قاسمی: 70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شد

به گزارش دکترای اقتصاد، وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه 70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است از عملیاتی شدن 2 میلیون واحد مسکونی این طرح در 6 ماهه نخست سال جاری اطلاع داد.

قاسمی: 70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس در ساختمان دادمان ضمن تشکر از نمایندگان مجلس برای اصلاح و تصویب بودجه 1401 در جهت تقویت وزارت راه و شهرسازی با تشریح فعالیت های حوزه مسکن ادامه داد: هم اکنون حدود 2 میلیون و 400 هزار واحد زمین آماده شروع عملیات اجرایی است که با این اندازه زمینی که آماده شده است به همراه شروع عملیات اجرایی بیش از 880 هزار واحد مسکونی، بیش از 70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است.

قاسمی توضیح داد: بر اساس آمار عملیات اجرایی 880 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن شروع شده است. بعلاوه حدود 320 هزار واحد نیز وارد عملیات اجرایی شدند که مجوع آن ها بالای یک میلیون در سطح کشور است.

وی توضیح داد: با برنامه ریزی هایی وزارت راه و شهرسازی در 6 ماهه امسال (1401) سهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به 2 میلیون واحد مسکونی می رسد و با این احتساب، کوشش خواهد شد تا در زمانبندی اعلام شده واحد های مسکونی طرح نهضت ملی احداث و تکمیل گردد.

تشکیل بانک زمین و ارزیابی از اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی

وی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را از جمله اقدامات مناسب ارزیابی کرد و گفت: بخش عمده اراضی تامین شده طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و انتظار می رود تا سایر وزارتخانه ها و ارگان ها در تامین اراضی برای اجرای مسکن همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.

قاسمی بیان نمود: ایجاد شهر ها و شهرک های نو از دیگر برنامه هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار واقع شده است. در همین خصوص نیز حدود 30 شهرک نو در مراحل تغییر کاربری هستند و به زودی ایجاد خواهند شد.

وی تکمیل و واگذاری واحد های مسکونی به جامانده مسکن مهر را بیش از 200 هزار واحد برشمرد و فعالیت برای اتمام این واحد ها را یادآوری کرد.

در ملاقات وزیر راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معاونان این وزارتخانه نیز حضور داشتند و در بخش مسکن گزارشی از اقدامات اجرا شده به وسیله معاونان ارایه و آنالیز موضوع حمل و نقل به جلسه دیگری موکول شد. بعلاوه در ادامه رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای این کمیسیون به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1434

به "قاسمی: 70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: 70 درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید