رایزنی پوتین و اردوغان درباره تداوم همکاری هسته ای

به گزارش دکترای اقتصاد، کرملین از رایزنی روسای جمهور روسیه و ترکیه درباره آخرین تحولات روز منطقه و جهان از جمله مبارزه با کرونا و همکاری در حوزه انرژی هسته ای خبر داد.

رایزنی پوتین و اردوغان درباره تداوم همکاری هسته ای

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرملین (کاخ ریاست جمهوری روسیه) از تماس رئیس جمهور این کشور با همتای ترکیه ای خود درباره نحوه همکاری هسته ای ، مبارزه با ویروس کرونا و موارد دیگر از جمله آخرین تحولات سوریه خبر داد.

به نوشته تاس کرملین دربیانیه ای گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه سه شنبه درباره همکاری در حوزه انرژی هسته ای، روابط اقتصادی وهمکاری در زمینه کشاورزی رایزنی کردند. پوتین و اردوغان در این رایزنی تلفنی درباره نحوه مبارزه با ویروس کرونا به تبادل نظر پرداختند.

کرملین در این بیانیه گفت که روسای جمهور روسیه و ترکیه همچنین درباره مسائل مهم منطقه از جمله آخرین اوضاع در سوریه و اجرای توافقهای اجرا شده درباره ادلب رایزنی کردند.

به گزارش تاس، کرملین در این بیانیه اضافه نمود که پوتین و اردوغان درباره تمامیت ارضی سوریه و تداوم همکاری و هماهنگی نظامی و دیپلماتیک دو طرف برای حل نهایی بحران سوریه تاکید داشتند.

طی روزهای گذشته رئیس جمهور ترکیه و همتای آمریکایی او نیز در گفت و گویی تلفنی مهم ترین تحولات منطقه از جمله اوضاع سوریه و مسائل مربوط به ویروس کرونا را موردارزیابی قرار دادند. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 330

به "رایزنی پوتین و اردوغان درباره تداوم همکاری هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی پوتین و اردوغان درباره تداوم همکاری هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید