تشکیل کمیته مشخص ساز و کارهای قانونی خروج آمریکا از عراق

به گزارش دکترای اقتصاد، نخست وزیر عراق از تشکیل یک کمیته نظامی-فنی برای ایجاد ساز و کارهای خروج نظامیان آمریکا از عراق اطلاع داد.

تشکیل کمیته مشخص ساز و کارهای قانونی خروج آمریکا از عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نخست وزیر عراق از تشکیل یک کمیته نظامی فنی برای معین ساز و کارهای خروج نظامیان آمریکا از عراق اطلاع داد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، مصطفی الکاظمی در ضیافت افطار با حضور فرماندهان و افسران دستگاه های امنیتی و نظامی عراق گفت: ما به دنبال آمادگی بیشتر نیروهای عراقی برای به عهده دریافت وظایف امنیتی در مقابله با بقایای داعش، پیروز شدیم که به وسیله گفت وگوی سازنده، واقعی و مسئولانه سازو کارهای قانونی و زمانی برای عقب نشینی نیروهای ائتلاف بین المللی را اعمال کنیم.

وی اضافه نمود: هنوز چالش ها و نیازهایی وجود دارد که به تدریج برطرف خواهد شد تا آمادگی کامل برای به عهده دریافت همه مسئولیت پیدا کنیم.

نخست وزیر عراق گفت: ما یک کمیته نظامی متخصص تشکیل دادیم تا نیازها و ضروریات عراق و ساز و کارهای تحویل دریافت مسئولیت از نیروهای ائتلاف بین المللی را معین کنیم.

الکاظمی در انتها گفت: عراق کشور ساده ای در منطقه نیست. عراق کشوری است که میراث تاریخی عمیق و در هم آمیخته ای در منطقه دارد و قهرمانان این کشور کسانی هستند که تروریسم را شکست دادند و وظیفه ما رساندن نهادهای نظامی و امنیتی به بالاترین سطح عملکرد و آمادگی فنی و تسلیحاتی برای مقابله با همه چالش ها و پر کردن همه خلاهاست.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 983

به "تشکیل کمیته مشخص ساز و کارهای قانونی خروج آمریکا از عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته مشخص ساز و کارهای قانونی خروج آمریکا از عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید