دره ییلی در کشور چین

به گزارش دکترای اقتصاد، دره رویایی ییلی در استان Xinjiang و در نزدیکی مرز کشور چین و قزاقستان قرار دارد. دره ییلی در فصل بهار با وجود درختان شکوفه‌‌زده زردآلو صورتی و سفید بسیار دیدنی است. در این مقاله شما را بیشتر با جاذبه‌های این دره آشنا خواهیم کرد.

دره ییلی در کشور چین

این شهر، بزرگترین جنگل زردآلو در استان Xinjiang را دارد و فصل پیک و دیدنی این دره از ماه ژوئن تا پایان سپتامبر است. پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد سفر به چین را دارید، کمی دوری راه را تحمل کنید و از این دره دیدن کنید. مطمئن باشید ارزشش را دارد.

خیلی از افراد زمانی که صحبت از شکوفه‌ها می‌گردد یاد شکوفه‌های گیلاس ژاپن خواهند افتاد اما با دیدن این دره متوجه خواهید شد که کشور زیبای چین هم حرف‌های زیادی برای گفتن در فصل بهار و مخصوصا در هنگام به بار نشستن شکوفه‌ها دارد فقط با این تفاوت که به جای شکوفه‌های گیلاس شکوفه‌های زردآلو در تور ارزان چین خواهید دید. با باز شدن شکوفه‌ها، این دره به اندازه‌ای زیبای است که ناخودآگاه هر چشمی را به طرف خود خیره خواهد کرد.

این شهر یکی از کمتر شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌ها در کشور چین از دید گردشگران است. در حال حاضر بیشتر در زمان شکوفه دادن درختان زردآلو و گیلاس پر گردشگرتر می‌شود. ییلی، لی و یینینگ از نام‌هایی هستند که به این باغ داده‌اند.

بیشتر گردشگرانی که به کشور چین سفر می‌کنند، بیشتر به بازدید جاذبه‌هایی مانند دیوار چین و شهر ممنوعه و مکان هایی شناخته‌شده می‌روند و یادشان می‌رود که تاریخ و تنوع فرهنگی بسیار زیادی در مناطقی دورتر مثل ییلی برای بازدید وجود دارد.

وقتی در این روستا قدم بزنید، با مردمی از مغولستان و قزاقستان هم روبرو خواهید شد چون این کشورها در نزدیکی ییلی قرار دارند.

انتشار: 17 خرداد 1396 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 39

به "دره ییلی در کشور چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره ییلی در کشور چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید