چرا شب ها کابوس می بینم؟

به گزارش دکترای اقتصاد، بسیاری از شرکت های دنیا پس از شیوع ویروس کرونا کارمندان خود را دور کار کردند و به دنبال این موضوع اتاق های نشیمن و خواب افراد به فضا های اداری موقت تبدیل شدند که باعث ایجاد بعضی تنش ها و اضطراب ها در کارکنان و در نتیجه دیدن کابوس در طول شب می گردد.

چرا شب ها کابوس می بینم؟

این کابوس ها غالبا با موضوعاتی مانند ناتوانی در کار و گزارش های نامطلوب از کار، تعدیل نیرو و... مرتبط هستند. در این گزارش بعضی راه حل ها برای رهایی از این کابوس ها معرفی شده است:

دلایل دیدن کابوس های کاری

دیدن کابوس مربوط به کار در شب ممکن است به این دلیل باشد که کارمند در طول روز به اندازه کافی استراحت نمی نماید، بنابراین یک فرد باید مقداری از زمان خود ر ا به استراحت، زمانی را به ملاقات های خانوادگی، ورزش و امثال آن اختصاص دهد و پیش از خواب به چیز هایی فکر کند که با کار او ارتباط ندارد.

در ادامه این مطلب نکاتی برای جلوگیری از دیدن کابوس های کاری شبانه ذکر شده است:

برنامه ریزی کنید

کارمندی که در خانه کار می نماید بهتر است که یک جدول زمانی قابل اجرا و هفتگی را برای تاریخ آغاز و انتها کار مشخص کند.

کمی استراحت کنید

توصیه می گردد کارمندانی که در خانه مشغول کار هستند و از کابوس رنج می برند، کمی استراحت نمایند یا بعد از کار به بعضی از سرگرمی ها و بازی های تفریحی بپردازند که به آن ها یاری می نماید تا احساس راحتی نمایند، آرام شوند و دوباره فعالیت خود را بازیابند.

کاهش استفاده از تکنولوژی هنگام خوب

بهتر است وقت خود را در روز تنظیم کنید تا ایمیل های شغلی و پیغام های تلفنی را مرور کنید و شب ها آنالیز آن ها را متوقف کنید تا خواب کافی داشته باشید.

چند موقعیت خوب را به خاطر بسپارید

هنگام نزدیک شدن به زمان خواب توصیه می گردد بعضی از موقعیت های دلپذیر را در کنار دوستان و اقوام خود بخاطر بسپارید تا به بهبود شرایط روانی شما یاری کند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 902

به "چرا شب ها کابوس می بینم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شب ها کابوس می بینم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید