقیقات موجود نشان می دهد که داشتن احساسات منفی از لحظه ای به لحظه دیگر با شرایطی از جمله افسردگی، اضطراب و نشخوار فکری مرتبط است که ممکن است خطر زوال عقل را افزایش دهد.

این مطالعه نشان داد که در افراد مسن مستعد نشخوار فکری، ارتباط بیشتری بین قشر پس از سینگولات و آمیگدال وجود دارد. قشر پس از سینگولات با پردازش خاطرات زندگی نامه ای مرتبط است، در حالی که آمیگدال احساسات را پردازش می نماید.

دکتر اولگا کلیمکی، عصب شناس و روانشناس مرکز آلمانی بیماری های عصبی، در این باره می گوید: این یافته ها ارتباط مغزی برای اضطراب، نشخوار فکری و افکار منفی را نشان می دهند که می تواند به عنوان شاخصی از نحوه عملکرد مداخلات در آینده باشد.

در این تحقیق، محققان 26 فرد با میانگین سنی 68.7 سال و 29 فرد با میانگین سنی 24.5 سال را انتخاب کردند. آن ها شرکت نمایندگان را به وسیله تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی (fMRI) در حالی که فیلم هایی را که برای القای همدلی طراحی شده بود دیدن می کردند، زیر نظر گرفتند.

افراد مسن تر نسبت به جوانان در هنگام دیدنی ویدئو های کم احساس، سطوح بالاتری از همدلی و هنگام دیدنی هم ویدئو های پراحساس و هم کم احساس مثبت تر نشان دادند.

محققان دریافتند که ارتباط متقابل قشر پس از سینگولات-آمیگدال بالا باعث پیش بینی افکار منفی مکرر پس از دیدنی ویدئو های پراحساس می گردد.

آن ها افزودند از آنجایی که قشر پس از سینگولات معمولاً تحت تأثیر بیماری آلزایمر قرار می گیرد، تغییرات مشاهده شده در اتصال قشر پس از سینگولات ممکن است منجر به افزایش خطر زوال عقل گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1567

به "توانایی کنترل احساسات به کاهش ریسک زوال عقل یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانایی کنترل احساسات به کاهش ریسک زوال عقل یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید