تصاویر ، دختری که هیچ وقت سیر نشد ، روستایی که به خاطر اشتهای یک دختر به معروفیت جهانی رسید

به گزارش دکترای اقتصاد، مردم روستای متیانال هندوستان نمی توانستند هیچ وقت حتی تصورش را بکنند که روزی این قدر مهم شوند که خبرنگارهای دنیا مدام به روستای کوچکشان بیایند و با زندگی محروم آنها از نزدیک آشنا شوند.این گزارش سال 1388 در هفته نامه خبرنگاران سرنخ منتشر شده است.

تصاویر ، دختری که هیچ وقت سیر نشد ، روستایی که به خاطر اشتهای یک دختر به معروفیت جهانی رسید

به گزارش خبرنگاران، البته خبرنگارها برای سفر به روستای دورافتاده بنگال غربی بهانه دیگری غیر از مردم معمولی دارند. این روزها دختر بچه سوپرچاق هندی و اشتهای سیری ناپذیر او جماعت مشتاق خبرنگارها را به هندوستان کشانده.

سومان خاتون، این دختر فقط با یک متر قد نزدیک به 78 کیلو وزن داشت! سومان خاتون دختر بچه پرخوری است که به قول خودش هر چه می خورد، هیچ وقت سیر نمی شد و همواره نصف معده اش خالی بود!

او در دو سالگی نزدیک به 38 کیلو وزن داشت و شکمی که هیچ وقت سیر نشد! پزشکان مشکل دخترک را اختلال غده هیپوفیز تشخیص داده اند که اگر هر چه زودتر درمان نگردد، او را به وزنی باورنکردنی می رساند. اما خانواده سومان خاتون فقیرتر از آن هستند که بتوانند هزینه درمان او را بپردازند. هروقت هم پولی جور می گردد یا دخترک با داد و قال فراوان از رفتن نزد دکتر سرباز می زند یا همه را خرج شکمش می نماید! سومان می گوید که غذاخوردن را دوست دارد و نمی خواهد که به زور دوا و دکتر بی خیال این همه غذاهای خوشمزه گردد؛ حتی اگر روزی از پرخوری بمیرد، بهتر است که گرسنگی بکشد!

مادر 33 ساله سومان از دست دخترش دیگر عاصی شده. سومان وقتی که گرسنه است، آغاز به گریه می نماید و با جیغ و داد از مادرش غذا می خواهد. حتی اگر شده به زور پرتاب سنگ مادر را مجبور می نماید که به او غذا بدهد .

دکتر ساها- پزشک محل اقامت سومان- خیلی نگران سلامتی این دختر است. او می ترسد که دخترک آخر به علت سهل انگاری خانواده اش یک روز از زور غذاخوردن بمیرد!

سومان هفته ای ده کیلو برنج، 24 عدد تخم مرغ، شش لیتر شیر و پنج کیلوگرم سیب زمینی می خورد. خانواده سومان خاتون وضع مالی خوبی ندارند. هفته ای هفت دلار عایدی که کفاف شکم همواره گرسنه او را نمی دهد. مشکل اضافه وزن دختر زمانی که او فقط سه ماه داشت معلوم شد

سومان در دوسالگی نزدیک به 38 کیلو وزن داشت و از آن موقع تا حالا بیش از سالی 15کیلوگرم وزن اضافه نموده

بچه های محل حسابی از داشتن رفیقی مانند سومان لذت می برند؛ مخصوصا این روزها که او سوژه عکاسان دنیا هم شده

گاهی گرسنگی آن قدر به او فشار می آورد که مجبور است پنهان از دید خانواده اش از همسایه ها یاری بگیرد تا بلکه شکم گرسنه اش را سیر کند

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1402 بروزرسانی: 4 خرداد 1402 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1616

به "تصاویر ، دختری که هیچ وقت سیر نشد ، روستایی که به خاطر اشتهای یک دختر به معروفیت جهانی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، دختری که هیچ وقت سیر نشد ، روستایی که به خاطر اشتهای یک دختر به معروفیت جهانی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید