کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر شمار مبتلایان روزانه تا رکودهای مالی تاریخی

به گزارش دکترای اقتصاد، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از افزایش چشمگیر موارد ابتلای روزانه به کرونا و رکودهای مالی تاریخی و کم سابقه در بسیاری از کشورهای مهم اروپا خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر شمار مبتلایان روزانه تا رکودهای مالی تاریخی

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، مالی و اجتماعی بیشتری به بار می آورد.

بازداشت و جریمه برادر جرمی کوربین به دلیل نقض قواعد کرونایی

جدیدترین اخبار کرونایی در اتحادیه اروپا حاکی از آن است که پیرس کوربین، برادر رهبر سابق حزب کارگر انگلیس جرمی کوربین به اتهام نقض قواعد کرونایی دستگیر شد. وی همچنین باید برای نقض محدودیت ها حدود 10 هزار پوند جریمه پرداخت کند. البته وی که موقتاً بازداشت شده بود و آزاد شده گفته است که این جریمه نقدی را پرداخت نمی نماید.

رکود مالی تاریخی در ترکیه

خبرها همچنین حاکی از آن است که کرونا به رکود مالی تاریخی در ترکیه منجر شده است. بر اساس اطلاعات اداره آمار ترکیه فراوری ناخالص ملی در این کشور از آوریل تا ماه ژوئن 11 درصد نسبت به سه ماهه قبل از آن کاهش داشته است.

در مقایسه با سال قبل در این دوره زمانی اقتصاد ترکیه 9.9 درصد با رکود روبرو شده که این کاهش بازده مالی در بیش از یک دهه گذشته بی سابقه بوده است. ترکیه به شدت از کاهش توریسم در دوران بحران کرونا رنج می برد.

توهین و فحاشی معترضان آلمانی به وزیر بهداشت آلمان

وزیر بهداشت آلمان که کوشش نموده بود در اعتراضات گسترده علیه محدودیت های کرونایی با معترضان ارتباط برقرار و با آن ها مصاحبه کند مورد توهین نهاده شد و معترضان آب دهان به روی او پرتاب کردند.

ینز اشپاهن، در مصاحبهیی با یک رسانه آلمانی گفته بود: ما باید به دنبال مصاحبه با افراد ناراضی از سیاست های کرونایی باشیم.

وی همچنین گفت: این گونه بحث ها به دموکراسی تعلق دارد. اما این مذاکرات تنها در صورتی شکل می گیرد که هر دو طرف آماده شنیدن باشند. اما وقتی داد و فریاد و اهانت و پرتاب کردن آب دهان وجود داشته باشد این امر شدنی نیست.

بیش از 5هزار ابتلای روزانه به کرونا در فرانسه

آمار مبتلایان روزانه به کرونا در فرانسه بر اساس اطلاعات وزیر بهداشت این کشور در شب گذشته 5413 مورد بوده است.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه به کرونا در مجارستان

آمار مبتلایان روزانه به کرونا در مجارستان هم رکورد تازه ای را به دست آورد و نهادهای بهداشتی در این کشور روز گذشته از ابتلای 292 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند که بالاترین میزان ابتلای روزانه از شروع این بحران در مجارستان در ماه مارس بوده است.

کارشناسان علت افزایش چشمگیر مبتلایان روزانه در مجارستان را رفتارهای بی دقت و بدون احتیاط جوانان و افزایش ظرفیت تست گیری ها در این کشور ارزیابی نموده اند.

1715 مورد ابتلای روزانه در انگلیس

انگلیس هم شب گذشته از افزایش چشمگیر شمار مبتلایان روزانه خبر داده است و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در روز یکشنبه شمار مبتلایان به کرونا 1715 مورد در 24 ساعت بوده است. انگلیس هم اخیراً میزان ظرفیت تست گیری ها در کشورش را افزایش داده است.

نگرانی فرانسوی ها درباره عواقب شروع سال تحصیلی جدید

فرانسوی ها هم به دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در آستانه سال تحصیلی جدید با نگرانی به باز شدن مدارس می نگرند. در یک نامه که گروهی از پزشکان فرانسوی نوشته اند آمده است: قوانین برنامه ریزی شده برای شروع سال تحصیلی جدید در اول سپتامبر از کارکنان، دانش آموزان و خانواده های آن ها حمایت نمی نماید. قواعد موجود برای توقف افزایش موارد ابتلا به کرونا کافی نیستند.

این پزشکان خواهان استفاده اجباری از ماسک برای افراد بالای 6 سال شده اند.

از روز سه شنبه دانش آموزان فرانسوی بعد از ماه ها تعطیلی باید بر سر کلاس های درس حاضر شوند. وزیر آموزش و پرورش فرانسه وعده شروع سال تحصیلی معمولی را داده بود.

تشدید قوانین کرونایی در مجلس آلمان

با توجه به افزایش آمار مبتلایان جدید به کرونا مجلس آلمان هم بعد از تعطیلات تابستان اقدامات امنیتی خود برای مهار این ویروس را تقویت می نماید. در پیامی داخلی که روز یکشنبه از طرف این نهاد مهم آلمانی ارسال شد به کارمندان اطلاع داده شد که رئیس مجلس آلمان خواهان استفاده همه کارکنان از ماسک در تمام ساختمان های مجلس است.

رکود مالی چشمگیر در کشورهای اروپایی

خبرها حاکی از آن است که اقتصاد لهستان هم از بحران کرونا به شدت رنج می برد. بر اساس آمارهای رسمی فراوری ناخالص ملی در این کشور در سه ماهه دوم امسال میلادی 8.2 درصد در مقایسه با این دوره زمانی در سال گذشته کاهش داشته است.

فراوری ناخالص ملی در ایتالیا هم در سه ماهه دوم امسال میلادی در مقایسه با سه ماهه قبل از آن 13 درصد کاهش داشته و تحت بحران کرونا به شدت آسیب دیده است.

اعتراضات و ناآرامی ها در برلین

سنای برلین هم با توجه به عدم پایبندی معترضان به محدودیت های کرونایی درخواست نموده است که از این پس باید طرح استفاده اجباری از ماسک برای معترضان وجود داشته باشد.

روز شنبه اعتراضاتی گسترده با حضور شهفرایندان از سراسر آلمان در پایتخت این کشور برگزار گردید که طی آن گروهی از معترضان به ساختمان مجلس این کشور حمله کردند.

به نوشته رسانه های آلمانی حدود 40 هزار نفر در این اعتراضات شرکت کردند. از آنجایی که معترضان قواعد کرونایی را رعایت نکردند پلیس وارد عمل شده به این اعتراضات خاتمه داد.

بر اساس اطلاعات پلیس ناآرامی هایی به وجود آمد و خساراتی به اموال عمومی زده شد و معترضان با بطری به سمت نیروهای پلیس حمله کردند. البته بیشتر معترضان به صورت صلح آمیز اعتراض کردند. صدها نفر هم در این تجمع اعتراضی گسترده از طرف نیروهای پلیس دستگیر شدند.

پلیس برلین ابتدا برگزاری اعتراضات را ممنوع نموده بود، اما دادگاه این شهر حکم به لغو این ممنوعیت داد و برگزاری تظاهرات را مجاز گفت.

چند صد تن از افرادی که در راهپیمایی مخالفان محدودیت های کرونایی در برلین شرکت نموده بودند، به ساختمان مجلس آلمان هجوم بردند. گفته می گردد که برنامه سقوط دولت هم در دستور کار یکی از برگزارنمایندگان بوده است.

چند صد تن از معترضان فرصت را مغتنم شمردند و از سد مأموران حفاظت مجلس گذشتند و تا جلوی در ساختمان هم رفتند. آنها با برافراشتن پرچم های ویژه راست گرایان افراطی وابستگی خود به این گروه ها را به نمایش گذاشتند.

خشم مقامات آلمانی از حمله معترضان به مجلس

هجوم تظاهرات نمایندگان به ساختمان مجلس آلمان واکنش احزاب و سیاستمداران بلندپایه این کشور را برانگیخت. هورست زیهوفر، وزیر کشور، در یک گفت وگوی رسانه ای گفت، رایشستاگ محل فعالیت نمایندگان ملت و بنابراین مرکز نمادین دموکراسی آلمان است و جای تعجب نیست که افراط گرایان از آن برای اهداف خود سوءاستفاده نمایند.

این عضو بلندپایه حزب سوسیال مسیحی با بیان اینکه گوناگونی عقاید از ویژگی های جامعه آلمان است و باید از آن دفاع کرد، وعده داد که دولت در برابر مخالفان نظام دموکراتیک و لیبرال آلمان واکنشی سخت گیرانه خواهد داشت.

اولاف شولتز، معاون صدراعظم و وزیر دارایی فدرال، در پیامی توییتری نوشت: بوندستاگ جای نمایش نمادهای نازی ها و پرچم های هواداران امپراتوری آلمان (رایشس بورگر) نیست.

فراکسیون های اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات آلمان هم یک نشست ویژه را برای تصمیم گیری درباره تأسیس یک منطقه امنیتی در اطراف مجلس را مورد آنالیز قرار دادند.

رئیس مجلس آلمان هم از اقدامی حقیرانه سخن گفته انتقاد شدیدی به این اقدام معترضان وارد کرد.

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان هم دیداری را با نیروهای پلیسی که در عملیات حمایت از مجلس حضور داشتند تشکیل داد.

اشتاین مایر تحرکات راست گرایان افراطی در اطراف مجلس آلمان و برافراشتن نمادها و پرچم های این جنبش را حمله ای غیر قابل تحمل به قلب دموکراسی دانسته گفت: ما هرگز چنین اقدامی را نمی پذیریم.

وی از نیروهای پلیسی که از مجلس در برابر این حملات حمایت کردند تشکر کرد.

بعضی سیاستمداران هم خواهان محدودیت قائل شدن برای اعتراضات در نزدیکی مجلس آلمان شدند.

در اعتراضات روز شنبه در پایتخت برلین حدود 33 پلیس مجروح شدند و 316 نفر هم دستگیر شدند.

دولت آلمان هم درباره این اعتراضات موضع گیری و در بیانیه ای از طرف صدراعظم آلمان از 3 پلیسی که از ساختمان مجلس آلمان در برابر هجوم معترضان جلوگیری کردند تشکر کرد. دولت آلمان برای این نیروهای پلیس که مجروح شده بودند آرزوی سلامت کرد.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تعداد موارد ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی همچنان فرایند صعودی را طی نموده است و تا به حال 455621 نفر در اسپانیا به کرونا مبتلا شده و 20011 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 331644 نفر به کرونا مبتلا شده و 41486 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه هم تا به حال 267077 نفر به کرونا مبتلا شده و 30596 نفر هم تا به حال بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تأثیر شیوع کرونا نهاده شده است و تا به حال 265409 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35472 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 242114 نفر به کرونا مبتلا شده و 9360 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 553

به "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر شمار مبتلایان روزانه تا رکودهای مالی تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر شمار مبتلایان روزانه تا رکودهای مالی تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید