نصف ارزش اجاره ماهانه؛ میزان مالیات از خانه های خالی از مرداد 1400

به گزارش دکترای اقتصاد، بر اساس اعلام سازمان مالیاتی، نخستین مالیاتی که از خانه های خالی دریافت می گردد در تاریخ مرداد 1400 و به اندازه نصف ارزش اجاره ماهانه آن خواهد بود.

نصف ارزش اجاره ماهانه؛ میزان مالیات از خانه های خالی از مرداد 1400

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش تسنیم، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سال گذشته تحت راهبرد کلی وصول و هوشمند سازی نظام مالیاتی مجموعه اقداماتی را انجام دادیم که منجر به وصول بیش از 100 درصد کل درآمد های مالیاتی مصوب کشور شد.

وی افزود: بستر های لازم برای جمع شدن همه اطلاعات کشور در سازمان امور مالیاتی در حال فراهم شدن است امیدواریم سال جاری نسخه اول پایانه فروشگاهی سامانه مودیان را که همه فروشگاه ها و کسب و کار ها و عوامل مالی کشور را به سازمان امور مالیاتی وصل می نماید، عملیاتی کنیم. این مسئله موجب حداکثر شدن شفافیت مالی و حداقل شدن فرار های مالیاتی می گردد.

پارسا گفت: در این صورت رقابت بین فراوری کننده شناسنامه دار بیشتر می گردد. مبنای اصلی اخذ مالیات، فراوری واقعی است. مبارزه با فرار مالیاتی خط قرمز ماست میزان فرار های مالیاتی در سال 99 حدود 45 هزار میلیارد تومان است. تمرکز بر تراکنش های بانکی 40 هزار نفری که بیشترین گردش حساب بالای 5 میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار دادیم.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه با مالیات ستانی فراوری و فراوری کننده واقعی باید حمایت شوند، افزود: سعی می کنیم بخگرددگی درآمد های مالیاتی را با ظرفیت های قانون فعلی تقویت کنیم. به دنبال اختیار قانونی عملیات اجرایی افرادی هستیم که مالیات های خود را نمی دهند. یک وجه مالیات حمایت از فراوری و وجه دیگر آن تامین منابع دولت بوده و هیچ جامعه ای به سمت عدالت نمی رود، مگر نظام مالیاتی کارا و مؤثری داشته باشد. مردم کشور ما با موضوع مالیات مسئله ای ندارند، اما نقش متناسب با درآمد و ثروت واقعی را نمی دانند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 921

به "نصف ارزش اجاره ماهانه؛ میزان مالیات از خانه های خالی از مرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصف ارزش اجاره ماهانه؛ میزان مالیات از خانه های خالی از مرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید