گزارش خبرنگاران از یک مهمانی خانوادگی هنری در پل طبیعت

به گزارش دکترای اقتصاد، یکشنبه ـ دوم آبان ماه ـ در صبح یک روز پاییزی، پل طبیعت فضایی فرهنگی ـ هنری را تجربه کرد. این مکان امروز میزبان هنرمندان خوشنویسی بود که به میان مردم آمدند تا با حضور در کنار آنها، آثارشان را خلق و عرضه نمایند.

گزارش خبرنگاران از یک مهمانی خانوادگی هنری در پل طبیعت

به گزارش خبرنگار بخش تجسمی خبرنگاران، هنر خوشنویسی و نقاشی خط از شاخه های هنری است که امروزه به دلایل مختلفی مهجور مانده و کمتر رویداد و نمایشگاهی در این حوزه برگزار می گردد.

امروز اما به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم(ص)، شرکت نوسازی عباس آباد در پل طبیعت رویدادی را در ادامه عصرانه های کاریکاتور برگزار کرد که باعث شد تا این حوزه کمی از سایه خارج شده و دوباره در میان مردم جان تازه ای بگیرد.

در این رویداد که از ساعت 10 صبح در پل طبیعت آغاز شده است، نزدیک به 50 هنرمند خوشنویس حضور دارند و در فضایی باز مشغول به خلق اثری با موضوع حضرت رسول اکرم(ص) هستند.

اگرچه که با توجه به شرایط کرونایی انتظار نمی رفت که استقبال از این رویداد به وسیله مردم زیاد باشد اما با توجه به فضای باز پل تعداد قابل توجهی از مردم با توجه به فضای محدود روی پل، برای بازدید از این رویداد حاضر بودند و از اساتید و آثارشان نیز فیلم و عکس تهیه کردند.

هنرمندان این رویداد باید هرکدام طرحی را در حوزه خوشنویسی و یا نقاشی خط با موضوع حضرت رسول اکرم(ص) طراحی نمایند و تا ساعت 15 آن را تحویل شرکت نوسازی عباس آباد دهند. در نهایت داوران این آثار را مشاهده نموده و رأی گیری می نمایند. نفر برتر این رویداد نیز در آخر به عنوان جایزه کارت هدیه دریافت خواهد نمود.

محمدرضا جوادی نصب یکی از اساتید این رویداد به خبرنگاران گفت: 70 تا 80 درصد آثار بداهه هستند. اساتید بوم سفید را گرفته اند و در حال کار کردن هستند.

اسرافیل شیرچی، برگزارنماینده این رویداد فرهنگی ـ هنری نیز ضمن اشاره به استقبال خوبی که از این رویداد اجرا شده است، به خبرنگار خبرنگاران گفت: من احساس می کنم استقبال مردم از این رویداد نشانه درستی این کار و راه است. این یک مهمانی خانوادگی هنری است برای مردم تا بیایند و با این هنر آشنا شوند و آن را بپرانمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1233

به "گزارش خبرنگاران از یک مهمانی خانوادگی هنری در پل طبیعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگاران از یک مهمانی خانوادگی هنری در پل طبیعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید