آمریکا امیدوار به پیشرفت بیشتر در مذاکرات هسته ای ایران است

به گزارش دکترای اقتصاد، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت، مذاکرات توافق هسته ای با ایران در وین پیشرفت اندکی را نشان داده و ایالات متحده امیدوار است که در این هفته این مذاکرات پیشرفت بیشتری کند.

آمریکا امیدوار به پیشرفت بیشتر در مذاکرات هسته ای ایران است

پرایس به خبرنگاران گفت: پیشرفت اندکی در مذاکرات هفته گذشته وجود داشت. ما امیدواریم که در این هفته بتوانیم بر روی آن کار کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بعلاوه اضافه نمود: از بعضی جهات خیلی زود است که بگوییم این پیشرفت چقدر اساسی بوده است. ما معتقدیم که هر پیشرفتی که شتاب دهنده هسته ای ایران را متوقف کند، مفید است، اگرچه چنین پیشرفتی بسیار کند بوده است.

به همین دلیل، پایگاه خبری پولیتیکو به نقل از چند منبع مطلع، مدعی شد پنجره مذاکرات تا اواخر ژانویه یا اوایل فوریه بسته خواهد شد حال آنکه همزمان بعضی منابع دیگر از عدم معین تاریخ قطعی برای سرانجام گفتگوها سخن گفتند.

در این میان، یک دیپلمات غربی به پولیتیکو گفته است که طی هفته جاری، باید درباره همه موضوعات به موازات هم مذاکره کرد. این بایدها که با هدف القا کردن حس جدیت طرف غربی به مخاطب بیان می گردد، در حالی است که به واسطه اراده و ثابت قدمی تیم مذاکره کننده ایران، هر چهار مبحث برچیدن تحریم ها، گرفتن تضمین، راستی آزمایی و مسئله تعهدات هسته ای به طور همزمان در حال پیگیری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1337

به "آمریکا امیدوار به پیشرفت بیشتر در مذاکرات هسته ای ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا امیدوار به پیشرفت بیشتر در مذاکرات هسته ای ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید