حزب کشمیری روز لغو خودمختاری این منطقه را روز قتل دموکراسی توصیف کرد

به گزارش دکترای اقتصاد، حزب نیشنال کنفرانس کشمیر ضمن صدور بیانیه ای 5 اوت سالروز لغو خودمختاری کشمیر را سیاه ترین روز تاریخ این منطقه دانست.

حزب کشمیری روز لغو خودمختاری این منطقه را روز قتل دموکراسی توصیف کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از ملت تایمز؛ حزب نیشنال کنفرانس کشمیر برخورد خشن نظامیان هندی با مردم کشمیر را به شدت محکوم کرد.

در بیانیه این حزب که به مناسبت سالروز لغو خودمختاری کشمیر منتشر شده آمده است: یک سال از سیاه ترین روز تاریخ کشمیر می گذرد روزی که در آن دموکراسی به قتل رسید.

اینک حتی یک نفر در کشمیر و لداخ وجود ندارد که لغو خودمختاری را فریب و نیرنگی علیه منافع خود نداند که از سوی دولت دهلی نو به آنها تحمیل شده است.

حزب نیشنال کنفرانس که یکی از بزرگترین احزاب فعال کشمیر به حساب می آید ضمن رد کامل تصمیم دولت هند علیه کشمیر تاکید نمود: با از بین رفتن قانون 370 و 35 ای نمی توان به آینده کشمیر امیدوار بود زیرا شرایط به شدت وخیم می گردد.

مسئولین این حزب تصریح کردند: در اصل 5 اوت را باید روز تحمیل یک تصمیم سیاه به مردم کشمیر دانست که ابتدایی ترین حق را نیز از آنها سلب نموده است.

در این بیانیه آمده است: در 5 اوت سال 2019 به عزت و غرور مردم کشمیر حمله شد و تمام وعده هایی که توسط نهرو و گاندی به مردم کشمیر داده شده بود زیر پا گذاشته شد.

این در حالی است که حزب نیشنال کنفرانس کشمیر جزو احزاب میانه رو به حساب می آید که اختلاف چندانی با دولت هند ندارد ولی از زمانی که خودمختاری کشمیر لغو شده بعضی چهره های سرشناس این حزب نیز به مخالفین دولت هند مبدل شده اند و دهلی نو آنها را در بازداشت و حبس خانگی نگهداشته است.

در سالروز لغو خود مختاری کشمیر شدیدترین تدابیر امنیتی از سوی نظامیان هندی در تمام کشمیر اعمال شده و هیچ کس حق خروج از منزل را ندارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 515

به "حزب کشمیری روز لغو خودمختاری این منطقه را روز قتل دموکراسی توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب کشمیری روز لغو خودمختاری این منطقه را روز قتل دموکراسی توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید