آقای گل محمدی!11 میلیارد پول گرفتی این تیم را تحویل بدهی؟!

به گزارش دکترای اقتصاد، پیشکسوت پرسپولیس گفت: آقای گل محمدی که 11 میلیارد قرارداد بستی و 80 درصدش را هم گرفتی و کلی هم آپشن در قراردادت داری! ما از نظر مهره هیچ کم و کسری نداریم و دست کادر فنی بازِ باز است.

آقای گل محمدی!11 میلیارد پول گرفتی این تیم را تحویل بدهی؟!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، نتایج پرسپولیس در فصل جاری پس از 4 قهرمانی متوالی و قدرت اول فوتبال باشگاهی کشور بودن طی این سالها، به شدت مورد انتقاد طرفداران این تیم قرار گرفته است.

مرتضی فنونی زاده درباره شرایط این روز های پرسپولیس و چرایی عدم نتیجه گیری این تیم حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* آقای فنونی زاده چرا پرسپولیس به این روز افتاده است؟

- تیم ما از نظر فنی و بچه های درون مستطیل سبز هیچ ایرادی ندارد. حتی روی نیمکت هم بازیکانی داریم که همه خوب هستند.

* پس مشکل کجاست؟

- مشکل عمده ما کادر فنی است. الان طرفداران پرسپولیس خودشان یک پا کارشناس هستند. رفته بودم نانوایی، شاطر نانش را رها کرد و به من گفت آخر کدام مربی بازیکن یک متر و نیمی را می گذارد دفاع وسط؟ الان طرفداران همه کارشناسند ولی فقط مدرک مربیگری ندارند. نانوای محله ما به ارنج تیم ایراد می گرفت و می گفت این چه تعویض هایی است که یحیی انجام می دهد؟ درست هم می گفت.

* خیلی ناراحت هستید؟

- چرا نباشم؟ من اگر انتقاد می کنم به خاطر پرسپولیس است و اینقدر جگرش را دارم که حرفم را بزنم. زمانی که برانکو آمد و تیم را در نیم فصل اول شانزدهم جدول کرد گفتم به خدا اگر این تیم جزو شش تیم بالای جدول انتها فصل باشد. ولی وقتی تیم با تفاضل گل بعد از استقلال خوزستان دوم شد مصاحبه کردم و حرفم را پس گرفتم. الان هم اگر انتقاد می کنم برای پیشرفت تیم است. ناسلامتی این تیم قهرمان فصل قبل است و باید مدعی قهرمانی باشد اما با این بازی که به نمایش می گذاریم امیدی به آینده نداریم. شاید هم تیم از نظر بدنی کم می آورد ولی باز هم می بینیم که مربیان تیم دائم در حال مصاحبه کردن هستند. در واقع خود مربیان برای خودشان چالش ایجاد می نمایند. مگر همین تیم چند ماه قبل با همین هیأت مدیره قهرمان غرب آسیا نشد؟ حالا چه شده که دائم مسائل را گردن هیأت مدیره می اندازید؟

* دعوای یحیی و رسول پناه را می گویید؟

- بله! آقای گل محمدی! تو کار خودت را بکن چکار به رسول پناه داری؟ ما هم باید به عنوان یک طرفدار حمایت کنیم که می کنیم. اگر حرفی می زنم برای این است که 10 سال در تیم های پایه پرسپولیس بودم و 8 سال در بزرگسالان توپ زدم و در 18 سال حضور در این باشگاه 14 قهرمانی با پرسپولیس آوردم، پس حق دارم درباره پرسپولیس اظهار نظر کنم. چیدمان نفرات تیم اشتباه است و تعویض های غلطی را می بینیم.

* طرفداران پرسپولیس معتقدند صدرنشینی استقلال به واسطه همین نتایج پرسپولیس است؟

- درست می گویند! استقلال هم بازی نمی نماید و نتایجی که گرفته روی بازی های بد رقبایش است. همین هفته همه نتایج به سود استقلال بود که تیم شان باخت ولی صدرنشین ماند.

* ولی پرسپولیس کمترین باخت را دارد؟

- این حرف را به خورد مردم می دهند ولی مرا که نمی توانند فریب بدهند. 6 مساوی برابر با 4 تا باخت است. 6 برد 18 امتیاز دارد و 6 مساوی فقط 6 امتیاز دارد یعنی 12 امتیاز پریده و رفته! پس ببیند که چقدر امتیاز از دست داده ایم. یک خط تیره در جدول داشتیم که به آن می بالیدیم و آن را هم از ما گرفتند. آن هم در بازی که بردش برای ما خیلی حیاتی بود.

* چرا احمد نوراللهی را در خط حمله به کار می برند؟

- همین نکته یکی از چراهای ماست! احمد نوراللهی کاملا از بازی اشباع شده است. او الان مدتهاست که در تمام مسابقات بازی می نماید و خسته است. اصلا خودش باید به یحیی بگوید که دو بازی مرا بگذار بیرون تا کمی استراحت کنم. احمد بازیکن خوبی است ولی فوق العاده نیست که به خاطرش این همه هزینه بدهیم. یک زمانی محمد پنجعلی بود، مجتبی محرمی بود یا ناصر محمدخانی که نمی شد آنها را از ترکیب بیرون گذاشت. با این همه یادم هست در یک بازی فکر می کنم با استقلال رشت بود که 100 هزار نفر در ورزشگاه بودند و علی پروین ناصر محمدخانی را گذاشت بیرون. آن موقع ما تازه از سنگاپور برگشته بودیم و علی آقا گفت ناصر خسته است. 90 هزار نفر داد می زدند ناصر باید بازی کند ولی علی آقا او را نیاورد تا دقیقه 60 که ناصر را فرستاد تو و خودش 2 تا زد و یک پاس گل به پیوس داد و بازی را با 3 گل برنده شدیم. گاهی مواقع باید به بازیکن استراحت داد. اصلا نوراللهی فکر کند مانند آل کثیر محروم شده و دو بازی بیرون بنشیند. بعد ببینید وقتی برمی شود چه می نماید. این پسر در دقیقه 82 توپی که با هرجا می زدی گل می شد را کوبید به بدن دروازه بان. در دربی هم که آن موقعیتهای طلایی را خراب کرد.

* شاید گل محمدی به واسطه قهرمانی فصل قبلش هنوز مورد اعتماد کادر مدیریتی است؟

- دقیقا! او آمد و تیم کالدرون را گرفت. تیمی که از برانکو به دست او داده بودند را قهرمان کرد و حالا با قرارداد 11 میلیاردی می خواهد مثلا روش بازی تیم را تغییر بدهد تا از زیر سایه برانکو بیاید بیرون ولی این راهش نیست. حتم دارم کمال کامیابی نیا را برخلاف میل باطنی اش بازی می دهد. یا اگر شجاع خلیل زاده بود، عمرا به سید جلال بازی می داد. آخر چطور فکر کرد که یک بازیکن یک متر و 20 سانتی را گذاشت دفاع وسط؟ هر دو گل را هم از روی سر مهدی شیری خوردیم! همان بازیکنی که در فینال آسیا آن بلا را بر سر تیم آورد.

* ظاهرا ایرادی هم به تعویض های یحیی دارید؟

- بله که دارم. وقتی تیم عقب است و احتیاج به برد دارد چرا مهدی عبدی را دقیقه 60 بیرون آوردی و آرمان رمضانی که بازیکن خودت است و مغضوب طرفداران را به زمین بردی؟ اگر مهدی درون زمین می ماند می توانستی یک هافبک را بیرون ببری! کمال را بیرون می کشیدی! سرلک را می آوردی بیرون. نوراللهی را تعویض می کردی! چرا عبدی را بیرون آوردی؟ اینها همه نشان می دهد اتفاقات خوبی در تیم نمی افتد! آخر باید به آلومینیوم اراک ببازیم؟ رسول خطیبی مربی است که جام جهانی رفته و روبروی پرتغال هم بازی نموده است. او خیلی سریع متوجه شد که وقتی مهدی شیری دفاع وسط پرسپولیس است باید توپها را روی سر او بریزند. یک مثال می زنم.

* چه مثالی؟

- اواخر دهه شصت که ما(پرسپولیس) چند بار به استقلال باختیم به خاطر تیزهوشی خدابیامرز منصور پورحیدری بود. او می دانست با وجود مرفاوی و سرخاب می تواند روی هوا به گل برسد و پیش خودش می گفت مرتضی فنونی زاده با یک متر و 88 قد نهایتا بتواند یکی از آنها را مهار کند و دیگری گل می زند. همین هم شد و استقلال در آن برهه با وجود این دو نفر بارها به پرسپولیس گل زد.

* حرف به جامانده؟

- آقای گل محمدی که 11 میلیارد قرارداد بستی و 80 درصدش را هم گرفتی و کلی هم آپشن در قراردادت داری! ما از نظر مهره هیچ کم و کسری نداریم و دست کادر فنی بازِ باز است. به جای پرداختن به حواشی بیا و به شرایط فنی پرسپولیس رسیدگی کن. ما که می دانیم شما هر جا بودی نصفه کاره بیرون رفتی! اکسین البرز، ذوب آهن، تراکتور، نساجی قائمشهر، همین پرسپولیس و شهرخودرو تیم هایی بودند که همه با تو نصفه کار کردند. من و تو با هم در کلاس مربیگری بودیم ولی چطور است که الان تو میلیاردری ولی من یک زندگی ساده دارم؟ فوتبال را به خاطر مردم دنبال کن و اینقدر دنبال وجهه اقتصادی و مادی فوتبال نباش! قول می دهم چند سال بعد همه می فهمند که رسول پناه چه خدماتی برای فوتبال پرسپولیس انجام داد.

مشرق

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 819

به "آقای گل محمدی!11 میلیارد پول گرفتی این تیم را تحویل بدهی؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای گل محمدی!11 میلیارد پول گرفتی این تیم را تحویل بدهی؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید