دشمن باهوش نیست شما بی هوشید!

به گزارش دکترای اقتصاد، روی سخن با غرب زدگان و غرب باورانی است که برای هوش و فراست غربی ها حساب ویژه ای باز کرده اند و اگر مسئولیتی در نظام داشته باشند که بعضاً دارند، به علت این خودباختگی، خسارت های فراوانی را هم به ملت تحمیل می کنند که کرده اند!

دشمن باهوش نیست شما بی هوشید!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت : نقل است که وقتی سید حسن تقی زاده از سفر اروپا بازگشته بود به دیدار جناب مدرس رفت و در میان مذاکراتی که با ایشان داشت گفت؛ آقا! انگلیسی ها خیلی قدرتمند و باهوش و سیاستمدارند. نمی توان با آنان مخالفت کرد! شهید مدرس در پاسخ گفت: نه آقای تقی زاده اشتباه می کنید، شما نادان و بی هوشید که درباره انگیسی ها چنین تصوری دارید و آنها را با هوش می دانید.

حالا این نکته را هم درباره هوشمندی شهید مدرس در مواجهه با کننده اعزامی دولت انگلیس بخوانید!

یکی از شب ها به شهید مدرس خبر دادند که یک مرد خارجی همراه مترجمش به دیدن شما آمده اند

مرحوم مدرس آنها را پذیرفت. مترجم گفت: آقا! ایشان کننده دولت انگلیس هستند و یک چک سفید برای حضرتعالی آورده اند که مبلغ آن را هرچه می خواهید بنویسید و به هر طریق که می خواهید خرج کنید! مدرس پرسید؛ چک چیست؟ و مترجم به گمان اینکه مدرس معنای چک را نمی داند، توضیح داد؛ چک ، کاغذی است که روی آن مبلغی می نویسند و امضاء می کنند و به بانک می برند و مبلغ نوشته شده را دریافت می کنند. مدرس پرسید؛ حالا چرا نصفه شب آمده اید؟! کننده دولت انگلیس گفت؛ ما شنیده ایم شما پول نمی گیرید، حالا نیمه شب چک آورده ایم! مرحوم مدرس می گوید؛ هر کس به شما گفته من پول نمی گیرم بیخود گفته است. من پول می گیرم ولی نه این گونه، بلکه اولاً باید طلا باشد و ثانیاً باید بار شتر کنید و ثالثاً روز روشن به مدرسه سپهسالار که من آنجا اقامه نماز می کنم بیاورید و بعد از نماز تحویل بدهید. در این صورت می گیرم، چه کسی گفته نمی گیرم؟! کننده انگلیس بعد از آنکه سخنان مدرس را برایش ترجمه می کنند، بر می خیزد و می رود و می گوید؛ این مرد بسیار با هوش است و می خواهد آبروی دولت انگلیس را در تمام دنیا بر باد بدهد!

در احادیث آمده است اتقوا فراسهًْ المؤمن فإنه ینظر

بنور الله... از فراست و باهوشی مومن بپرهیزید چرا که او با نور الهی نظاره می کند و می بیند.

روی سخن با غرب زدگان و غرب باورانی است که برای هوش و فراست غربی ها حساب ویژه ای باز کرده اند و به همین علت در مقابل آنها مثلاً آمریکا و اروپا مرعوبند و گاه خود را به کلی می بازند و اگر مسئولیتی در نظام داشته باشند که بعضاً دارند، به علت این خودباختگی، خسارت های فراوانی را هم به ملت تحمیل می کنند که کرده اند!

گویاترین سند و بهترین دلیل برای اثبات هوش و درک برتر ما نسبت به غربی ها، وقوع انقلاب اسلامی و تداوم آن علی رغم توطئه های بی وقفه قدرت های غربی است. اگر هوشمند تر از ما بودند با توجه به ثروت و قدرت و هماهنگی و ائتلافی که داشتند بایستی تا کنون صدها بار بر انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن پیروز شده و جمهوری اسلامی ایران را از میان برمی داشتید! دشمن طی 41 سال گذشته از کدام اهرم و فرصت و قدرت و امکانی که در اختیار داشته، برای مقابله با ایران اسلامی استفاده نکرده است؟! به نوشته هفته نامه ویکلی استاندارد Weekly Standardرؤسای جمهور آمریکا از کارتر تا اوباما (گزارش این هفته نامه قبل از روی کار آمدن ترامپ است) در یک نقطه باامام خمینی به اشتراک نظر رسیده اند و آن اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

خدا بر درجات شهید مدرس بیفزاید، انگار روی سخنش با تقی زاده های امروز بوده است که به مراتب از تقی زاده های دیروز خودباخته تر و کم شعور ترند. تقی زاده های دیروز در اوج وابستگی ایران به قدرت های غربی و حاکمیت دیکتاتورهای دست نشانده، از وابستگی به غرب دم می زدند ولی تقی زاده های امروز در حالی نسخه تسلیم به غرب می پیچند که ایران اسلامی در اوج اقتدار است و 41 سال است که منطقه را به ویترین شکست های پی در پی آمریکا و اروپا و سایر متحدان غربی و عبری و عربی آن تبدیل کرده است. از این روی، اگر وابستگی غربگرایان دیروز را ناشی از جهل و یا ترس آنها بدانیم که درباره برخی از آنان چندان هم دور از واقعیت نیست اما، وابستگی غربگرایان امروز را به سختی می توان عاری از رنگ و بوی خیانت دانست!

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 375

به "دشمن باهوش نیست شما بی هوشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشمن باهوش نیست شما بی هوشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید