نظافتچی به قتل مهندس جوان اعتراف کرد

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران (پانا) - راز قتل مهندس جوان در محل کارش با گذشت یک ماه از این جنایت با اعترافات کارگر ساختمانی فاش شد.

نظافتچی به قتل مهندس جوان اعتراف کرد

به گزارش ایران، مأموران کلانتری 123 نیاوران در ساعت 10:17 شامگاه آدینه، 19 دی از وقوع یک جنایت باخبر شده و موضوع را به بازپرس مصطفی واحدی، اعلام کردند.

مقتول پسر 36 ساله ای بود که در محل کارش به قتل رسیده بود. دفتر کار وی در طبقه اول خانه ویلایی شان واقع شده بود. گزارش این جنایت، بازپرس جنایی و تیم آنالیز صحنه جرم را به خانه ویلایی کشاند. با حضور در محل، برادر مقتول گفت: ما در طبقه دوم این ساختمان ساکن هستیم و برادرم طبقه اول را به دفتر فنی و مهندسی تبدیل نموده و در اینجا کار می کرد. در ورودی دفتر نیز از حیاط خانه باز می گردد.

امشب مادرم مرا صدا کرد و خواست تا هم لامپ های اضافی حیاط را خاموش کنم و هم برادرم را صدا بزنم تا برای صرف شام به خانه بیاید. من هم وارد دفتر شدم، اما به محض ورود با جسد خونین برادرم روبرو شدم.

با آنکه خانه مجهز به دوربین مداربسته بود، اما دوربین ها تصویری از ورود و خروج عامل قتل را ضبط ننموده بودند. همین سرنخ نشان می داد که قاتل به خانه آشنایی دارد و از مسیری وارد دفتر مقتول شده که تصویرش در دوربین ها ثبت نگردد.

با این فرضیه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت به آنالیز میدانی پرداختند و دریافتند بین خانه ویلایی و مدرسه ای که در کنار خانه قرار داشت، راهی بود که امکان ورود به حیاط خانه ویلایی وجود داشت. بدین ترتیب این احتمال مطرح شد که قاتل از این محل وارد شده و برای همین دوربین ها هیچ تصویری را ضبط ننموده اند. آثار خون روی همان دیوار نیز تأییدی بر فرضیه مأموران بود.

با این فرضیه، تیم جنایی به تحقیقات درباره افرادی پرداختند که با مقتول در ارتباط بودند و در این میان به پسر جوانی به نام بهرام رسیدند که برای نظافت به خانه مقتول می رفت.

در ادامه آنالیز ها سرنخ هایی به دست آمد که احتمال دست داشتن بهرام در این جنایت را پررنگ تر می کرد. با مدرک به دست آمده، دستور بازداشت بهرام از سوی بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت صادر شد و مرد جوان اواخر هفته گذشته بازداشت شد.

بهرام که ابتدا منکر جنایت بود، زمانی که با مدارک پلیسی روبرو شد به ناچار به قتل ناخواسته اعتراف کرد. با اعتراف مرد جوان، او به دستور بازپرس جنایی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

گفت و گو با متهم

چطور با مقتول آشنا شدی؟

من کارگر ساختمانی هستم و مدتی قبل از یکی از شهرهای غربی کشور برای کار به تهران آمدم. یک روز اتفاقی در بازار تره بار با هم آشنا شدیم. از من خواست که کارهای نظافتی خانه شان را انجام دهم.

انگیزه قتل چه بود؟

نقشه قتل نداشتم، فقط می خواستم از او سرقت کنم. او دفتر فنی داشت و کارهای کامپیوتری انجام می داد. تلفن همراه من خراب شده بود و او به من گفت می تواند تلفن را تعمیر کند. گوشی را برای تعمیر به او دادم در حالی که فیلم های خصوصی و خانوادگی ام داخل گوشی بود چند باری به خانه او رفتم و کارهایشان را انجام دادم، اوایل رفتارش خوب بود اما بعد از تعمیر گوشی رفتارش کاملاً با من تغییر کرد و مدام به من دستور می داد. یک روز که از این دستورات خسته شده بودم به رفتارش گلایه کردم و او در عوض مرا تهدید کرد که اگر کارهایی که می گوید انجام ندهم تصاویر خصوصی مرا در فضای مجازی منتشر خواهد نمود. با شنیدن این حرف جهان را روی سرم خراب کردند، من به او اعتماد نموده بودم اما از این اعتمادم سوءاستفاده نموده بود.

بعد چه اتفاقی افتاد؟

همانطور که گفتم نقشه قتل نداشتم اما باید فیلم ها و تصاویر را از او می گرفتم. تنها راه این بود که آنها را سرقت کنم. نقشه سرقت را کشیدم می دانستم فیلم ها و عکس هایم داخل کامپیوتر دستی او است.من می دانستم خانه دوربین مداربسته دارد و ورود و خروجم ثبت می گردد. به همین دلیل، تصمیم گرفتم راه دیگری را برای ورود پیدا کنم که حیاط مدرسه بهترین راه بود. شبانه وارد دفتر فنی شدم و به جست و جو برای یافتن فیلم هایم پرداختم. اما تعداد زیادی کامپیوتر و لپ تاپ آنجا بود. بالاخره لپ تاپ را پیدا کردم و گوشی تلفن همراه او را هم که روی میز بود برداشتم و خواستم خارج شوم که ناگهان متوجه صدای پا شدم. مقتول با شنیدن صدا از دفتر کارش خودش را به طبقه پایین رسانده بود و برای اینکه مرا نبیند خودم را به آشپزخانه داخل دفتر فنی رساندم که در طبقه پایین محل سکونت او بود. اما وقتی مقتول آمد متوجه من نشد می خواست برود و در ر ا قفل کند که از ترس گرفتار شدن در آن محل با او درگیر شدم بعد با چاقویی که همراهم بود به او چند ضربه زدم و فرار کردم.

با گوشی و لپ تاب چه کردی؟

هر کاری کردم پیروز نشدم رمز آنها را باز کنم. برای همین سه روز بعد از قتل بود که گوشی تلفن همراه را شکستم و بعد هم لپ تاپ و گوشی را در بیابانی در همان نزدیکی آتش زدم.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

من هیچ رد و سرنخی از خودم به جا نگذاشته بودم برای همین اصلاً احتمال نمی دادم به دام بیفتم. اما از وقتی این رخ داده حتی یک لحظه هم آرامش نداشتم. مدام کابوس می دیدم و عذاب وجدان شدید دارم. دلم می خواهد زودتر اعدام شوم تا خانواده ام آنقدر اذیت نشوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 899

به "نظافتچی به قتل مهندس جوان اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظافتچی به قتل مهندس جوان اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید