هشدار هواشناسی به 5 استان ؛ در این منطقه ها توقف نکنید ، احتمال اختلال در پروازها و خطر خسارت به داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی!

به گزارش دکترای اقتصاد، سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه بارشی، آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه ها سیلابی شدن مسیل ها در 5 استان هشدار داد.

هشدار هواشناسی به 5 استان ؛ در این منطقه ها توقف نکنید ، احتمال اختلال در پروازها و خطر خسارت به داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی!

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی از تداوم فعالیت سامانه بارشی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و ریزش تگرگ طی روزهای جمعه تا شنبه (12 تا 13 خرداد) خبر داد.

این شرایط جوی روز جمعه در جنوب شرق فارس، شمال هرمزگان و روز شنبه در جنوب شرق فارس، منطقه ها مرکزی و ارتفاعات کرمان، شمال و غرب هرمزگان، شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.

در اثر این مخاطره جوی آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها، صاعقه، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی اجتناب از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آبروها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی را توصیه می کند.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1621

به "هشدار هواشناسی به 5 استان ؛ در این منطقه ها توقف نکنید ، احتمال اختلال در پروازها و خطر خسارت به داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی به 5 استان ؛ در این منطقه ها توقف نکنید ، احتمال اختلال در پروازها و خطر خسارت به داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید