تهیه کننده ای که بازیگر پایتخت شد، کرونا اجازه حضور در مجلس را نداد!

به گزارش دکترای اقتصاد، سیدزاده که در پایتخت 6 نقش نماینده مجلس را ایفا می کند گفت: اطمینان داشتم به گونه ای این شخصیت را طراحی و نوشته اند که باعث دلخوری و نگرانی نمایندگان نخواهد شد.

تهیه کننده ای که بازیگر پایتخت شد، کرونا اجازه حضور در مجلس را نداد!

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی سیمافیلم، سیدامیر سیدزاده تهیه کننده سینما که برای اولین بار بازیگری را در سریال پایتخت و در نقش یک نماینده مجلس تجربه می کند٬ درباره حضور خود در این سریال گفت: آذرماه آقای تنابنده تماسی با من داشتند که من در ایران نبودم و پیشنهاد دادند با توجه به فیزیک جسمانی قصد دارند نقش یک نماینده را در این مجموعه عهده دار شوم. با حضورم در ایران به منطقه شیرگاه در مازندران (محل تصویربرداری) رفتم و در اولین سکانس ها که جلوی دوربین قرار گرفتم. هر دو عزیز آقایان تنابنده و مقدم اذعان داشتند که همانطور که نقش در ذهن شان طراحی شده بود اجرا شد.

باعث دلخوری نمایندگان نمی شوم

وی درباره طراحی نقش نماینده و احتمال اعتراض به نوع شخصیت پردازی و حرکت روی لبه تیغ گفت: نماینده مجلس به درستی طراحی شده بود و من با صحبت هایی که با آقای تنابنده داشتم با مالکی به درستی آشنا شدم و اطمینان داشتم به گونه ای این شخصیت را طراحی و نوشته اند که باعث دلخوری و نگرانی نمایندگان نخواهد شد. در این مجموعه با نماینده پاکدستی، مخاطب روبرو است که به حق قصد خدمت به مردم شهر را دارد.

مالکی با چالش روبرو می شود

سیدزاده درباره شخصیت مالکی در طول داستان توضیح داد: در هر صنفی افراد خوب و بد وجود دارد. مالکی کاراکتری است که به استناد سوگندی که خورده انجام وظیفه و خدمت به مردم را از مسئولیت های خود دانسته و متعهد به انجام وظیفه است. شخصیت به گونه ای طراحی شده که شاهد تعهد و انجام وظایفش در طول داستان هستیم اما در طول خدمت به مردم دچار چالش هایی می شود و افراد از او توقعاتی دارند که مالکی به حسب وظیفه خود با این نوع خواسته های نابجا برخوردهای مناسبی خواهد کرد.

وی درباره بازی در مقابل تنابنده توضیح داد: به جد محسن یکی از باهوش ترین افراد در طراحی کاراکتر و بازیگری و بازی گیری از بازیگر نقش مقابل خود است. به عقیده من افراد در کنار او به خوبی یاد می گیرند و برای هر بازیگری جلوی خودش موقعیت خلق می کند. به عنوان سرپرست نگارش فیلمنامه ایده ها و سوژه های بکری در ذهن می پروراند که در بالا بردن سطح فیلمنامه بسیار موثر است.

بازیگر نقش مالکی درباره امکان بداهه گویی سر صحنه گفت: بخش هایی از دیالوگ هایی که من سر صحنه می گویم بر اساس ری اکشن های نقی است و بخش زیادی از آن بداهه بود که با تایید آقایان مقدم و تنابنده اجرا می شد.

کرونا اجازه حضور در مجلس را نداد

بازیگر پایتخت درباره حضور نماینده در مجلس شورای اسلامی در قسمت های دیگر داستان گفت: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مجلس شورای اسلامی نتوانستیم ایده های آقای تنابنده درباره حضور مالکی در مجلس شورای اسلامی را اجرایی کنیم و حضور من به مازندران محدود شد. اما حضور مالکی در بخش های دیگر سریال پررنگ تر می شود.

وی درباره شیوع بیماری در منطقه مازندران و فیلمبرداری در این منطقه توضیح داد: عوامل سازنده مجموعه تا روز 27 اسفندماه در مناطق مختلف مازندران حضور داشتند و من به دلیل شرایط کاری مجبور به رفت و آمد به تهران بودم. اما از روز اول به خوبی با نکات بهداشتی و ایمنی افراد سر صحنه حاضر شدند و محل اقامت و تهیه غذا به درستی ضدعفونی می شد. پایتخت یکی از مجموعه هایی است که افراد زیادی سر صحنه حاضر بودند و اگر یک نفر مبتلا می شد، کار تعطیل می شد که خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شد هیچ یک از اعضای گروه دچار مشکل نشدند و کار به اتمام رسید.

پایتخت لحظات شیرینی را فراهم می کند

سیدزاده درباره پیش بینی اقبال مخاطب از سریال در قسمت های پیش رو گفت: مجموعه طنز پایتخت یکی از آثار ملی به شمار می آید که هر بار با توجه به طراحی ای که در آن اجرا شده توقع مخاطب را بالا برده است. در این فصل نیز با طراحی شخصیت هایی که اجرا شده است قطع به یقین می تواند لحظات شاد و شیرینی را برای خانواده ها که این روزها مجبور به تحمل شرایط سخت در خانه ماندن است، ایجاد می کند.

انتهای پیام /4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 238

به "تهیه کننده ای که بازیگر پایتخت شد، کرونا اجازه حضور در مجلس را نداد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه کننده ای که بازیگر پایتخت شد، کرونا اجازه حضور در مجلس را نداد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید