رونمایی از کتاب پیغمبر تنها

به گزارش دکترای اقتصاد، به گزارش خبرنگاران (ایبنا)، در این رونمایی پس از گذشت دوسال از همه گیری کرونا برای اولین بار با حضور حداکثری شاعران و نویسندگان و چهره های سرشناس ادبی کشورمان در انجمن ادبی آوای مهر پرند و با اجرای رضا شالبافان و محمود رضا عزتی برگزار گشت.

رونمایی از کتاب پیغمبر تنها

در ابتدای جلسه چند تن از شاعران به شعرخوانی پرداختند و در ادامه محمد صابری شاعر و نویسنده به طرح مباحثی از درون مایه های فکری شاعر در حوزه فلسفه، روانشناسی و تاریخ پرداخت و با طرح نظریه های ادبی شکولوفسکی و یاکوبسن به آشنازدایی از عادت های مالوف به کمک تمهیدات ادبی اشاره کرد و از مجموعه پیغمبر تنها ابیاتی را به عنوان مصداق این شالوده های مهم ادبی خواند.

دیگر منتقد جلسه بهمن زدوار بود که به شکل گیری تاریخ شعر زنان در ایران پرداخت. در ادامه این جشن بزرگ هیلدا احمد زاده شاعر ضمن خواندن غزلی توضیحاتی را در خصوص شکل گیری هسته اولیه شعرهایش داد و بر زن محوری این مجموعه تاکید کرد.

از نکات برجسته در این کتاب می توان به مدرنیته بودن، درهم آمیختگی جنون شاعرانه با مفاهیم فلسفی، روانشناختی و دیگر علوم انسانی؛ جریان سیال فکر و گفت وگوهای درون فکری واژه ها، مواجهه صادقانه و دور از کلیشه با معضلات روزمره همه قشرها، فرم و ربان مستقل شاعر و تسلط بر تاریخ ادبی ایران و جهان اشاره کرد.

مجموعه شعرهای پیغمبر تنها در اردیبهشت امسال از طریق نشر مهر و دل به چاپ رسید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1368

به "رونمایی از کتاب پیغمبر تنها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از کتاب پیغمبر تنها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید