نکاتی که قبل از سفر به تایلند بدانید

به گزارش دکترای اقتصاد، تایلند (thailand)، از بهترین کشورهای آسیایی برای سفر می‌باشد. نکاتی در این مقاله برای شما گردآوری شده است اگر تصمیم دارید با تور تایلند این کشور بروید، مهم است که به این نکات توجه کنید.

نکاتی که قبل از سفر به تایلند بدانید

حدود 300 هزار سگ ولگرد در خیابانهای تایلند به چشم می‌خورند. مراقبان سگ در گوشه و کنار کشور تایلند با دادن غذا و آب به سگ ها از آنها به مراقبت می‌کنند، اما بسیاری از آنها هنوز نادیده گرفته شده‌اند و شاید شما با دیدن سگ تنها و خیابانی دلتان برایش بسوزد و بخواهید به او کمک نمایید.

در سفر به کشورهای استوایی مثل تایلند با همه ی خوشی هایی که دارد، گاهی باید انتظار نیش های گاه و بی گاه حشره ها هم باشید. یکی از نکات سفر به تایلند دانستن این است که قرار نیست نصف وقتتان صرف مقابله با حشره ها باشد، شما که دوست ندارید به دلیل خارش غیر قابل تحمل  یا یکی از چندین ویروس رایج تایلندی در هتل و اتاقتان بمانید پس بهتر است که ایمن سفر کنید. برای تجربه یک سفر مطمئن با برنامه‌ریزی دقیق با دانستن قیمت تور تایلند عازم سفر شوید.

یکی از مهمترین نکات سفر به تایلند مخصوصا جنوب این کشور غذا ندادن به میمون هاست. شاید بپرسید چرا؟! در بیشتر سواحل جنوبی تایلند با میمون های زیادی برخورد می کنید. آنها ظاهرا زیبا، شوخ طبع هستند و قطعا جالب خواهد بود که از نزدیک آنها را ببینید و بازی کنید اما این به آن معنا نیست که شما به آنها غذا دهید.

اگر چیزی به نظر خیلی خوب باشد، احتمالش هست که درست باشد اما اگر یک راننده تاکسی به شما می گوید یک بنای خاص بسته شده است، احتمال اینکه دروغ گفته و می خواهد شما را به محل دیگری جهت بازدید راهنمایی کند بسیار زیاد است. پس اعتماد نکنید اگر آنها به شما بگویند که نمی توانند از تاکسی متر استفاده کنند، دروغ می‌گویند.

خرید و فروش در تایلند می تواند سرگرم کننده باشد، توصیه می کنیم تا می توانید با فروشنده ها و تجار تایلندی چونه بزنید تا در نهایت به یک توافق مطلوب برسید. این مورد یکی از نکات سفر به تایلند است که می تواند در نهایت از نظر مالی خیلی به سودتان باشد. اگر از بازار شبانه روز چاتوچاک بازدید می کنید و یا به یکی از بازارهای معروف روی آب تایلند می روید، می توانید حتی اگر جنسی دارید همانجا بفروشید و یا اگر از کالایی خوشتان آمد با یک تخفیف درست و حسابی آن را خریداری نمایید. 

انتشار: 15 مرداد 1396 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 55

به "نکاتی که قبل از سفر به تایلند بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که قبل از سفر به تایلند بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید