ماجرای دروغ های بولتون به ترامپ برای جنگ علیه ایران

به گزارش دکترای اقتصاد، مشاور معاون رئیس جمهور آمریکا بیان داشته است که مشاور امنیت ملی اسبق کاخ سفید برای کشاندن آمریکا به جنگ با ایران دروغ گفته است.

ماجرای دروغ های بولتون به ترامپ برای جنگ علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کیث کیلاگ، ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا که در حال حاضر مشاور معاون رئیس جمهور آمریکا است گفته جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید برای وادار کردن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به راه اندازی جنگ علیه ایران به او دروغ گفته است.

کیلاگ که چهارشنبه شب در همایش مجمع ملی جمهوری خواهان در حمایت از کاندیداتوری ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری صحبت می کرد گفت شاهد بوده که بولتون چطور با دروغ گفتن به ترامپ آمریکا را تا آستانه جنگ با ایران پیش برده است. او سپس ترامپ را بابت انجام انتخاب های صحیح هنگام مواجهه با تصمیم های سخت ستود.

وی در یک مصاحبه جداگانه با شبکه خبری فاکس نیوز که پنجشنبه انجام شد گفت: بولتون حقیقتاً معمار شکست است.

کیلاگ اضافه کرد: او برنامه های خودش را داشت که برای پیش بردن آنها تلاش می کرد و وقتی که این کار موثر واقع نمی شود سعی می کرد جلوی مباحثات را بگیرد یا به رئیس جمهور ایالات متحده دروغ بگوید.

وی در ادامه به شرح درباره تلاش بولتون برای کشاندن آمریکا به جنگ با ایران پس از اقدام تهران در ساقط کردن یک پهپاد متجاوز آمریکایی پرداخت.

مشاور معاون رئیس جمهور آمریکا شرح داد: وقتی آن رخ داد من آنجا بودم و دیدم که او (بولتون) چطور اطلاعات را تحریف کرد و موجب شد همه ما به خاطر از دست دادن یک پهپاد در آستانه آغاز عملیات نظامی در ایران قرار بگیریم. همه ما می دانستیم که اطلاعاتش غلط است و همان اطلاعات غلط را هم تحویل رئیس جمهور داد. چند بار دیدم که این کار را انجام داد.

وی گفت بولتون به تنهایی مذاکرات برای خاتمه دادن به جنگ در افغانستان را نابود کرد و آن را به بن بست کشاند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 552

به "ماجرای دروغ های بولتون به ترامپ برای جنگ علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای دروغ های بولتون به ترامپ برای جنگ علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید