قتل شوهر بداخلاق بعد از طلاق

به گزارش دکترای اقتصاد، زن میانسال که پس از کشتن و مثله کردن همسر سابقش، به اتهام قتل عمد دستگیر شد طبق رأی پزشکان سازمان پزشکی قانونی به لحاظ روانی سالم تشخیص داده شد و بزودی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه خواهد ایستاد.

قتل شوهر بداخلاق بعد از طلاق

به گزارش ، رسیدگی به این پفراینده از سال 96 و با گزارش یک راننده تاکسی که مدعی بود زنی را با جسدی مثله شده به منطقه ای در خارج از شهر تهران رسانده است، آغاز شد.

راننده تاکسی در توضیحات بیشتر به مأموران گفت: ساعاتی پیش زنی میانسال که بسته عظیمی به همراه داشت خودروی من را دربستی کرایه کرد و باهم به خارج از شهر رفتیم، اما هنگامی که به مقصد رسید و قصد داشت بسته را از ماشین خارج کند متوجه شدم که داخل بسته جسد مثله شده ای نهاده شده است و من هم موضوع را به پلیس گزارش دادم.

پس از اظهارات راننده تاکسی مأموران به نشانی مورد نظر رفتند و زن میانسالی با نام محبوبه را بازداشت کردند و در همان ابتدا معین شد که جسد مربوط به همسر سابقش بوده است و در همان بازپرسی های اولیه به قتل او اعتراف کرد و گفت: بیست سال پیش به خاطر اعتیاد ابراهیم از هم جدا شدیم و در همه این سال ها دخترمان پیش پدرش زندگی می کرد. همسر سابقم وقتی مواد مصرف می کرد رفتارهایش خشونت آمیز می شد و حتی اجازه نمی داد من دخترم را ببینم و همین مسأله باعث شده بود از او متنفر شوم. مدت ها طول کشید تا پیروز شدم ابراهیم را قانع کنم که دخترم را ببینم. پس از اینکه دخترم عظیمتر شد او هم مدام به من می گفت که از رفتار های خشونت آمیز پدرش عذاب می کشد و ناراحت است. بعد از مدتی برای اینکه دخترم اذیت نگردد یک روز در میان به خانه آن ها می رفتم و کارهایشان را انجام می دادم و ابراهیم هم از این کار من استقبال کرد و پیشنهاد داد تا مدتی در آنجا زندگی کنم و من هم قبول کردم. اما او دوباره کار های گذشته اش را آغاز کرد و من را مورد ضرب و شتم قرار داد و من هم با توجه به رنج سال هایی که کشیده بودم به یکباره عصبانی شدم و با چاقو او را زدم که کشته شد. بعد از آن خیلی احساس پشیمانی کردم، اما دیگر فایده ای نداشت و تصمیم گرفتم با مثله کردن جسدش او را از خانه خارج کنم که راننده تاکسی پس از اطلاع از این ماجرا مرا به پلیس لو داد.

پس از اظهارات محبوبه، بازپرس متهم را به پزشکی قانونی معرفی کرد تا سلامت روانی او مورد آنالیز قرار گیرد که متخصصان بعد از آنالیز اعلام کردند او دچار اختلال شخصیت مرزی است و متهم در زمان ارتکاب به جرم مسئول اعمال خود نبوده است.

نظر پزشکی قانونی مورد اعتراض اولیای دم نهاده شد و پفراینده به کمیسیون سه نفره و 5 نفره پزشکی قانونی رفت و هر دو کمیسیون روانی بودن متهم را تأیید کردند که بازهم اولیای دم به آن اعتراض کردند و درخواست تشکیل کمیسیون 7 نفره پزشکی را دادند که در این کمیسیون بیماری متهم در حد جنون و رافع مسئولیت کیفری تشخیص داده نشد. با توجه به نقض نظر دو کمیسیون قبلی وکیل متهم به نظر کمیسیون اعتراض کرد و کمیسیون 9 نفره تشکیل شد، که این بار نیز آن ها محبوبه را مسئول اعمال خود تشخیص دادند و گفتند بیماری روانی او بعد از ارتکاب جرم ایجاد شده است. به این ترتیب دختر مقتول برای مادرش درخواست قصاص کرد و کیفرخواست علیه متهم صادر شد.

دختر متهم در مورد درخواست قصاص مادرش گفت: من خواستار حکم قصاص هستم. هر چند پدرم مرد بداخلاقی بود، اما او من را عظیم نموده بود مادرم می دانست چقدر دوستش دارم.

با توجه به اینکه کیفرخواست علیه متهم صادر و پفراینده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده، وکیل متهم درخواست کرد با توجه به وخامت حال موکلش او با سند آزاد گردد تا بتواند هم فرایند درمان را پیگیری کند هم شرایطی برای اخذ رضایت اولیای دم فراهم گردد. این درخواست روی میز قضات شعبه 10 نهاده شد و بزودی مورد آنالیز قرار خواهد گرفت و وقت رسیدگی هم برای پفراینده متهم معین خواهد شد.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 508

به "قتل شوهر بداخلاق بعد از طلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل شوهر بداخلاق بعد از طلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید