ملک جمشید، حسن کچل، ... و دیگران

به گزارش دکترای اقتصاد، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، جمال اکرمی با اعلام این موضوع گفت: طرح افسانه هایی با قهرمانان دختر و افسانه هایی با قهرمانان پسر از ویژگی این مجموعه است که به بازنویسی شخصیت های افسانه های ماه پیشونی، دختر نارنج و ترنج، ترگل، سیاه چشمو، نمکی، نخودی، حسن کچل، ملک جمشید، امیرحمزه، و کوراوغلو پرداخته است.

ملک جمشید، حسن کچل، ... و دیگران

وی اضافه کرد: سارا میاری، لیدا شریفی نیک، مارال دهقانی، حدیث جزایری، فرزانه اسماعیلی، بهار اخوان، زهرا کبیری و فرهاد جمشیدی تصویرگران این مجموعه هستند.

این عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان که سال ها به عنوان مدرس هنر مشغول به کار بوده توضیح داد: این مجموعه با هدف بلندخوانی برای بچه ها گروه سنی الف و کتاب خوانی گروه سنی ج در نظر گرفته شده است.

در بخشی از کتاب نمکی و غول قلعه از این مجموعه می خوانیم:

این بار، ننه نمکی چشم غُرّه ای به نمکی رفت و گفت: نمکی، آی نمکی! الاهی دلت غم نگیرد، غصه و ماتم نگیرد. شش در را بستی، نمکی؛ یک در را نبستی الکی؟ پاشو برو برای مهمانت شام بیاور!

نمکی رفت توی آشپزخانه و هرچی خوراکی توی خانه بود، ریخت توی دیگ و آورد برای غول. غول هم هرچی توی دیگ بود، سرازیر کرد توی خَندق بلا، آروغ بلند و بوگندویی زد و نعره کشید که: خوردنی تان که به دردم نخورد. حالا ببینم بُردنی چی دارید؟

انتشارات ویژه نشر مجموعه 10 جلدی قصه های مامان عظیم را با شمارگان سه هزار نسخه به بهای هر جلد 20 هزار تومان راهی بازار کتاب کودک و نوجوان نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1013

به "ملک جمشید، حسن کچل، ... و دیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملک جمشید، حسن کچل، ... و دیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید