خبرنگاران احداث استخرهای پرورشی و تاسیسات فنی شهرک شیلاتی اندیمشک شروع شد

به گزارش دکترای اقتصاد، اندیمشک-خبرنگاران-به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عملیات اجرایی احداث استخرهای پرورشی و تاسیسات فنی شهرک شیلاتی اندیمشک شروع شد.

خبرنگاران احداث استخرهای پرورشی و تاسیسات فنی شهرک شیلاتی اندیمشک شروع شد

به گزارش خبرنگاران معاون وزیرجهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات کشور در این مراسم گفت:توسعه فعالیت های شیلات نقش مهمی در زمینه مالی و اشتغال دارد، استان خوزستان ظرفیت خوبی در این زمینه دارد و باید از این ظرفیت استفاده گردد.

نبی اله خون میرزایی اضافه کرد:در خوزستان باید از پرورش ماهیان سردابی به صورت خرد و در راستای توسعه مشاغل خانگی نیز استفاده گردد که از کانالهای آبرسان به نحو مناسب و با برنامه می توان در این راستا بهره برد.

خون میرزایی همچنین پروژه پرورش ماهیان سردابی در شهرستان اندیمشک را گام مهمی برای توسعه فعالیت های این حوزه برای استان بیان کرد.

استاندار خوزستان هم در این برنامه گفت: با توجه به شرایط استان ،آبزی پروری باید در خوزستان تقویت گردد .

غلامرضا شریعتی با اشاره به کوشش جدی برای اجرای کامل این طرح، اضافه کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام و رها شده همیشه مورد توجه ما بوده است.

وی اضافه کرد: این پروژه ها در صورت عدم تکمیل در واقع منابع کشور را به هدر داده اند ، بوروکراسی های اداری اغلب سبب ایجاد مانع و ناتمام ماندن طرح ها می گردد که باید کوشش گردد با ایجاد زمینه مناسب ، تکمیل پروژه های اثرگذار تسریع گردد.

شریعتی با تاکید بر لزوم توسعه طرح های شیلات در خوزستان اضافه کرد: با توجه به ظرفیت اندیمشک ، این شهرستان قابلیت تبدیل شدن به یک پایانه صادراتی ماهیان سردابی را دارد.

مدیرکل شیلات خوزستان نیز دراین آیین گفت :استان ما به رغم ظرفیت های خوب، هنوز در زمینه پرورش ماهیان سردابی ، در فراوری کشوری تنها نیم درصد سهم دارد حال آنکه در زمینه آبزی پروری ، فولاد و نفت و سایر بخش ها رتبه برتر کشوری دارد.

فتح اله ابو علی اضافه کرد: به رغم این رتبه ها ، هنوز در زمینه پرورش ماهیان سردابی با ظرفیت یک هزار و 400 تن صندلی مطلوب نداریم.

وی گفت: در این راستا با راه اندازی و تقویت طرح ها برای افزایش این ظرفیت کوشش می گردد، یک طرح مهم در اندیکا اغاز شده و با طرح شیلات اندیمشک شاهد تحول خوبی در بخش پرورش ماهیان سردابی استان خواهیم بود.

وی گفت : این پروژه شیلاتی با ظرفیت فراوری 2 هزار و 600 تن در زمینی به مساحت 313 هزار متر مربع اجرا می گردد و حدود 700 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد نمود.

سرمایه گذار این طرح مالی فراوریی از یک هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده خواهد نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 847

به "خبرنگاران احداث استخرهای پرورشی و تاسیسات فنی شهرک شیلاتی اندیمشک شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احداث استخرهای پرورشی و تاسیسات فنی شهرک شیلاتی اندیمشک شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید