خودروهای خودران در خدمت مراکز آزمایشگاهی قرار گرفتند

به گزارش دکترای اقتصاد، خودروهای خود را در شرایطی که بهتر است مردم از خانه خارج نشوند کیت های تشخیص ویروس کرونا را جابه جا و به مراکز درمانی انتقال می دهند.

خودروهای خودران در خدمت مراکز آزمایشگاهی قرار گرفتند

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، پس از آنکه چین با استفاده از فناوری های مختلف توانست تا حدی زیادی شیوع بیماری کرونا را کنترل کند کشورهای دیگر در سراسر دنیا از روش چینی ها الگو برداری نموده و در کوشش اند تا از شیوع هرچه بیشتر ویروس COVID-19 در مناطق مسکونی جلوگیری نمایند.

مسئولان کلینیک مایو در ایالت فلوریدای آمریکا در اقدامی جالب و برای کاهش ترددهای پرسنل خود در مکان های عمومی تصمیم به استفاده از خودروهای خودران گرفتند. در داخل کابین این خودروهای هوشمند تعدادی کیت تشخیص سریع بیماری کرونا واقع شده است و پس از دریافت درخواست از مراکز درمانی به صورت کاملا اتوماتیک جهت مورد نظر را یافته و سمت موقعیت مشخص حرکت می نماید تا کیت های تشخیص کرونا را در اختیار این مراکز قرار دهد.

این وسایل نقلیه همچنین در صورت مشاهده افراد دارای علائم بیماری در خیابان ها به آن ها هشدار می دهند و در موارد ضروری حتی با پلیس یا اوراژانس تماس می گیرند. انجام چین اقداماتی با خودروهای خودران سبب کاهش خطر ابتلا پرستاران و پزشکان به ویروس کووید-19 می گردد یعنی دیگر احتیاج نیست برای انجام هرگونه آزمایشگاه بیماری کرونا پزشک متخصص از محلی به محل دیگر برود.

خودروهای خودران به کارگیری شده در این طرح قبل از آغاز حرکت همه جهتهای منتهی به مقصد مورد نظر خود را به دقت آنالیز نموده و کوتاه ترین و خلوترین جهت را انتخاب می نمایند. از همین رو افرادی که فورا به کیت های نشخیص کرونا احتیاج دارند در زمانی کوتاه تجهیزات مورد نظر را دریافت می نمایند.

سرعت در خدمات رسانی، فعالیت شبانه روزی، دقت در فرایندهای آزمایشگاهی و کنترل تردد افراد مشکوک به بیماری کرونا تعدادی از مزیت های استفاده از خودروهای خودران برای مبارزه با کرونا است. امروز تقریبا در هیچ کجای دنیا شرایط همانند چند ماه گذشته عادی نیست لذا باید تمامی رفتارهای روزانه خود را اصلاح و تا حد توان از فناوری به منظور کمتر کردن ارتباط فیزیکی مردم استفاده کنیم.

انتهای پیغام/4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 280

به "خودروهای خودران در خدمت مراکز آزمایشگاهی قرار گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای خودران در خدمت مراکز آزمایشگاهی قرار گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید