آغاز ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد

به گزارش دکترای اقتصاد، رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد خبر داد و گفت: این ثبت نام تا خاتمه مرداد انجام خواهد شد.

آغاز ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رضوان حکیم زاده گفت: اولیای دانش آموزان می توانند با ورود به سامانه سیدا و درگاه پادا به نشانی www.pada.medu.ir ثبت نام فرزندان خود را انجام دهند.

وی اضافه نمود: اولیای دانش آموزان می توانند مدارک مورد نیاز ثبت نام دانش آموزان را در این سامانه بارگذاری کنند و نیاز به حضور خانواده ها در مدارس نیست.

حکیم زاده گفت: ثبت نام دانش آموزان در مدرسه محل تحصیل به صورت اتوماتیک انجام می شود و ثبت نام دانش آموزانی که مدرسه و مقطع تحصیلی آنان تغییر می کند نیز از طریق سامانه پادا انجام خواهد شد.

حکیم زاده گفت: سامانه، درخواست خانواده ها را برای ثبت نام در مدرسه بررسی می کند و نتیجه را به آن ها اعلام خواهد کرد.

وی گفت: با الکترونیکی شدن ثبت نام دانش آموزان از تجمع خانواده ها در مدارس خودداری خواهد شد.

حکیم زاده ادامه داد: دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی بعد از اعلام نتایج امتحانات می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

وی گفت: کلاس اولی ها قبل از ثبت نام قطعی باید سنجش تحصیلی خود را انجام دهند که این سنجش از هفته دوم خرداد در پایگاه های سنجشی که از طرف مدرسه معرفی خواهد شد، انجام می شود.

حکیم زاده به ثبت نام پیش دبستانی ها اشاره کرد و اضافه نمود: دانش آموزان چهار سال تمام در پیش دبستانی یک و دانش آموزان پنج سال تمام در پیش دبستانی دو ثبت نام خواهند شد و دانش آموزان شش سال تمام باید به کلاس اول بروند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه گذراندن دوره پیش دبستانی الزامی نیست گفت: البته ما پیشنهاد می کنیم در مقاطع کمتر برخوردار و دوزبانه پیش ثبت نام حتما انجام شود که کاملا رایگان خواهد بود.

حکیم زاده گفت: دریافت وجه در زمان ثبت نام فقط برای مدارس غیر دولتی مجاز است و هیچ مدرسه دولتی حتی مدارس خاص دولتی که شهریه دارند نیز در زمان ثبت نام مجاز دریافت شهریه نیستند.

وی تاکید کرد: دریافت کمک های مردمی در مدارس دولتی و شهریه برای مدارس خاص دولتی فقط بعد از شروع سال تحصیلی امکان پذیر است و این مدارس فقط در زمان ثبت نام مجاز به دریافت وجه کتاب درسی و بیمه حوادث دانش آموزی هستند.

حکیم زاده شرح داد: شهریه مصوب مدارس غیردولتی در زمان ثبت نام باید در معرض دید خانواده ها قرار گیرد.

وی اضافه نمود: برگزاری هرگونه آزمون ورودی، مصاحبه و شرط معدل برای ثبت نام در مدارس دولتی ممنوع است و ثبت نام تنها بر اساس محدوده جغرافیایی محل سکونت دانش آموز انجام خواهد شد.

حکیم زاده گفت: گرو دریافت کارنامه دانش آموزان برای دریافت کمک های مردمی از اولیا تخلف است و در صورت مشاهده حتما با مدیر متخلف برخورد خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1005

به "آغاز ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید