صید دزد با 4 گلوله سربی!

به گزارش دکترای اقتصاد، سارق حرفه ای کامپیوتر خودرو ها در مشهد با اصابت چهار گلوله به پاهایش، در حالی دستگیر شد که با چاقوکشی به سمت ماموران قصد داشت راه فراری برای خودش باز کند.

صید دزد با 4 گلوله سربی!

به گزارش ، در پی افزایش سرقت قطعات خودرو در بعضی از خیابان های حوزه استحفاظی کلانتری شفا که موجب نگرانی شهروندان شده بود، بلافاصله سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) دستورات ویژه ای را برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان سرقت های مذکور صادر کرد. به دنبال این دستور، جلسه کارشناسی و تجزیه و تحلیل پرونده های سرقت با حضور گروه ویژه ای از نیرو های تجسس به فرماندهی سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری شفا) برگزار گردید و همه جوانب سرقت های قطعات خودرو و محیط های جغرافیایی جرم مورد آنالیز نهاده شد.

در نهایت گروه مشترکی از نیرو های گشت ویژه و تجسس به سرپرستی ستوان یکم آریایی وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده ای را در چند شاخه اطلاعاتی عملیاتی شروع کردند. نیرو های انتظامی با رصد مناطق افزایش سرقت، سارقان حرفه ای و سابقه دار را نیز زیر چتر اطلاعاتی گرفتند، اما در عین حال این عملیات را به شیوه گشت نامحسوس به صورت شبانه روزی ادامه دادند تا این که چند روز قبل وقتی خودروی پلیس در تاریکی شب به داخل ابوطالب 47 پیچید ناگهان افسر گشت پدال ترمز را کوبید و سراسیمه از خودرو بیرون پرید. موتورسیکلت روشنی که روی جک قرار داشت و ساک قرمز رنگ به دسته اش آویزان بود توجه افسر انتظامی را جلب نموده بود. مامور انتظامی که گویی به دنبال صاحب موتورسیکلت می گشت در فاصله نزدیکی از محل پارک موتورسیکلت جوانی را دید که کاپوت یک دستگاه پژو نقره ای رنگ را بالا زده و با اضطراب و هراسان در حال بیرون کشیدن قطعه ای از درون خودروست. او که با دیدن رفتار و حرکات مشکوک آن جوان دیگر یقین پیدا نموده بود با سارقی حرفه ای طرف است بی درنگ برای دستگیری وی وارد عمل شد، اما سارق جوان با پرشی چند متری خود را روی موتورسیکلت روشن انداخت و فرار کرد. در این هنگام افسر گشت نیز با اقدامی متهورانه به سوی موتورسیکلت پرید و راه را بر او سد کرد. ولی در یک لحظه سارق حرفه ای قمه 30 سانتی متری خود را بیرون کشید و ضربه ای به سمت سینه افسر گشت پرتاب کرد. اگرچه نوک قمه به مامور انتظامی رسید، اما وی که آسیبی ندیده بود، کوشش کرد با افشانه فلفل، سارق را زمین گیر کند. با این حال، سارق جوان با استفاده از فرصت به وجود آمده و با پای پیاده به داخل کوچه های فرعی گریخت. فریاد های ایست و شلیک شش تیر هوایی در تعقیب و گریز با سارق هم بی فایده بود و او همچنان از کوچه ای به کوچه دیگر فرار می کرد تا این که افسر گشت به ناچار پا های سارق را هدف گرفت و در جهت فرار حدود هفت گلوله دیگر شلیک کرد که سه گلوله بر پا های سارق فراری نشست.

با این حال او برای فرار از مجازات در حالی همچنان می گریخت که خون از محل برخورد گلوله ها بیرون می زد. گزارش خراسان حاکی است، پس از چند کیلومتر تعقیب و گریز، گشت ویژه کلانتری نیز از راه رسید و بدین ترتیب سارق جوان در خیابان یاس 13 به محاصره ماموران درآمد، اما او باز هم قمه را در دست می فشرد و سعی داشت با تهدید ماموران انتظامی راه فراری برای خودش باز کند. اخطار های متعدد برای تسلیم شدن نیز بی فایده بود تا این که ماموران به ناچار چهارمین گلوله سربی را نیز به پای سارق شلیک کردند و این گونه با رها شدن قمه از دست سارق، وی نقش بر زمین شد. نیرو های انتظامی به سرعت با اورژانس تماس گرفتند و سارق مجروح را که علی-س نام دارد به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال دادند. وقتی ماموران به محل رها شدن موتورسیکلت بازگشتند چهار عدد کامپیوتر سرقتی خودرو ها را درون ساک قرمز کشف کردند. این در حالی بود که کامپیوتر خودروی پژو نقره ای نیز به صورت آویزان روی موتور خودرو قرار داشت و مالک خودرو بعد از شنیدن صدای تیراندازی از منزل بیرون آمده و متوجه سرقت شده بود. بنابر گزارش خراسان، با خاتمه این عملیات که احتمال می رود بسیاری از پرونده های سرقت در حوزه استحفاظی کلانتری شفای مشهد بسته گردد، موتورسیکلت سارق نیز برای آنالیز به مقر انتظامی انتقال یافت. از سوی دیگر و با صدور دستورات ویژه قضایی از سوی قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) آنالیز های موشکافانه و دقیقی برای کشف سرقت های دیگر این متهم شروع شده است.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 528

به "صید دزد با 4 گلوله سربی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صید دزد با 4 گلوله سربی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید