افتتاح متروی کرج در 22 بهمن امسال ، کدام ایستگاه ها فعال می شوند؟

به گزارش دکترای اقتصاد، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر کرج گفت: فاز 1 خط 2 متروی کرج از 45 متری گلشهر تا چهارراه طالقانی 22 بهمن افتتاح می شود.

افتتاح متروی کرج در 22 بهمن امسال ، کدام ایستگاه ها فعال می شوند؟

به گزارش خبرنگاران، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه فاز 1 خط 2 متروی کرج از 45 متری گلشهر تا چهارراه طالقانی 22 بهمن افتتاح می شود، گفت: با گذشته یک سال و چهارماه از فعالیت شورای ششم، امروز به نقطه ای رسیدیم که می توان گفت این پروژه 22 بهمن ماه به بهره برداری می رسد.

او اضافه کرد: در بازدیدی که از ایستگاه f تا k (45 متری گلشهر تا چهارراه طالقانی)صورت گرفت تعیین شد همه اقدامات لازم برای بهره برداری از این پروژه اجرا شده و با ورود رام هفت واگن به ریل، انتظار شهروندان برای بهره برداری از این پروژه به پایان می رسد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج گفت: البته بعد از ورود رام به ریل بین 48 ساعت تا 20 روز زمان لازم است که با حرکت قطار در ریل ایرادات احتمالی رفع شود و بعد از آن دیگر مساله ای باقی نمی ماند.

رحیمی اضافه کرد: در فاز دوم، روی بهره برداری از ایستگاه چهارراه طالقانی تا شهید سلطانی و پایانه خط 5 تهران متمرکز شده است. این مسیر حدود 45 درصد پیشرفت داشته و در صورت تامین اعتبار، تا پایان دوره ششم می توانیم ایستگاه k تا q(شهید سلطانی) را هم تحویل دهیم تا خط حداقل 15 کیلومتری را در کرج راه اندازی کرده باشیم. این افق بلند شورای ششم در این خصوص است.

عضو شورای شهر کرج در پاسخ به اینکه بهره برداری از ایستگاه f تا k گرهی از مشکل ترافیک کرج حل نمی کند، اضافه کرد: این ایستگاه ها به نوعی به صورت نمادین هستند و قبول داریم که نقش به سزایی در کاهش ترافیک شهر ندارند ولی باید افتتاح می کردیم چون پروژه ای که شهروندان دو دهه منتظر بهره برداری از آن هستند را با این همه هزینه نمی توانستیم رها کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1401 بروزرسانی: 8 بهمن 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1569

به "افتتاح متروی کرج در 22 بهمن امسال ، کدام ایستگاه ها فعال می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح متروی کرج در 22 بهمن امسال ، کدام ایستگاه ها فعال می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید