حریق گسترده در محدوده اطراف ماله گاله شیراز

به گزارش دکترای اقتصاد، مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: آتش از ظهر روز گذشته درشعله ور شده و همچنان در حال پیشروی است.

حریق گسترده در محدوده اطراف ماله گاله شیراز

آرش مهدوی مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در گفت و گو با خبرنگار از ، از وقوع حریق گسترده در محدوده اطراف ماله گاله اطلاع داد و گفت: این آتش سوزی از ساعت 11 صبح روز یکشنبه 30 خردادماه به وقوع پیوسته است.

او با بیان اینکه این حریق در ساعت 17 نسبتا در حال اطفای کامل بود ولی با وزش باد شدید منطقه وسیعی در حریق فرو رفت و تا هم اکنون ادامه دارد، اضافه کرد: اکیپ های هنگ امداد طبیعت شهرستان شیراز برای مهار آتش به محل حادثه اعزام شدند.

مهدوی با اشاره به اینکه منطقه ماله گاله در مدیریت محیط زیست استان است، اعلام کرد: برای اطفاء ارتفاعات مله گاله عزم ملی و یاری تمام نیرو های نظامی و انتظامی، شهرداری ها و ادارات و مردم محلی را می طلبد.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس توضیح داد: با توجه به کوهستانی و جنگلی بودن منطقه، فرود بالگرد برای اطفاء حریق غیرممکن است.

او اظهار کرد: دلیل این آتش سوزی و وسعت حریق هنوز معین نیست.

منطقه جنگلی و حفاظت شده ماله گاله، در محدوده سیاه دارنگون واقع شده است و هم مرز با کوهمره سرخی و از نقاط بکر، مجذوب کننده و دیدنی استان فارس و شهرستان شیراز است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1133

به "حریق گسترده در محدوده اطراف ماله گاله شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریق گسترده در محدوده اطراف ماله گاله شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید