دولت مکلف به برگزاری آزمون مجدد برای نهضتی ها شد

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب برگزاری آزمون برای نیروهای نهضتی پیش از سال 1391 که در آزمون استخدامی شرکت نکرده یا پذیرفته نشده اند، اطلاع داد.

دولت مکلف به برگزاری آزمون مجدد برای نهضتی ها شد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمدحسین فلاحی در تشریح نشست عصر امروز (یکشنبه 7 دی) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: نشست امروز با حضور نمایندگان طراح دو طرح ساماندهی نیروهای نهضتی و جذب معلمان خرید خدمتی در کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزار گردید.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پس از بحث و آنالیز های بسیار با رأی اعضای کمیسیون، مصوب شد؛افرادی که در آزمون استخدامی تیرماه نهضت سواد آموزی رد شدند و افرادی که به هر دلیل از جمله شیوع ویروس کرونا در این آزمون شرکت نکردند، بتوانند مجدداً در آزمون نهضتی ها شرکت نمایند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار موجود، 6 هزار نفر در این آزمون رد شدند و بعضی متقاضیان استخدام نیز در آزمون شرکت نکردند که این افراد تجمعاتی هم در برابر مجلس داشتند. لذا کمیسیون صدای این عزیزان را شنید و برگزاری آزمون مجدد برای نهضتی های پیش از سال 1391 خبری خوشی است که به مناسبت روز نهضت سواد آموزی داشتیم و این طرح راستا قانونی خود را برای اجرایی شدن طی خواهد نمود.

طرح جذب معلمان خرید خدمتی به کمیته آموزش و پرورش ارجاع شد

فلاحی یادآور شد: طرح جذب معلمان خرید خدمتی نیز که شامل 16 هزار نیروی خرید خدماتی می شد به کمیته آموزش و پرورش کمیسیون ارجاع شد تا در طرح جامعی که در این کمیته در حال جمع بندی است، ملحق گردد. طرح جامع کمیته شامل نیروهای پیش دبستانی، حق التدریس ها و خرید خدماتی می گردد که مجموعاً حدود 100 هزار نفر را شامل می گردد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: این طرح نیز پس از جمع بندی به کمیسیون و در ادامه به صحن ارائه خواهد شد تا این نیروهای بلاتکلیف خدوم در آموزش و پرورش معین تکلیف شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 784

به "دولت مکلف به برگزاری آزمون مجدد برای نهضتی ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت مکلف به برگزاری آزمون مجدد برای نهضتی ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید