بی اطلاعی اپراتورها از رایگان بودن اینترنت آموزش مجازی دانشگاه ها

به گزارش دکترای اقتصاد، به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین ساعی رئیس دانشگاه سوره در رشته توئیتی در پاسخ به توئیت محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر تمدید یکماه دیگر استفاده رایگان دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان از سامانه های آموزش مجازی، گفت: جناب وزیر، به جِدّ می توان گفت که میلیون ها دانشجو، طلبه و استاد مخاطب این توئیت شما هستند و می توانند درباره آن هم قضاوت نمایند، اما واقعاً خوب نیست مساله ای این چنین که دو وزیر و چند معاون وزیر به صراحت درباره آن در رسانه های رسمی صحبت نموده اند، بعد از 1 ماه چنین معطل بماند.

بی اطلاعی اپراتورها از رایگان بودن اینترنت آموزش مجازی دانشگاه ها

وی اضافه نمود: جناب وزیر، بهتر است خودتان هم با اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید و ببینید که آیا این وعده داده شده از سوی دو وزیر مهم این کشور، برای ارائه اینترنت رایگان برای سامانه های آموزش مجازی، اجرایی شده است یا خیر؟ مطمئن باشید که همگی ابراز بی اطلاعی می نمایند.

رئیس دانشگاه سوره با ارائه نمونه هایی از تماس با بعضی اپراتورها که از رایگان شدن اینترنت سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها اظهار بی اطلاعی می کردند، اضافه نمود: دوستانی هم که این توئیت را می بینند با بقیه اپراتورهایی که دسترسی دارند، تماس بگیرند و از آنها درباره رایگان شدن ترافیک سامانه های آموزشی دانشگاه خود بپرسند و فایل صوتی مکالمه خود را ذیل همین توئیت به اشتراک بگذارند تا ببینیم واقعاً این وعده مهم و فراگیر، محقق شده است یا خیر؟

رئیس دانشگاه سوه خطاب به وزیر ارتباطات گفت: پیشنهاد می کنم مساله ای با این سطح از فراگیری و اهمیت را شخصاً تا حصول نتیجه مطلوب نهایی، پیگیری نمایند، امیدوارم در پیگیری امور مسلمین و حق-الناس پیروز و سربلند باشید.

سید علی اکبر صفوی مسئول کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم نیز در مورد صحبت های وزیر ارتباطات مبنی بر دسترسی دانشگاه های کشور به خدمات آموزشی آنلاین نیز گفت: از نظر ابلاغ به اپراتورها درست می گویند ولی اینکه دقیقاً اپراتورها اعمال نموده اند یا خیر و یا اگر اعمال نموده اند چگونه دانشگاه می تواند ببیند اعمال شده جای سوال است.

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی چندی پیش با انتشار مطلبی در توئیتر اعلام نموده بود که استفاده رایگان دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان از سامانه های آموزش مجازی به مدت یکماه دیگر تمدید شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 385

به "بی اطلاعی اپراتورها از رایگان بودن اینترنت آموزش مجازی دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی اطلاعی اپراتورها از رایگان بودن اینترنت آموزش مجازی دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید