آخرین شرایط انتخاب سرمربی تیم ملی از زبان سخنگوی فدراسیون فوتبال

به گزارش دکترای اقتصاد، سخنگوی فدراسیون فوتبال، توضیحاتی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ارائه کرد.

آخرین شرایط انتخاب سرمربی تیم ملی از زبان سخنگوی فدراسیون فوتبال

به گزارش دکترای اقتصاد، امیرمهدی علوی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در دو هفته گذشته، دو جلسه هیئت رئیسه با حضور حیدر بهاروند به عنوان نایب رئیس برگزار گردید. کمیته فنی و توسعه فدراسیون، مباحثی درباره سرمربیگری تیم ملی طرح کردند و این موضوع مورد گفتگو نهاده شد. انشاءالله در هشت یا 9 روز آینده به جمع بندی لازم در موارد مختلف می رسیم و تیم ملی، برنامه های خود را برای بازی با هنگ کنگ و نیز دیدارهای بعدی شروع کند.

وی درباره مطرح شدن اسامی علی دایی، امیر قلعه نویی و یحیی گل محمدی توضیح داد: درباره سرمربی کمیته های تخصصی بحث می گردد و بحث های مورد نظر پس از پخته شدن به هیئت رئیسه می آید. این اسامی، سرمایه های فوتبال کشور هستند و با احترام باید از آنها یاد کنیم. گل محمدی نسل جدیدی در مربیگری رقم زد. قلعه نویی پرافتخارترین مربی باشگاهی ماست و کوشش های خوبی در رده ملی داشته است. دایی هم اسطوره فوتبال ماست. جلسات ادامه خواهد داشت و پس از جمع بندی، به استحضار همه می رسد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال که با برنامه ورزش و مردم گفت وگو می کرد، درباره اینکه برانکو ایوانکوویچ گفته بود مذاکراتش با فدراسیون متوقف شده، گفت: او مذاکرات را متوقف شده تلقی کرد. من اطمینان می دهم بهترین انتخاب را خواهیم داشت.

علوی در خصوص شرایط تاج گفت: با فشار خاصی که وجود دارد، تاج تحت نظر است. درمان وی در بیمارستان صورت گرفته و هنوز ادامه دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در سال 98 برگزار می گردد یا 99، بیان نمود: نظر هیئت رئیسه، برگزاری مجمع انتخاباتی در موعد مقرر بر اساس اساسنامه در اسرع وقت است. اگر شرایط فراهم گردد، برگزاری انتخابات زودتر از موعد مقرر، محتمل خواهد بود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا انتخاب سرمربی داخلی به خاطر دلایل مالی است یا یک راهبر جدید، گفت: در ابتدای سال، نتوانستیم با زلاتکو کرانچار سرمربی تیم امید ادامه دهیم که یکی از دلایل آن، تأمین منابع بود. پس از آن بعضی مربیان خارجی، شرایط ادامه همکاری را نداشتند. به هر حال مدیریت اقتضایی و سنجش شرایط موجود خیلی مهم است. مربی خارجی هم حقش را می خواهد و اگر نتوانیم منابع لازم را فراهم کنیم، او قراردادش را فسخ می نماید و مسائل بیشتر می گردد.

علوی با اشاره به مسائل اتفاق افتاده در باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: دیدیم مسائل مربیان خارجی، چه تبعاتی برای باشگاه های ما ایجاد کرد. فدراسیون همیشه بر استفاده از دانش روز و کارشناس خارجی تأکید دارد. آرسن ونگر رئیس بخش توسعه جهانی فیفا به ایران دعوت شده تا دوره پیشرفته مربیگری را در ایران برگزار کند. فدراسیون فوتبال، به روزرسانی در علوم ورزشی را وظیفه خود می داند، اما شرایط در انتخاب سرمربی تیم ملی دخیل است. این شرایط باید با جزئیات بیشتری آنالیز گردد تا بهترین گزینه انتخاب گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 95

به "آخرین شرایط انتخاب سرمربی تیم ملی از زبان سخنگوی فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط انتخاب سرمربی تیم ملی از زبان سخنگوی فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید