چیدمان گل در خانه : 20 ایده برای چیدمان انواع گل در خانه های امروزی

به گزارش دکترای اقتصاد، آیا به دنبال ایده های خلاقانه برای چیدمان گل در خانه خود هستید؟ افزایش مدرنیته و زندگی شهری، چیدمان انواع گل های کوچک، رونده، کاکتو س ها، درختچه ها و… را در خانه های امروزی بسیار پر هوادار نموده است. اگر سال هاست که به نگهداری گل در خانه علاقه دارید و به دنبال ایده های جدیدی برای فصل جدید هستید و یا اولین گیاه را برای منزل تان خریداری نموده اید و نمی دانید که بهترین مکان برای قرار دریافت آن کجاست، ما ایده هایی برای شما داریم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چیدمان گل در خانه : 20 ایده برای چیدمان انواع گل در خانه های امروزی

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

مطلب پیشنهادی: گلهای آپارتمانی شادی آور : 17 گیاه برای خداحافظی با استرس و اضطراب

1. یک باغچه گل آویزان در خانه درست کنید

یک راه بسیار جذاب برای چیدمان گل در خانه، درست کردن باغچه های عمودی است. برای این کار می توانید بر روی یکی از دیوارهایتان دیوار فلاورباکس نصب کنید و یا از مدل گلدان های چند طبقه آویزان بهره ببرید.

2. از گیاهان رونده برای ایجاد یک دیوار سبز در منزل بهره ببرید

می توانید مانند تصویر نشان داده شده در بالا یک دیوار را قفسه بندی کنید و بر اساس سلیقه خودتان در قسمت های مختلف آن، گلدان های گل با گل های رونده قرار دهید. اگر جهت گل ها را به درستی راهنمایی کنید پس از مدتی یک دیوار سبز زیبا خواهید داشت.

3. با چیدمان جنگلی گیاهان، حس طبیعت را در خانه افزایش دهید

این نوع چیدمان بیشتر برای هواداران سبک ماکسیمال مناسب است. استفاده از گیاهان با برگ های انبوه و چیدمان شلوغ باعث می گردد تا احساس حضور در طبیعت و در دل جنگل را داشته باشید. می توانید با کمی بازی با رنگ ها در وسایل دیگری مثل مبلمان یا دیوارکوب ها فضا را بهاری و جذاب کنید.

4. چیدمان گل در خانه به سبک گرجهتی

آیا می خواهید از چیدمان گل در خانه برای ایجاد احساس حضور در یک فضای گرجهتی بهره ببرید؟ انتخاب گیاهان خانگی از گونه های عظیم و برگ دار و قرار دادن آن ها در کنار مبلمانی با رنگ های گرم و استایل تابستانی می تواند حس حضور در فضای مورد نظرتان را برایتان به ارمغان بیاورد. به همین آسانی!

5. گلدان های خیره نماینده برای گیاهان خانگی انتخاب کنید

استفاده از گلدان های خیره نماینده، براق و جذاب نیز یکی از روش های چیدمان گل و گیاه در منزل است که تاثیر مشخص نماینده ای در طراحی و دکوراسیون خانه دارد. استفاده از گلدان های مدرن پایه دار و گل های کشیده یک راه خوب برای چیدمان و دکوراسیون باشکوه و زیباست. پس داشتن خلاقیت در گلدان را دست کم نگیرید.

6. میز خود را با یک تراریوم زیبا چیدمان کنید

استفاده از تراریوم یا همان باغ شیشه امروزه از جمله روش های بسیار محبوب چیدمان گل در خانه به حساب می آید. می توانید با کمی جستجو در اینترنت روش های درست کردن باغ شیشه ای را یاد بگیرید. یا همین حالا یکی از مدل های آماده را از گل فروشی بخرید و میزتان را با آن تزیین کنید.

7. برای سقف های بلند از گیاهان خانگی بلند و آویزان بهره ببرید

استفاده از آویزهای گل همواره با حس خوب همراه است. انواع مختلفی از مدل های آویز گل مکرومه یا سایر مدل های صنایع دستی برای این کار وجود دارند. میتوانید بر اساس ارتفاع سقف منزل تان از هر یک از آویزهای مختلف با ارتفاع های مختلف برای چیدمان گل در خانه بهره ببرید.

8. در دکوراسیون ماکسیمال از چند گیاه مختلف در کنار هم بهره ببرید

چیدمان گونه های گیاهی مختلف در گلدان های متفاوت در کنار هم به شما یاری می نماید تا دکوراسیون ماکسمال خود را در خانه تقویت کنید. توجه داشته باشید که حتی در اوج تنوع نیز وجود هارمونی در بین عناصر از اهمیت زیادی برخوردار است.

9. چیدمان کاکتوس در خانه ای به سبک مینیمال

می توانید به وسیله چیدمان هوشمندانه گل در خانه، دکوراسیون مدرن و مینیمال را در آن تقویت کنید. این درست برعکس ایده 8 است. در این مورد ما چیدمان کاکتوس در خانه را توصیه می کنیم. برای این کار می توانید از گل های کاکتوس ساده و یکسان با گلدان های ساده و مشابه در کنار هم بهره ببرید.

10. از سبدهای حصیری به عنوان گلدان بهره ببرید

بهتر است گاهی به فکر کاربردهای جایگزین برای وسایل قدیمی باشید. یکی از این کاربردهای جذاب برای تزیین گلدان گل طبیعی و چیدمان گل در خانه، استفاده از سبدهای حصیری به عنوان گلدان می باشد که امروزه بسیار هوادار پیدا نموده است. شما هم امتحان کنید!

11. گیاهان را بر روی قفسه های مشبک (WIRE RACK) بچینید

تصویر بالا با رنگ های مات و متنوع از گیاهان مختلف بسیار چشم نواز است. این استند سیمی با رنگ آبی روشن که در مقابل دیوار قرار گرفته است، یک راهکار عالی برای چیدمان گل در خانه است و به عنوان یک کانون چشم نواز در فضا عمل می نماید.

مطلب پیشنهادی: خدمات باغبانی منزل: دستمزد باغبون خوب + از کجا پیداش کنیم؟!

12. فضایی خاص با احساس خاص ایجاد کنید

به تصویر بالا دقت کنید. این گیاه زیبا با داشتن تصویری که در یک آینه هشت ضلعی خیره نماینده نشان می دهد، تأثیر کم نظیری را در یک فضای ناهار خوری ایجاد نموده است. با این استفاده هوشمندانه از بازتاب گل در آینه علاوه بر اینکه اتاق عظیمتر به نظر می رسد، نوعی طراحی را ایجاد نموده است که بسیار جذاب و آرام می باشد.

13. چیدمان گل بر روی شلف ها

چیدمان گل در خانه می تواند یک روش موثر در تزریق رنگ به خانه و دکوراسیون آن باشد. گل ها همچنین به ایجاد یک احساس آرامش خانوادگی یاری می نمایند. تصویر بالا نمونه ای از چیدمان گل بر روی شلف است که برای می تواند برایتان الهام بخش باشد.

14. توجه به اندازه و ارتفاع گیاهان در چیدمان آن ها

بهترین روش برای چیدمان گیاهان کوچک در خانه نزدیک تر بودن آن ها به یکدیگر است. این درحالی ست که ایجاد فضای خالی بیشتر بین گیاهان عظیمتر معمولاً بهترین روش برای چیدمان آنها می باشد. پس دقت کنید که در هنگام چیدمان گل در خانه، محل قرار دریافت، اندازه و ارتفاع گل ها را لحاظ کنید. در نهایت با کمی آزمون و خطا، ترکیبی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد.

15. چیدمان گل ها در یک گلخانه خانگی

استفاده از گلخانه مینیاتوری با ساختار ساده ای که دارد، باعث می گردد خانه ای خاص تر و زیباتر داشته باشید. اگر نگهداری از گل های کوچک را ترجیح می دهید، یک گلخانه خانگی کوچک و خلاقانه، گزینه بسیار خوبی برای به نمایش گذاشتن گل های شما و آوردن جادوی طبیعت در داخل خانه است.

16. چیدمان چند گلدان گل در کنار هم و گروه بندی آن ها

اگر به دنبال ایجاد تنوع بیشتری از گیاهان خانگی در منزل هستید، گروه بندی انواع مختلف در کنار هم درون یک سینی مخروطی آویزان یک ایده کاربردی و عالی است که باعث ایجاد زیبایی و حس خوب در فضا می گردد.

17. چیدمان گل در خانه بر روی استند

اگر می خواهید فضای خانه را با گل های خانگی بیشتری تزیین کنید، انتخاب استندهای براق و مدرن راهی خوب و آسان برای چیدمان گیاهان شما هستند. استند گل باعث می گردد که انتخاب های بیشتری برای انتخاب محل قرار دریافت گل ها داشته باشید. در عین حال از ایجاد فضای درهم و برهم نیز جلوگیری می گردد. اگر تصمیم دارید که به یکباره گیاهان خانگی زیادی را وارد خانه خود کنید، حتما برای چیدمان آن ها از انواع استند های گل بهره ببرید.

18. کانتر آشپزخانه را با چیدمان گل زیباتر کنید

آیا می خواهید به آشپزخانه منزل تان با چیدمان گل جذابیت بیشتری بدهید؟ چرا کنج ها را با گلدان هایی از گل های همواره سبز، سایه دوست و رطوبت دوست چیدمان نکنید؟!

مطلب پیشنهادی: درختچه ها و گیاهان آپارتمانی سایه دوست مناسب اقلیم ایران

19. استند گل را خودتان بسازید

قبلا هم گفتیم که چیدمان گل بر روی استند یک راه عالی برای گروه بندی و چیدمان آن ها است. اما همواره هم لازم نیست که یکی از این استندها را بخرید. تمام آنچه شما احتیاج دارید یک قفسه نردبان قدیمی (یا ارزان قیمت خریداری شده) و تعدادی رنگ به سلیقه خودتان است. و البته ایده هایی برای چیدمان گل در خانه که در این مقاله آورده ایم!

20. با گلدان های گل، دکوراسیون رنگی بسازید

ایده های چیدمان گل در خانه فقط مربوط به گل ها نیستند! گلدان های رنگارنگ نیز می توانند تاثیر زیادی بر روی تزریق رنگ و زیبایی بر روی یک دیوار خالی داشته باشند. می توانید آن ها را در یک قفسه یا چند قفسه با توجه به علاقه خودتان گروه بندی کنید.

سخن آخر

شما چه ایده هایی درباره چیدمان گل و گیاه در منزل دارید؟ آیا 20 ایده عنوان شده در این مقاله برایتان مفید بود؟ نظرات و تجربیات خود را درباره چیدمان گل در خانه برایمان کامنت کنید.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 319

به "چیدمان گل در خانه : 20 ایده برای چیدمان انواع گل در خانه های امروزی" امتیاز دهید

1 کاربر به "چیدمان گل در خانه : 20 ایده برای چیدمان انواع گل در خانه های امروزی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیدمان گل در خانه : 20 ایده برای چیدمان انواع گل در خانه های امروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید