مهاجرت به کانادا به وسیله ویزای کانادا

به گزارش دکترای اقتصاد، اگر برای مهاجرت به کانادا پیروز به اخذ ویزای کانادا نشده اید می توانید به وسیله پناهندگی اقدام کنید. کانادا کشوری است که به افرادی که واقعا احتیاج به حمایت دارند یاری نموده و به تعهدات بین المللی خود عمل می نماید. کانادا در قدم اول حفاظت از امنیت و سلامت مردم کشور خود را در اولویت قرار داده و فرآیندی سخت را برای پناهندگان در نظر گرفته تا مشخص کند که ادعای آن ها حقیقت دارد یا خیر.

مهاجرت به کانادا به وسیله ویزای کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

روش های پناهندگی کانادا

بعضی از افراد بنا به دلایلی برای مهاجرت به این کشور پناهندگی را جایگزین اخذ ویزای کانادا می نمایند. پناهندگی به دو صورت زیر امکان پذیر است:

پناهندگی از طریق اسپانسر

پناهندگی از طریق یاری های دولتی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از دریافت ویزای کانادا سام سیر ناامید شده اید و قصد دارید از طریق اسپانسر درخواست پناهندگی خود را مطرح کنید، باید بدانید که در این روش می توانید خارج از کانادا اقدام کنید. اسپانسرها هزینه های اشخاص را که شامل تمامی هزینه های یک سال زندگی در کانادا خواهد بود را تقبل می نمایند.

اما اگر قصد دارید از طریق یاری های دولتی اقدام کنید باید درخواست پناهندگی خود را پس از وارد شدن به خاک کانادا مطرح نمایید. اگر این روش را انتخاب نموده اید می توانید آن را به دو صورت انجام دهید.

روش اول: در این روش به محض ورود به کشور کانادا درخواست پناهندگی خود را مطرح می کنید، در این صورت شما برای ارائه مدارک لازم، پانزده روز وقت خواهید داشت.

روش دوم: برای درخواست پناهندگی می توانید به اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید. در این روش حتما باید مدارک مربوطه را همراه خود داشته باشید زیرا فرصتی برای تهیه و جمع آوری مطالب به شما داده نخواهد شد.

اگر هنوز در خصوص چگونگی مهاجرت به کانادا دچار تردید هستید بهتر است مقاله های ما را در خصوص ویزا کانادا و شرایط این کشور مطالعه کنید. با بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه قادر خواهید بود برترین روش را اعم از اخذ ویزا کانادا سام سیر و یا پناهندگی را برگزینید.

قوانین کانادا برای پناهندگی

با در نظر گرفتن آمار بدست آمده در سال 2014، تعداد درخواست های پناهندگی که از طریق دولت کانادا دریافت شده، 13500 مورد بوده که بسیاری از پرونده ها از طریق دولت این کشور پذیرفته نشده است. اما در تاریخ 23 جولای 2015، طبق رای دادگاه فدرال، افرادی که درخواستشان از طریق مجمع مهاجرت و پناهندگی کانادا رد گردد، می توانند به این موضوع اعتراض نمایند و تا زمانی که اعتراضشان در حال آنالیز است در این کشور بمانند اما به هیچ اسم حق کار کردن در کانادا را ندارند. در مقابل اگر از تاریخ درخواست آن ها 180 روز بگذرد و تکلیفشان تعیین نشده باشد، قادر خواهند بود که درخواست اجازه کار داده و ازیاری های دولت به پناهندگان که سقف آن یک سال است استفاده نمایند، اما زمانی که شخص، توانایی اداره امورات خود را بصورت مستقل بدست آورد، دیگر نمی تواند از یاری های دولت کانادا استفاده کند.

گزارشات نشان می دهد تعداد متقاضیانی که در سال 2017 برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی اقدام نموده اند در مقایسه با سال گذشته بیشتر از دو برابر افزایش داشته است در نتیجه تعداد کمتری با ویزا کانادا به این کشور مهاجرت نموده اند. در سال گذشته بیشترین تقاضای ثبت شده از طرف شهروندان کشور هائیتی بوده، در واقع از 5000 هزار تقاضا، 8300 مورد مربوط به مردمان این کشور است.

کانادا که هر ساله تعداد زیادی از مهاجران را از طریق پناهندگی و یا اخذ ویزای کانادا برای اقامت دائم به سمت خود می کشاند در حال آماده شدن برای افزایش پناهجویان از آمریکای جنوبی است. این موضوع به این علت است که ایالات متحده امریکا میخواهد برنامه اقامت موقت را برای حدد 195 هزار مهاجر فسخ کند. در سال گذشته علاوه بر شهروندان هائیتی، بیشترین تقاضا از سمت کشورهای نیجریه و ترکیه ارائه شده است.

قبل از هرگونه اقدامی بهتر است شرایط اخذ ویزا کانادا را مطالعه نموده و برای گرفتن ویزای کانادا از سام سیر یاری بگیرید. در صورتی که تحت هیچ شرایطی پیروز به دریافت ویزا کانادا نشدید در خصوص پناهندگی این کشور به خوبی مطالعه و تحقیق کنید.

چگونه می توان مجوز آژانس هواپیمایی گرفت

ماده 16

تغییر دادن محل آژانس هواپیمایی بدون اطلاع به سازمان های مربوطه و بدون تائید آنها ممنوع می باشد و در صورت انجام این عمل دفتر آژانس هواپیمایی تعطیل می گردد و مجوز آن هم به تعلیق درمی آید تا اینکه سازمان صادر نماینده جواز موافقت خود را از این جابجایی اعلام کند. در طی این مدت تمامی فعالیت های این دفتر خدماتی از جمله ارائه بلیط هواپیما به مسافران معلق می گردد و این دفتر آژانس هواپیمایی اجازه ارائه خدمات را تا بازگشایی مجدد نخواهد داشت.

ماده 17

دفتر مسافرتی مانند سام سیر تنها باید به انجام فعالیت های مربوط به همین حوزه مانند فروش بلیط هواپیما بپردازد و از وارد شدن در زمینه هایی که هیچ ارتباطی با این حوزه ندارند خودداری کند.

ماده 18

در مواردی که سازمان صادر نماینده جواز اقدام به لغو مجوز یک دفتر مسافرتی می نماید، دارنده جواز موظف است طی مدت 10 روز از زمان ابلاغ تصمیم گرفته شده مبنی بر لغو جواز ، مجوز خود را با پست سفارشی و یا بصورت حضوری به سازمان صادر نماینده تحویل دهد و از ارائه خدماتی چون فروش بلیط هواپیما خودداری بعمل آورد.

ماده 19

زمانی که مجوز یک دفتر خدمات مسافرتی به حالت تعلیق درمی آید آن دفتر باید از پذیرفتن تعهدات نو جدا خودداری کند و به انجام تعهدات قبلی خود بپردازد. در صورت مشاهده رفتاری خلاف آن مجوز این دفتر خدمات مسافری از طریق سازمان صادر نماینده جواز بصورت کلی لغو می گردد و این دفتر تا رسیدن به شرایط مناسب و دریافت کجوز کسب نو امکان ارائه خدمات را نخواهد داشت و در صورت ادامه فعالیت مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.

منبع: آلامتو
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1091

به "مهاجرت به کانادا به وسیله ویزای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت به کانادا به وسیله ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید